Oruzje u Borilackim Vestinama--improvizovano,tradicionalno,moderno
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 35

Tema: Oruzje u Borilackim Vestinama--improvizovano,tradicionalno,moderno

Domaćin
    Učlanjen
    24.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Oruzje u Borilackim Vestinama--improvizovano,tradicionalno,moderno

Nedavno sam imao priliku da vidim ovu alatku:

Nezavisno od drakonskih zakonskih kazni za uspesno koriscenje iste ,pitam se koliko je to uopste korisno.Ovakva vrsta oruzja tesko da ce pomoci u odbrani protiv iskusnog,treniranog napadaca,a napadac koji se moze savladati ovakvim oruzjem se moze savladati i golim rukama.

Domaćin
    Učlanjen
    28.02.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Oruzje u Borilackim Vestinama--improvizovano,tradicionalno,moderno

Ovakva alatka se lako moze zameniti malo boljim improvizovanim oruzijem kao sto je metalna hemijska olovka ili kljuc od auta ili stana , koji su pogodniji za naosenje ubodnih rana , koje zbog prirode oruzija tesko da mogu da budu fatalne , a u odredjenim situacijama mogu da pruze solidnu prednost. Nosenje ovakve stvari samo pokazuje dozu nesigurnosti onoga ko ovu spravu nosi . Ako postoji stvarna potrebva za nozenje oruzija nema smisla nositi oruzije koje ne moze da ubije ili makar ozbiljno povredi protivnika , sto ce reci da u obzir dolazi noz , elektrosoker , vatreno oruzije , sve ostalo se moze improvizovati na licu mesta u trenutku potrebe , pa tu dolaze vec pomenuti kljucevi , olovke , torbe , kamen , i naravno kafanski inventar i sudovi .

Obećava Jarachanin (avatar)
    Učlanjen
    14.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Podrazumevano Re: Oruzje u Borilackim Vestinama--improvizovano,tradicionalno,moderno

@Dhul : Kako se ovo koristi? Ne kontam kakva je ovo vrsta "oruzja"

Domaćin
    Učlanjen
    24.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Jarachanin Pogledaj poruku
    @Dhul : Kako se ovo koristi? Ne kontam kakva je ovo vrsta "oruzja"
    Kopo palica.Teoretski se smatra korisnom za udaranje u osetljive zone tela (grlo,oci ,slepoocnice),ali prakticno efikasan nacin da korisniku tog oruzja neko polomi ruku.
    Evo jednog jos goreg improvizovanog "oruzja":

Poslednji put ažurirao/la gost 105733 : 15.12.2008. u 22:25

Poznat
    Učlanjen
    22.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pa ne znam kako su ovo oruzija u borilackim vestinama...? Oruzija koliko ja znam su stap u Eskrimi, Mac(katana) u kendou, laidui itd. Kama i dugacki stap u nekim stilovima karatea itd itd?
    Prvi put vidim da neki still ima za oruzije katanac . Ai izgleda malo neprirodno drzati ga, moguce je polomiti sopstveni prst kada se udara sa istim ne?

Aktivan član leprosy (avatar)
    Učlanjen
    17.10.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    63

Stvarno bi bilo dobro da neko ko se razume opiše, navede primenu oružija u borilačkim veštinama.

Domaćin
    Učlanjen
    24.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Anita91 Pogledaj poruku
    Pa ne znam kako su ovo oruzija u borilackim vestinama...? Oruzija koliko ja znam su stap u Eskrimi, Mac(katana) u kendou, laidui itd. Kama i dugacki stap u nekim stilovima karatea itd itd?
    Prvi put vidim da neki still ima za oruzije katanac . Ai izgleda malo neprirodno drzati ga, moguce je polomiti sopstveni prst kada se udara sa istim ne?
    Naveo sam par primera,sta se sve danas nudi kao potencijalna zastita.I sto je jos gore ,mnogi i veruju da ce im takve stvari, u ovom slucaju obican katanac pomoci.

Zainteresovan član return_of_rasta (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

sto se tice katanca ... mislim da bi ovaj bio itekako opasno oruzje

Have Fun! Tomorrow you may be dead...
    ...and they don't have the Internet in HELL!

Učlanjen
    01.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

evo malo tradicionalnog oruzja

maestro Nishio

Učlanjen
    01.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

U sto sam lep klip postavilalalalala!
    Poslednji put ažurirao/la return_of_rasta : 17.12.2008. u 02:24

Početnik
    Učlanjen
    29.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Dhul Karnayn Pogledaj poruku
    Nedavno sam imao priliku da vidim ovu alatku:
    Svojevremeno je Mario Topolsek izdao prirucnik o upotrebi ovog oruzja (u delu knjige, mislim, o nindzama).

Veoma interesantno oruzje, pre svega radi udaraca u vitalne tacke, zatim pravljenje poluga na saci, laktu itd... Narocito je prikazao upotrebu za samoodbranu zena.

Ako uspes da nadjes knjigu procitaj, ali ima vise od 20 godina kako je izdata.

Domaćin
    Učlanjen
    24.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Procitao sam je.Hvala na sugestiji.
    Poslednji put ažurirao/la gost 105733 : 17.12.2008. u 09:00 Razlog: greska u kucanju teksta

Učlanjen
    01.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

opet maestro Toshiro Suga

tehnike sa tradicionalnim oruzjem koje su preslikane u elemente borbe bez oruzja

ko zna prepoznace

PS. Nadam se da je bar nekome jasno zasto je ovo korisno i upotrebljivo...
    Poslednji put ažurirao/la return_of_rasta : 17.12.2008. u 23:28

Poznat
    Učlanjen
    22.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Dhul da li mozes dati link siroj javnosti za tu knjigu, da i mi citamo Topolsekova stiva, ako nije preveliki problem naravno...

Poznat
    Učlanjen
    22.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio return_of_rasta Pogledaj poruku

opet maestro Toshiro Suga

tehnike sa tradicionalnim oruzjem koje su preslikane u elemente borbe bez oruzja

ko zna prepoznace

PS. Nadam se da je bar nekome jasno zasto je ovo korisno i upotrebljivo...
    Kontam da je vrlo korisno kada hoces da izgledas ultra mega cool i da ne izvadis svoj mac i ne isprljas ga krvlju nevernika. Nego kao ti si glavni sensei, pobedjujes bez oruzija koliko si imba mega jak ^^. Jel se zato koristi?

Zainteresovan član sooperoperater (avatar)
    Učlanjen
    16.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

A kada da izvadi mac? Moze na kraju al' tek tada nebi(bine beni) bio frajer...
    Ja sam u pravu i kad sam u pravu...

Učlanjen
    01.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Dhul da li mozes dati link siroj javnosti za tu knjigu, da i mi citamo Topolsekova stiva, ako nije preveliki problem naravno...
    nema da se cita, ali zato ima da se gleda...

jedan od asistenata, u slikanju za knjigu, mu (M.T.) je bio i Vlada Pop sada 6 dan uechi/shohej rju-a.

Učlanjen
    01.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Kontam da je vrlo korisno kada hoces da izgledas ultra mega cool i da ne izvadis svoj mac i ne isprljas ga krvlju nevernika. Nego kao ti si glavni sensei, pobedjujes bez oruzija koliko si imba mega jak ^^. Jel se zato koristi?
    Cijenjijenja Kolijezinice, morat će te hitro doć konsultirat se sa Vašim cijenjijenjijim mentorima...

Bistri potoćić je se zalijedio, bistri poglijed zamutio...a bambuovu šumicu smo posijekli lani

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Hmmm, vecina oruzja ima za svrhu da obazbedi neku vrstu "poravnjanja" u slucajevima kada postoji disparitet izmedju sukobljenih strana (brojnost, snaga, velicina...), ili kada je poenta u brzini okoncanja sukoba. Dakle, to vazi i za kopo/yavara/dulo-dulo alatku sa prve slike.

E sad, metodi primene se razlikuju od skole do skole, u zavisnosti od mnogih faktora, te tehnicke baze i prioriteta treninga. Po meni, mnogo je korisniji kada se koristi za udaranje nego za polugei pritisak, ali to ne znaci da potonji vid upotreba nije moguc.

U sustini, neki principi rada sa oruzjem su univerzalni, nezavisno od tipa orudja, ali se ipak pri koriscenu svakog moraju imati u vidu i njegova specificnost i karakteristike, a narocito neke opozicije poput dugo/kratko, cvrsto/fleksibilno, ostro/tupo itd. svo ovo vazi za kontaktna oruzja, dok projektilna vec imaju posebnu pricu...

drdoje nije na forumu
    bio banovan na kratko zbog ruznog avatara, svadjanja i spamovanja
    Početnik
    Učlanjen
    04.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

improvizovano,tradicionalno,moderno
    Naj od naj po meni, to jest dabome:

Improvizovano: pet drugara koje zovnes upomoc i napujdas ih na barabu

Tradicionalno: plot, letva, motka, grana, balvan, greda

Moderno: neki manji automatski mitraljez koji imao okvir od par hiljada metaka i ugradjen ispaljivac grgolj-blaster bombi (pravilan padez: bomaba), a moze i bacac plamena i bacac sode u oci!

Domaćin
    Učlanjen
    24.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio drdoje Pogledaj poruku
    Naj od naj po meni, to jest dabome:

Improvizovano: pet drugara koje zovnes upomoc i napujdas ih na barabu
    Okupiti drugare ,nije improvizacija @drdoje ,nego razradjena strategija.
    Druge dve stavke su ispravne.

drdoje nije na forumu
    bio banovan na kratko zbog ruznog avatara, svadjanja i spamovanja
    Početnik
    Učlanjen
    04.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Cekaj, pa treba da i' ubedis da se biju umesto tebe. A za to je otrebno dosta vrbalne improvizacije. Nije to tek tako lako, danas ne pali ni obecana gajba piva, niko ni za koga nece da se mlati... (Pih!).

Domaćin
    Učlanjen
    24.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio drdoje Pogledaj poruku
    Cekaj, pa treba da i' ubedis da se biju umesto tebe. A za to je otrebno dosta vrbalne improvizacije. Nije to tek tako lako, danas ne pali ni obecana gajba piva, niko ni za koga nece da se mlati... (Pih!).
    Umece ubedjivanja nevoljnih drugara vec spada u psihologiju borenja.Zaista nece pomoci ni gajba piva,ali moze da pomogne iscitavanje kvalitetne literature i primena stecenog znanja u praksi.
    http://coolhaus.de/art-of-controversy/erist-i.htm

Ali da ne idemo dalje u off topic.

Početnik
    Učlanjen
    29.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Knjiga

Elita Šakal (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Hm, mora da pitam... jest da odoh u off al' ajde... možda i može da se poveže sa temom...
    Ljudi, el ste vi imali u svom životu neko klasično ulično tabanje? Može i kafanska šorka?
    Veliko je pitanje shta u odredjenim okolnostima može da posluži kao neko improvizovano oružje...
    Dalje, komentar na neka pisanija koja sam pročitao...
    Nije bitno shta se koristi... već je bitno ko ga koristi...
    Izvinte ako sam omashio...

Slične teme

1. Filozofija pacifizma u borilačkim veštinama
    Autor Stone Dog u forumu Filozofija
    Odgovora: 79
    Poslednja poruka: 13.06.2012., 11:45
  2. Zagrevanje u borilackim vestinama i sportovima
    Autor starolecanin u forumu Borilačke veštine i sportovi
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 26.06.2011., 20:19
  3. Zene u borilackim vestinama
    Autor hetman u forumu Borilačke veštine i sportovi