Kosovo - SRPSKA kolijevka i živa rana

Titus.

Ističe se
Banovan
Poruka
2.276
Prenosim komentare sa hrvatskog foruma.I naslov je preuzet. Ne zamerite sto to cinim drugi put ove noci, bas mi je bilo zanimljivo citati sledece;

Pročitavši ovaj članak, zapitah se od kuda pravo Tirani da se miješa u unutarnje stvari države Srbije? Kosovo je sastavni dio Srbije, bilo oduvijek, i sada je, i bit će u budućnosti. Kolijevka srpske državnosti je na Kosovu, sviđalo se to ili ne onima koji bi demografskim ratom, mijenjali činjenice povijesti. Zamislite, jedna država "izražava žaljenje" zbog uključivanja nekog teritorija druge države u ustavne odredbe te države? Koja drskost?

Od Srba se, dakle očekuje, da budu za "Kosovo republjik"!!! Nevjerojatno! Ono UČK-a Kosove koje ih je masakriralo i protjeralo s njihovih ognjišta? "Demokratizacija Kosova"? Što je to? Znam da samo Srpska vojska i policija mogu DEMOKRATIZIRATI Kosovo koje je danas pravna, vojna i sigurnosna crna rupa u Europi. Poligon za šverc oružja, droge i bijelog roblja. Nisam ljubitelj srba, ali u ovakvim stvarima moramo biti objektivni i za crno ne možemo i ne smijemo govoriti da je bijelo.

Ne zavaravajmo se,Kosovo postaje i živa rana mnogo dalje od Srbije. Prijetnja... za EU, u tom sklopu prijatnja i za Hrvatsku. Ako bi postalo nezavisno, Kosovo bi postalo stvarno prva teroristička državica na svijetu. Ne smijemo zaboraviti, da bi oni sa zemljom sravnjivali i katoličke crkve (i sve kršćansko), bjelačko) kao što su srpske manastire i [/bogomolje.
Sve za Hrvatsku - Hrvatsku ni za što!

I Tirana, ali i SAD, izrazavaju svoju 'zabrinutost' o ovome Novom Ustavu s nedjeljnog referenduma u Srbiji. cudno kako je to tako snazno dojeknulo u zapadnom svijetu. KAo da se radi o nekoj najstrasnijoj aferi. a kad ono, demokratskim putem narod Srbije najnormalnije potvrdio Novi USTAV s svojoj DOMICILNOJ drzavi.

kamen spoticanje je Kosovo, to je jasno.
pa nije valjda da je jednoj tako velikoj sili kao sto je Sjedinjena amerika stalo do buducnosti jedne tako male regije zvane Kosovo i njenom umjetno napumpanom ''putu za nezavisnost''?

interes? pa naravno! koji? I vojni i gospodarski i strateski!

nemojmo zaboraviti da Ameri imaju jednu od najvecih baza u tom dijelu jugoistocne Europe. Bonstil (Urosevac)

dok Nijemci imaju svoju bazu u Prizrenu. na Krivolaku (Makedonija) su isto tako smjesteni brojni mocni radari.. itd...itd...

Cim oni izrazavaju ''zabrinutost'', znaci da je ustav na mjestu, tj da je napravljem u skladu s interesom same drzave, a ne nekakvih manipilatora izvana.
Kosovo pripada Srbiji, ma koliko se ovi gore ''brinuli''.

U svijetu zele izjednaciti Kosovo sa Hrvatskom, Slovenijom i ostalim bivsim Jugoslavenskim republikama. Zele sve prikazati kao neko ''divlje pleme'', ''primitivne balkance'' koji su jedni na druge navalili nozevima.

Koji god narod da je pitanju strsano je kada mu neko nasilno oduzima deo teritorije i to teritorije koja je njegova od takoreci pamtiveka. To je nezamislivo kojom progresijom se ta siptarska gamad nagomilavala na KiM. Koliko ih je ilegalno prelazilo u Srbiju i dovlacilo oruzje koje je bilo upotrebljeno radi ostvarenja njihovog cilja i koje ocigledno veoma brzo planiraju ponovo da upotrebe.

Nego najgora stvar je sto proglasenjem novog ustava srpskom narodu na KiM nece biti nista bolje, mogu samo da se mole bogu da ce medjunarodna gamad da im "da" severni deo gde se i sada nalaze u vecini. Svima je jasno da je ostatak pokrajne izgubljen. Milosevic je imao sjajnu priliku da jos odavno sredi pitanje Kosova ali su ga ocigledno vise interesovale pare te je narod bio prepusten siptarskim divljacima.

Sigurno je da mnogi Hrvati slave zbog desavanja na Kosovu i OK imaju pravo zbog svega sto se izdesavalo. Ali treba stvari pogledati i malo sire i upravo uvideti da se trenutno na ovim prostorima formira jako uporiste islama koje se moze vrlo lako prosiriti i na druge drzave u okruzenju

Ja ne slavim, nisam neprijatelj islamu kao religiji, niti muslimanima kao ljudima, ali jesam za očuvanje svoga kršćanskog identiteta i protiv ekstremizma i nasilja. jer na nasilje će biti odgovorneo nasiljem.


itd, itd...obratite paznju na boldovani potpis ispod jednog citata.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Većina Hrvata ne voli Srbe,niti to možemo tako da gledamo.Međutim,veoma je uznemirujuća činjenica da Amerikanci zbog svojih interesa na silu prave protektorat,koji po svim civilizacijskim merilima spada u zemlje trećeg sveta.Od jedne takve države susedi mogu da očekuju prelivanje bede,kriminal,verski fanatizam,terorizam i potencijalni generator ratova u regionu.
Tako nešto niko normalan ne može da podržava i opravdava.
 
Većina Hrvata ne voli Srbe,niti to možemo tako da gledamo.Međutim,veoma je uznemirujuća činjenica da Amerikanci zbog svojih interesa na silu prave protektorat,koji po svim civilizacijskim merilima spada u zemlje trećeg sveta.Od jedne takve države susedi mogu da očekuju prelivanje bede,kriminal,verski fanatizam,terorizam i potencijalni generator ratova u regionu.
Tako nešto niko normalan ne može da podržava i opravdava.

A pogotovo ne niko normalan u Srbiji...ali izgleda da je Srbija rasadnik nenormalnih i glupih ljudi...
 
Poslednja izmena:
A pogotovo niko normalan u Srbiji...ali izgleda da je Srbija rasadnik nenormalnih i glupih ljudi...
Kad god se svađamo i ne gledamo zajednički interes,ne postoje zakoni niti sistem koji poštujemo a to je sve ono što je potrebni da bismo bolje živeli,jesmo glupi.
Glupi smo što dozvoljavamo sebi da ne poštujemo one oko sebe,niti oni poštuju nas.
 
Poslednja izmena:
Kad god se svađamo i ne gledamo zajednički interes,nego pojedinci rade i mogu da rade šta hoće,sigurno će se pojaviti neko treći pojaviti da to iskoristi,a mi naravno jesmo glupi.

Tacno tako. Da postoji u srpskom narodu jaka nacionana svest i rodoljublje a ne sitna shibicarska gramzivost i prodaja "vere za veceru", tj izuzetno izrazena sklonost ka izdaji i podanicki mentalitet, daleko teze bi se realizovali pojedini antisrpski projekti.Ali ja sam misljenja da je to jedan atavizam usadjen u genetski kod i da tu pomoci nema...
 
Ovo je definitivno ludilo. Hrvati vishe vole nas nego Albance. :eek: A, ovaj realni je najbolji... Nisam ljubitelj Srba, ali... :super:

sve mi se cini da taj realni i nije hrvat. nesto mu hrvatski ne ide.
a sto se tice da hrvati vise vole srbe od albanaca pa to je normalno jer albance niko ne gleda ko nezavisan narod vec ko americke poltrone. cak sam i ja kao srbin nekada imao simpatije prema albancima al danas jedino amerikance mrzim vise od njih.
eto kolko je americko zlo veliko.ujedinice cak i ustase i cetnike i partizane i muslimane i kineze i eskime i indijance i nemce i ruse i turke i grke
sto je i normalno jer je svet konacno poceo kapirati da ih je zavadila amerika.
 
sve mi se cini da taj realni i nije hrvat. nesto mu hrvatski ne ide.
a sto se tice da hrvati vise vole srbe od albanaca pa to je normalno jer albance niko ne gleda ko nezavisan narod vec ko americke poltrone. cak sam i ja kao srbin nekada imao simpatije prema albancima al danas jedino amerikance mrzim vise od njih.
eto kolko je americko zlo veliko.ujedinice cak i ustase i cetnike i partizane i muslimane i kineze i eskime i indijance i nemce i ruse i turke i grke
sto je i normalno jer je svet konacno poceo kapirati da ih je zavadila amerika.

Pa, video sam ja odmah za polovinu da nisu poreklom Hrvati, ali se vidi da zive u Hrvatskoj, tako da - jesu Hrvati. :) Naravno, Ameri su rezirali raspad Juge. Vishe od pola sveta ih mrzi strashno, jer su svuda pravili sra*a. I treba da se ujedinimo svi, i da poshaljemo tu mrznju tamo odakle je potekla. A to se valjda i deshava. :cool: Ispravno razmishljash.

Iskreno i poshteno...

Samo nek' tako nastave... Svaka im chast. :worth: Jedino shto nisu neshto pismeni i tako to. :neutral:
 
Ma ne vole nas Hrvatai . Zapravo Hrvati nas patoloski mrze . Al posto je ovo za Hrvatsku nevazno , moze da se nadje po neko , ko razmislja svojom glavom . da Hrvati imaju bilo kakav interes umesan u ovom slucaju , video bi sasvim drugu sliku , i naravno , ono sto je najvaznije . Klasicno Jednoumlje , koje u kriznim vremenima uvek vlada , medju ljudima kojima je stalo do svoje drzave .
 
Hrvati nas ne vole ,bas naprotiv , ali nas smatraju za ljude kao i mi njih , doduse za one lose i zle ljude i neprijatelje,opasnost i konkurenciju , ali opet kao ljude ,isto kao i BiH muje ili Janeze na primer,slicno je i kod nas , a sto se Siptara tice njih ni Srbi , ni Hrvati ,a ni ostali "jugosloveni" ,ne smatraju za ljudska bica, neko u najboljem slucaju za neku primitivnu poljuljudsku rasu .,nije to nista novo tako je bilo oduvek .
 
Poslednja izmena:
Hrvati nas ne vole ,bas naprotiv , ali nas smatraju za ljude kao i mi njih , doduse za one lose i zle ljude i neprijatelje ali opet kao ljude ,kao i BiH muje ili Janeze na primer,isto je i kod nas , a sto se Siptara tice njih ni Srbi , ni Hrvati ni osdtali "jugosloveni" ,ne smatraju za ljudska bica neko u najboljem slucaju za neku primitivnu poljuljudsku rasu .,nije to nista novo tako je bilo oduvek .

Pa ako imas nekoga ko je sluzio vojsku za vreme SFRJ svako od njih ima neke zanimljive price o siptarskoj inteligenciji i sl. :D:D:D
 
Pa ta 4 posta su dovoljna. Njima je sve receno a posto nema nikog da je mislio suprotno nije imalo tu sta da se doda i raspravlja.

od 300 i vise pregleda, samo se cetiri srba odvazila da ostave komentar, i ti mislis da je to to:thumbdown::thumbdown:
to je kao kada bih ja otvorio neku temu, i nas par albanca drzimo stranu nekome, a ostale forumase to ne interesuje, ono po broju posetilaca se vidi da su temu otvarali, ali kada su videli sta je u njoj onda....
 
Pa ako imas nekoga ko je sluzio vojsku za vreme SFRJ svako od njih ima neke zanimljive price o siptarskoj inteligenciji i sl. :D:D:D

slusao sam ih gomilu , sto o inteligenciji , sto o kulturi i visokom nivou civilizacije :mrgreen:
jedino sto su skoro svi rekli da si jedino siptaru mogao da verujes na rec ,kada ti nesto obeca , tu nema sanse da izjebe , zato u oni i toliko cenjeni u svetu one vrste "biznisa" koja se odvija na casnu rec , bez papirologije , zakona i slicnih gluposti :lol:
 
od 300 i vise pregleda, samo se cetiri srba odvazila da ostave komentar, i ti mislis da je to to:thumbdown::thumbdown:
to je kao kada bih ja otvorio neku temu, i nas par albanca drzimo stranu nekome, a ostale forumase to ne interesuje, ono po broju posetilaca se vidi da su temu otvarali, ali kada su videli sta je u njoj onda....

inace sajt je dusu dao za patrijote....a to se vidi nakon par minuta koji su potrebni da bi se procitalo par komentara
To samo govori koliko je se nacionalna svest promenila za ove dve godine.................i to naravno u korist nacionalista,sto ti i zadaje glavobolju:cao:
 
Tacno tako. Da postoji u srpskom narodu jaka nacionana svest i rodoljublje a ne sitna shibicarska gramzivost i prodaja "vere za veceru", tj izuzetno izrazena sklonost ka izdaji i podanicki mentalitet, daleko teze bi se realizovali pojedini antisrpski projekti.Ali ja sam misljenja da je to jedan atavizam usadjen u genetski kod i da tu pomoci nema...

Zar nije postojala ta "nacionalna svest i rodoljublje" kod Srba krajem proslog veka i sta se desilo i sta smo dobili sa tim "rodoljubljem i nacionalnom svesti"....dali su se "realizovali pojedini antsrpski projekti" ili ne ???

Prosto ,ne mogu da prokljuvim sta je pisac hteo da kaze...pogotovu sa ovom recenicom:Ali ja sam misljenja da je to jedan atavizam usadjen u genetski kod i da tu pomoci nema...dali to znaci ,po piscu ,da Srbi nikad nisu imali "nacionalnu svet i rodoljublje",bas nikad u istoriji ???:dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand:
 
Poslednja izmena:

Back
Top