63. Padobranska brigada

Srbinp

Početnik
Poruka
24
Imam 18 god. i planiram nakon zavrsetka cetvrte godine da se prijavim dobrovoljno da sluzim vojsku u 63. padobrankoj, a kasnije da nastavim kao profesionalni vojnik u istoj. Tako da bi bilo lepo od vas da me malo bolje upoznate sa tom jedinicom i sa tim sto me ceka tamo kad odem.
 
Ne mozes sluziti vojni rok u 63. padobranskom bataljonu.Odsluzi vojni rok u nekoj drugoj jedinici,pa se prijavi na konkurs za profesionalnog vojnika u 63.padobranskom bataljonu.63.padobranski bataljon vise nema vojnike na odsluzenju vojnog roka.Pozdrav
 
Aj ako nemozes lepo da mi odgovoris na pitanje nemoj se ni javljati... A ne da me ladis ko da imam 8 godina pa pricam "Kad porastem vozicu avion... " Sacu 19 godina i do kraja skolske godine treba da se odlucim dali da tim potem podjem. Uporan sam u svemu, vojska me je oduvek privlacila i hteo sam posle osnovne da upisem vojnu medjutim roditelji mi nisu dali... I pored svega toga sam veliki patriota, i kao takav mislim da mi je mesto u vojci...
 
Cakaj,vidis li ti sta sam ti napisao???To je tako i tako ce biti u nekom narednom periodu.Dok ponovo ne pocne da rado ide Srbin u vojnike.Mozes u 63.pad bataljon,ali samo kao ugovorac ili aktivni staresina.Idi na sajt VS i citaj malo.Kako vam to nikad ne padne napamet prvo.
 
mimi poruka nije bila tebi namenjena nego UltraZvuku. Bio sam na sajtu vs i celo sajt sam prostudirao, i bio sam u jednoj kasarni i razgovarao sam sa nekim majorom pa mi je on rekao tako da postupim, ocigledno nije bio upucen u to da nemoze vise tamo da se sluzi vojni rok... Uglavnom sam posle svega toga dosao vamo da cujem iskustva od pripadnika te jedinice i uslove sa kojim bi se tamo susreo... Za vojnu akademiju nemogu da se konkurisem jel je potreban vrlo dobar uspeh, a ja nakon sto me nisu pustili u vojni upiso sam ekonomsku u Novom Sadu gde je potrebno 95 bodova i puno rada, a mene je glupa ekonomija uvek smarala tako da sam ucio samo toliko da bude dovoljno za prolazak ...
 
Onda,ti je jasno.Prvo vojni rok u nekoj jedinici.Mozes da trazis spec.brigadu,posto jos uvek ima mali broj rocnog sastava.Mozda bi ti to pomoglo kasnije na konkursu.Imas cetvrti stepen srednje skole,a ako nemas zavrsi ga.To ti je potrebno da bi mogao kasnije da napredujes u cinove podoficira.Sve u svemu,gore sam ti opisao jedini moguci put da 63.bataljona.Na zlurade komentare ne obracaj paznju,ima ih ovde,kao i svuda.
 
..mladic hoce u 63,a ne u 72.sta ste umislili da ste instruktori..u 63.ne moze ni sa zavrsenom akademijom,u 72.gu.isto tako...

E,jel' mogu da ti kazem nesto,a da se ne naljutis?
-Ne lupaj.Znaci,nemas pojma o tome i molio bih ucesnike da ne obracaju paznju na tvoje komentare.
Sve vezano za jedinice o kojima pricas i rad u njima mozes nac na sajtu VS ili cak na infostud-Pancevo,Nis.

Kako te ne mrzi da spamujes teme?
 
Tako sam i mislio da odluzim vojni rok u spec. brigadama. Taman tamo cu uvideti o kakvoj se situaciji radi posto predpostavljam da i oni imaju pakleni program... Pa ukoliko tamo budem opstao onda tek mogu da razmisljam o 63. Medjutim ShadowAssassin mi predlaze da idem prvo na kurs za podoficira, gledo sam malo po internetu ali nisam mogao nista da nadjem o tome... Jel mi mozete nesto vise reci o tom kursu ?
 
Mislim da me niste razumeli:
-Vojni rok MOZE da se sluzi u specijalnoj brigadi,s tim da se osnovna obuka prolazi u nekom od skolskih centara!!!To je tako i nikako drugacije.Komandni bataljon specijalne brigade ima vojnike na redovnom odsluzenju vojnog roka.To je neophodno da bi se odrzao rezervni sastav.

Kurs za podoficire kao onakav kakav je bio do skora vise ne postoji.Podoficirski kadar ce se od sada regrutovati od vojnika po ugovoru.Prolazice kurs oni koji u radu pokazu da su spremni za podoficirske duznosti.

A,ti sto "iskoristavas dan",ne znam zasto to radis,ali ti to nije u redu.Decko je pitao,dobio jedini odgovor koji je ispravan.Ne znam sta zelis!?Da ti se predstavim ili sta?Nisi mi interesantan.
 
Imam 18 god. i planiram nakon zavrsetka cetvrte godine da se prijavim dobrovoljno da sluzim vojsku u 63. padobrankoj, a kasnije da nastavim kao profesionalni vojnik u istoj. Tako da bi bilo lepo od vas da me malo bolje upoznate sa tom jedinicom i sa tim sto me ceka tamo kad odem.

Bilo bi ti veoma korisno da ako si u mogucnosti posetis neki padobranski klub,i mozda postanes clan tek da imas uvid u materiju.
Rekose ti ovde da ima nacina da imas padobraske skokove ako budes pripadnik u sedamdesetdrugoj.Koliko sam te razumeo ti bas zelis da budes iskljucivo padobranac, a onda je opcija iskljucivo padobranski bataljon iskljucivo kao profi.Napravices sebi plus ako budes imao koji skok pre toga kroz neki padobranski klub.Pa brale puno srece, i vedro nebo ubuduce
 
Ja nisam upucen u to kako se i sta radi u PTJ i SAJ,zato ih i nisam ispravljao.U ovim jedinicama poznajem pojedine pripadnike i to je sve.Ali,ovo sto sam ovde pisao znam.Sta ima ja da se dopisujem sa tobom na pp?Rekao sam ti samo da ne zbunjujes momka.To je sve
 
Moje mišljenje je da mu je daleko pametnije da upiše Vojnu akademiju ako je već naumio u profi vojsku.... mnogo bolje će proći u životu.

Za vojnu akademiju nemogu da se konkurisem jel je potreban vrlo dobar uspeh, a ja nakon sto me nisu pustili u vojni upiso sam ekonomsku u Novom Sadu gde je potrebno 95 bodova i puno rada, a mene je glupa ekonomija uvek smarala tako da sam ucio samo toliko da bude dovoljno za prolazak ...
Citaj,covece,citaj!
 
Osim toga,moje misljenje je da ne ide u Vojsku uopste,nego da se uvali i neki od upravnih odbora i krade pare.

Covek ima zelju,mlad je.Nece mnogo pogresiti.Sve sto moze da izgubi je godina,dve zivota,a i to ce mu biti placeno i bice i lepih uspomena.Ko ne proba nece znati kako je.
 
lol to znaci najveci bednik koji nema veze sa specijalnom brigadom... Pa onda je bolje ici da odsluzim vojni rok negde normalno kao pesadija nego vamo da budem neki od navedenih bednika koji ce ceo vojni rok kuvati rucak itd... ? Ispravite me ako gresim ?
E moj ti. Pa najviše se logistika napati. Kuvari i džubajci ostanu bez kičme i samo oni su pošteđeni jutarnje gimnastike, ostali rade sve isto kao i ovi (dobrto izuzev onih spec akcija). A požarac ti je najodgovorniji (posle dežurnog oficira) u kasarni.

Nije ti to u vojsci kao što misliš. Ima ti grdno da se razočaraš kad budeš video na šta to liči na odsluženju vojnog roka. Samo ćeš da fizikališeš i ništa više.
 

Back
Top