63. Padobranska brigada
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 51

Tema: 63. Padobranska brigada

Početnik
    Učlanjen
    30.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano 63. Padobranska brigada

Imam 18 god. i planiram nakon zavrsetka cetvrte godine da se prijavim dobrovoljno da sluzim vojsku u 63. padobrankoj, a kasnije da nastavim kao profesionalni vojnik u istoj. Tako da bi bilo lepo od vas da me malo bolje upoznate sa tom jedinicom i sa tim sto me ceka tamo kad odem.

Aktivan član
    Učlanjen
    18.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Podrazumevano Re: 63. Padobranska brigada

Ne mozes sluziti vojni rok u 63. padobranskom bataljonu.Odsluzi vojni rok u nekoj drugoj jedinici,pa se prijavi na konkurs za profesionalnog vojnika u 63.padobranskom bataljonu.63.padobranski bataljon vise nema vojnike na odsluzenju vojnog roka.Pozdrav

Aktivan član *iskander (avatar)
    Učlanjen
    21.04.2008.
    Pol
    muški
    Tamo gde me neprijatelji mogu dotaci samo za jednu stvar...
    Reputaciona moć
    61

Pa pusti ga ako hoce...samo da ne bude "neprijatnih" situacija kada dodje do "neprijatnih" situacija...

Domaćin UltraZvuk (avatar)
    Učlanjen
    05.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    82

deca gledaju američke filmove o komadosima i ratovanju, pa to ti je...

Početnik
    Učlanjen
    30.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Aj ako nemozes lepo da mi odgovoris na pitanje nemoj se ni javljati... A ne da me ladis ko da imam 8 godina pa pricam "Kad porastem vozicu avion... " Sacu 19 godina i do kraja skolske godine treba da se odlucim dali da tim potem podjem. Uporan sam u svemu, vojska me je oduvek privlacila i hteo sam posle osnovne da upisem vojnu medjutim roditelji mi nisu dali... I pored svega toga sam veliki patriota, i kao takav mislim da mi je mesto u vojci...

Aktivan član
    Učlanjen
    18.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Cakaj,vidis li ti sta sam ti napisao???To je tako i tako ce biti u nekom narednom periodu.Dok ponovo ne pocne da rado ide Srbin u vojnike.Mozes u 63.pad bataljon,ali samo kao ugovorac ili aktivni staresina.Idi na sajt VS i citaj malo.Kako vam to nikad ne padne napamet prvo.

Aktivan član
    Učlanjen
    18.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Citat Original postavio Srbinp Pogledaj poruku
    Uporan sam u svemu, vojska me je oduvek privlacila i hteo sam posle osnovne da upisem vojnu medjutim roditelji mi nisu dali... I pored svega toga sam veliki patriota, i kao takav mislim da mi je mesto u vojci...
    Ako imas sve ove kvalitete.i potrebne uslove,idi na akademiju,pa po zavrsetku idi u padobranski bataljon kao oficir.

Početnik
    Učlanjen
    30.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

mimi poruka nije bila tebi namenjena nego UltraZvuku. Bio sam na sajtu vs i celo sajt sam prostudirao, i bio sam u jednoj kasarni i razgovarao sam sa nekim majorom pa mi je on rekao tako da postupim, ocigledno nije bio upucen u to da nemoze vise tamo da se sluzi vojni rok... Uglavnom sam posle svega toga dosao vamo da cujem iskustva od pripadnika te jedinice i uslove sa kojim bi se tamo susreo... Za vojnu akademiju nemogu da se konkurisem jel je potreban vrlo dobar uspeh, a ja nakon sto me nisu pustili u vojni upiso sam ekonomsku u Novom Sadu gde je potrebno 95 bodova i puno rada, a mene je glupa ekonomija uvek smarala tako da sam ucio samo toliko da bude dovoljno za prolazak ...

Početnik
    Učlanjen
    30.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pa cito sam dosta vamo tema i mislim da sam zapazio par likova koji su napomenuli da su bili u toj jedinici...

Aktivan član
    Učlanjen
    18.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Onda,ti je jasno.Prvo vojni rok u nekoj jedinici.Mozes da trazis spec.brigadu,posto jos uvek ima mali broj rocnog sastava.Mozda bi ti to pomoglo kasnije na konkursu.Imas cetvrti stepen srednje skole,a ako nemas zavrsi ga.To ti je potrebno da bi mogao kasnije da napredujes u cinove podoficira.Sve u svemu,gore sam ti opisao jedini moguci put da 63.bataljona.Na zlurade komentare ne obracaj paznju,ima ih ovde,kao i svuda.

Aktivan član
    Učlanjen
    18.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Osim toga,padobranac mozes da budes i u Pancevu.O tome razmisljaj tek nakon Vojske.Tada ce ti biti mnoge stvari jasnije.

Aktivan član
    Učlanjen
    18.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Citat Original postavio alex_975 Pogledaj poruku
    ..mladic hoce u 63,a ne u 72.sta ste umislili da ste instruktori..u 63.ne moze ni sa zavrsenom akademijom,u 72.gu.isto tako...
    E,jel' mogu da ti kazem nesto,a da se ne naljutis?
    -Ne lupaj.Znaci,nemas pojma o tome i molio bih ucesnike da ne obracaju paznju na tvoje komentare.
    Sve vezano za jedinice o kojima pricas i rad u njima mozes nac na sajtu VS ili cak na infostud-Pancevo,Nis.

Kako te ne mrzi da spamujes teme?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    36

..sto bih se ljutio,samo nemoj da dajes savete za koje nisi kompetentan..od kad stoji taj sajt..odkud ti ideja da spamujem..ne moze tako kako mu ti objasnjavas,prosto..
    ..cekam...sta god,kad god..

Početnik
    Učlanjen
    30.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Tako sam i mislio da odluzim vojni rok u spec. brigadama. Taman tamo cu uvideti o kakvoj se situaciji radi posto predpostavljam da i oni imaju pakleni program... Pa ukoliko tamo budem opstao onda tek mogu da razmisljam o 63. Medjutim ShadowAssassin mi predlaze da idem prvo na kurs za podoficira, gledo sam malo po internetu ali nisam mogao nista da nadjem o tome... Jel mi mozete nesto vise reci o tom kursu ?

Aktivan član mastercat (avatar)
    Učlanjen
    13.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

ne moze da se sluzi rok u spc.brigadi.evo link sta se trazi u specijalnoj brigadi za profi vojnika

http://www.vs.rs/index.php?ads_article=cd973cb2-17f4-102c-b4f2-00199927eaa8
    Poslednji put ažurirao/la mastercat : 15.12.2008. u 12:46

Aktivan član
    Učlanjen
    18.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Mislim da me niste razumeli:
    -Vojni rok MOZE da se sluzi u specijalnoj brigadi,s tim da se osnovna obuka prolazi u nekom od skolskih centara!!!To je tako i nikako drugacije.Komandni bataljon specijalne brigade ima vojnike na redovnom odsluzenju vojnog roka.To je neophodno da bi se odrzao rezervni sastav.

Kurs za podoficire kao onakav kakav je bio do skora vise ne postoji.Podoficirski kadar ce se od sada regrutovati od vojnika po ugovoru.Prolazice kurs oni koji u radu pokazu da su spremni za podoficirske duznosti.

A,ti sto "iskoristavas dan",ne znam zasto to radis,ali ti to nije u redu.Decko je pitao,dobio jedini odgovor koji je ispravan.Ne znam sta zelis!?Da ti se predstavim ili sta?Nisi mi interesantan.

Poznat W.A.S.P. (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Može u spec. brigadi ali samo kao logistika. (požarac, vezista, vozač, kuvar, džubajac,kurir)

Buduća legenda sumnjivo lice (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    842

Imam 18 god. i planiram nakon zavrsetka cetvrte godine da se prijavim dobrovoljno da sluzim vojsku u 63. padobrankoj, a kasnije da nastavim kao profesionalni vojnik u istoj. Tako da bi bilo lepo od vas da me malo bolje upoznate sa tom jedinicom i sa tim sto me ceka tamo kad odem.
    Bilo bi ti veoma korisno da ako si u mogucnosti posetis neki padobranski klub,i mozda postanes clan tek da imas uvid u materiju.
    Rekose ti ovde da ima nacina da imas padobraske skokove ako budes pripadnik u sedamdesetdrugoj.Koliko sam te razumeo ti bas zelis da budes iskljucivo padobranac, a onda je opcija iskljucivo padobranski bataljon iskljucivo kao profi.Napravices sebi plus ako budes imao koji skok pre toga kroz neki padobranski klub.Pa brale puno srece, i vedro nebo ubuduce

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    36

...ja ne iskoriscavam dan,kao sto vidis znam sta,pre neki dan nisi ispravljao ljude za ptj i saj.sad neke fore,da mi se predstavis..kad ti nisam interesantan sto se obracas..ima pp.pa mi se javi..
    ..cekam...sta god,kad god..

Aktivan član
    Učlanjen
    18.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Ja nisam upucen u to kako se i sta radi u PTJ i SAJ,zato ih i nisam ispravljao.U ovim jedinicama poznajem pojedine pripadnike i to je sve.Ali,ovo sto sam ovde pisao znam.Sta ima ja da se dopisujem sa tobom na pp?Rekao sam ti samo da ne zbunjujes momka.To je sve

Domaćin UltraZvuk (avatar)
    Učlanjen
    05.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    82

Moje mišljenje je da mu je daleko pametnije da upiše Vojnu akademiju ako je već naumio u profi vojsku.... mnogo bolje će proći u životu.

Aktivan član
    Učlanjen
    18.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Citat Original postavio UltraZvuk Pogledaj poruku
    Moje mišljenje je da mu je daleko pametnije da upiše Vojnu akademiju ako je već naumio u profi vojsku.... mnogo bolje će proći u životu.
    Za vojnu akademiju nemogu da se konkurisem jel je potreban vrlo dobar uspeh, a ja nakon sto me nisu pustili u vojni upiso sam ekonomsku u Novom Sadu gde je potrebno 95 bodova i puno rada, a mene je glupa ekonomija uvek smarala tako da sam ucio samo toliko da bude dovoljno za prolazak ...
    Citaj,covece,citaj!

Aktivan član
    Učlanjen
    18.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Osim toga,moje misljenje je da ne ide u Vojsku uopste,nego da se uvali i neki od upravnih odbora i krade pare.

Covek ima zelju,mlad je.Nece mnogo pogresiti.Sve sto moze da izgubi je godina,dve zivota,a i to ce mu biti placeno i bice i lepih uspomena.Ko ne proba nece znati kako je.

Početnik
    Učlanjen
    30.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio W.A.S.P. Pogledaj poruku
    Može u spec. brigadi ali samo kao logistika. (požarac, vezista, vozač, kuvar, džubajac,kurir)
    lol to znaci najveci bednik koji nema veze sa specijalnom brigadom... Pa onda je bolje ici da odsluzim vojni rok negde normalno kao pesadija nego vamo da budem neki od navedenih bednika koji ce ceo vojni rok kuvati rucak itd... ? Ispravite me ako gresim ?

Poznat W.A.S.P. (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

lol to znaci najveci bednik koji nema veze sa specijalnom brigadom... Pa onda je bolje ici da odsluzim vojni rok negde normalno kao pesadija nego vamo da budem neki od navedenih bednika koji ce ceo vojni rok kuvati rucak itd... ? Ispravite me ako gresim ?
    E moj ti. Pa najviše se logistika napati. Kuvari i džubajci ostanu bez kičme i samo oni su pošteđeni jutarnje gimnastike, ostali rade sve isto kao i ovi (dobrto izuzev onih spec akcija). A požarac ti je najodgovorniji (posle dežurnog oficira) u kasarni.

Nije ti to u vojsci kao što misliš. Ima ti grdno da se razočaraš kad budeš video na šta to liči na odsluženju vojnog roka. Samo ćeš da fizikališeš i ništa više.

Slične teme

1. Specijalna brigada
    Autor Sarafim u forumu Vojska, policija i avijacija
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 30.07.2011., 22:19
  2. Serija Brigada
    Autor lord sit u forumu Razno
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 12.05.2008., 15:00
  3. Sashina Ekipa----Brigada
    Autor FANESTE u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 0