Savet u vezi sa kupovinom papagaja
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Savet u vezi sa kupovinom papagaja

Primećen član Desecration Smile (avatar)
    Učlanjen
    09.06.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Savet u vezi sa kupovinom papagaja

Da li bi neko mogao da mi preporuči dobru uzgajivačnicu ili dobar pet shop negde u Beogradu ili bližoj okolini?

Nedavno mi je umro papagaj tigrica i planiram da kupim drugog, ali ne bih da ga kupim bilo gde, jer želim pticu sa dobrim poreklom, a ne neko siroto namučeno stvorenje koje je odrastalo u groznim uslovima i koje će biti grozno i besno celog života.

Hvala unapred!
    Čegeburge širom šisve,
    svi bagrepi tiho žvikse,
    kuvno beše...ali zlupki strepi!

Poznat
    Učlanjen
    27.02.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    144

Podrazumevano Re: Savet u vezi sa kupovinom papagaja

To gde kupish papagaja ja mislim da nema weze,al aj...swako misli kako misli!
    Hocu da kazem, da to ''Poreklo'' nema weze,papagaj je papagaj!
    A to i da kupish neko siroto izmucheno stworenje kako ti kazesh,mozda bi ti i bilo bolje,da ga spasesh od tih uslowa,ali kao shto sam wec rekla swako misli kako misli.

Ako wec birash gde cesh ga kupiti,onda bi ti lichno ja preporuchila PetCentar na Novom Beogradu,tako ih ima koliko hocesh,i u dobrim su uslowima,koliko sam ja widela!Samo da kazem!Ne dozwoljawaju prodaju ziwotinjica licima do 16 godina (ni meni nije jasno zashto...al aj).

Nadam se da sam ti bila od pomoci!
    PozzzdraV!
    Budi srecan.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    24.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

ne bih uzimala ptice bas iz pet centra, al ajde.

Probaj da guglas malo ima par odgajivaca na teritoriji beograda, ako is odavde.

Poznat
    Učlanjen
    27.02.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    144

Shto da ne iz pet centra?
    Budi srecan.

Primećen član More_bre (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio Desecration Smile Pogledaj poruku
    ...Nedavno mi je umro papagaj tigrica i planiram da kupim drugog, ali ne bih da ga kupim bilo gde, jer želim pticu sa dobrim poreklom, a ne neko siroto namučeno stvorenje koje je odrastalo u groznim uslovima i koje će biti grozno i besno celog života.

Hvala unapred!
    Voleo bih da nam kažeš koliko je dugo živeo tvoj pokojni papagaj ?

Iz tvog uslova da nećeš pticu koja će biti "grozna i besna" ja bih izveo (nadam se neopravdan)
    zaključak da tebi treba ljubimac kakvog si već zamislila, koji će biti umiljat kada tebi treba, i tih i neprimetan kada ti ne treba.
    To je potpuno pogrešna polazna pozicija za izbor kućnog ljubimca.

Ljubimac će biti onakav kakav jeste, a to zavisi između ostalog i od tebe.
    Ako si humana, i pažljiva i brižna, i imaš dovoljno ljubavi da se tvoja životinjica ne oseti
    ni zapostavljenom, ali ni "zagušenom" , i ako si dovoljno obrazovana da povremeno
    pročitaš u knjigama ili na Internetu šta je dobro za životinju koju gajiš, i ako nisi lenjivica koja će zaboravljati da ptici čisti kavez, i da joj sipaš svežu vodu i hranu, i da joj daješ voće i minerale...
    Ukratko, ako si osoba koja će sebe dovoljno posvetiti dobrobiti te životinje, onda će i ta životinja biti dobra , a ne grozna i besna.

Takođe je važno da izanaliziraš svoje životne navike, i ako zaključiš da si neko ko puno izlazi, putuje, i generalno provodi puno vremena van kuće, to znači da za sve to vreme tvoja životinja
    čami sama, ali to nije u redu jer ona nije aparat, kao tv, pa da ga uključiš kad ti treba da se razonodiš, a ostatak vremena da stoji isključen.

Evo ti linkovi na nešto što sam odavno na forumu napisao o gajenju papagaja
    LINK

Takođe bih rekao i nešto o izboru odgajivača, to jest prodavca;
    Ako kupiš životinju od nekog ko ih drži u groznim uslovima, sa jedne strane si spasila jednu životinju, ali si isto tako tom groznom "odgajivaču" dala povod da nastavi sa svojim poslom.
    Mnogi borci za oslobađanje životinja iz ruku bezdušnika kažu da od njih ne treba kupovati životinje, jer će se oni možda zbog bojkota njihove prodavnice okrenuti nekoj drugoj aktivnosti.

A što se tiče Pet centra, njih bih izbegao iz jedinog razloga koje im je "poreklo kapitala" , nazovi to "rodoljubivom ekonomijom".
    Poslednji put ažurirao/la More_bre : 13.01.2009. u 10:02

Početnik dylandog011 (avatar)
    Učlanjen
    31.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

slazem se za pet centar, jer sve gde je nesto tako veliko i grandiozno tu nema puno ljubavi prema tome, to je cist posao. bolje kupiti pticu iz manje radnje gde su mogli da joj se posvete dok je bila tamo. u manjoj radnji ces uvek dobiti vise saveta jer su prodavci zaiteresovani i zele da ti prodaju pticu i da ti budes stalna musterija koja ce kupovati hranu i ostale potrepstine za tu pticu, jer male radnje zele da prezive ova teska vremena, a pet centar ide na masu ljudi preko reklame itd.

Početnik
    Učlanjen
    31.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Post Re: Savet u vezi sa kupovinom papagaja

Ako ima neko ko nudi pricu zajedno sak avezom neka mi javi na

064/938-4322 ili ssimikc26@gmail.com I posetite moj sajt:
    sites.google.com/site/wwwsimkecom

Ja vec imam crvenouhu kornjacu u akvarijumu od 40 litara, grejac, kamenje i prostor na kome kornjaca izlazi da se sunca. I takodje imam hrcka u trospratnom kavezu. Samo mi fali ptica.
    pozz

Primećen član Durra (avatar)
    Učlanjen
    05.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

postoje i zanimljivije vrste od tigrica evo ti jedna odgajivacnica a mozes videti na delu kako su odhranjene
    http://www.parrotfactory.com/navigacija/papagaji.htm#

Slične teme

1. Savet u vezi nod32
    Autor zeljko f u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 02.10.2008., 11:47
  2. Savet u vezi procesora
    Autor iwcham1979 u forumu Hardver
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 01.12.2006., 21:37
  3. Savet u vezi kuce
    Autor bubamara34 u forumu Svet životinja