.doc to .pdf
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: .doc to .pdf

pera lozac
    Guest

Podrazumevano .doc to .pdf

Imam problema sa stampanjem maturskog na drugim racunarima(kako nemam stampac ovo je nuzno zlo).Zeleo bih da znam na koji nacim da konvertujem word-ov dokument u pdf fajl kako bi izbegao rastrkavanje teksta i slika po ekranu i ponovno formatiranje maturskog.Molim za pomoc.

Billy the kapija
    Guest

Podrazumevano

Potreban ti je program kojim ces izvrsiti konvertovanje iz .doc u .pdf.
    Najbolje resenje je naravno Adobe Acrobat ( ne Acrobat Reader ), ali je ovaj program prilicno skup.
    Ima i besplatnih programa kao sto su: pdf995 ili FinePrint ( ovaj mozes naci i na CD-u koji je dosao uz PCpress #99.
    Kada si to instalirao, otvoris dokument u Word-u, odes na Print i to je to. Mozes tu da uradis i neka podesavanja, u svakom slucaju isprobaj malo...

Primećen član RiSK (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano

Neshto nisam bash siguran, ali mi se chini da OpenOffice Write ima opciju da chuva dokument u pdf formatu...

Iskusan Veseli_Ubica (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    100

Podrazumevano

mozesh da nadjesh i program FinePrint pdfFactory koji je chini mi se besplatan.... poz

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.10.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Nije mi jasno na koje ' rastrkavanje teksta i slika po ekranu ' misliš tj šta se konkretno poremeti?

Da li su u pitanju iste verzije Worda tj. Office-a na oba kompjutera?

Probaj da dokument snimiš kao web stranicu iz Worda (Save As Web page) a da ga na drugom kompjuteru vratiš u standardni Wordov dokument (.doc) (kad ga otvaraš desni klik na dokument pa Edit - da ga otvori Word a ne IE - pa Save As i u dijalogu izaberi Save As type 'Word document')

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •