Iskrenost!!

User Friendly

Buduća legenda
Poruka
25.007
Koliko ste iskreni prema svom partneru\partnerki?
Da li je bolje cutati ili reci sve sto mislite?
Da li ste se nekad zbog toga pokajali i da li iskrenost vaseg partnera\ke cenite ili vise volite da vas laze i prica bajke?:)
 
Koliko ste iskreni prema svom partneru\partnerki?
Da li je bolje cutati ili reci sve sto mislite?
Da li ste se nekad zbog toga pokajali i da li iskrenost vaseg partnera\ke cenite ili vise volite da vas laze i prica bajke?:)

Iskrenost je veoma vazna... Bar sto se mene tice, ja uglavnom se vodim pricom "sto na um to na drum" kad pricamo o vezama, kad pricamo o odnosima sa drugim ljudima, bolje je mazati oci onima do kojih ti nije stalo...

Mada ne znam koliko bi valjalo voditi se ovim mojim nacelima, najebao sam zbog njih vise puta nego sto bih umeo da izbrojim...
 
Prvenstveno za iskrenost u odnosima sa partnerom. Izuzetci su trenutci kada je nesto bolje ne dirati. Ima i toga. Ne moram sve da znam, ne ocekujem za sve da mi se neko ispoveda, ali oboje treba da vodimo racuna sta i kako nesto radimo. Svako treba da ima makar mali prostor, svoj, kojim treba da ispuni deo samostalnosti, ali da time ne vredja, ponizava i sl. onog drugog.

U odnosu sa ljudima - najcesce sam vrlo otvorena i direktna sto nije omiljena, a cesto ni prihvatljiva osobina. Sve se moze reci s merom, na razlicite nacine, bez bezobrazluka i nekulture, ali to ne garantuje i razumno prihvatanje s druge strane uz postovanje cinjenice da ih neko ne laze, za promenu.
 
Prvenstveno za iskrenost u odnosima sa partnerom.Izuzetci su trenutci kada je nesto bolje ne dirati. Ima i toga.Ne moram sve da znam, ne ocekujem za sve da mi se neko ispoveda, ali oboje treba da vodimo racuna sta i kako nesto radimo. Svako treba da ima makar mali prostor, svoj, kojim treba da ispuni deo samostalnosti, ali da time ne vredja, ponizava i sl. onog drugog.

U odnosu sa ljudima - najcesce sam vrlo otvorena i direktna sto nije omiljena, a cesto ni prihvatljiva osobina. Sve se moze reci s merom, na razlicite nacine, bez bezobrazluka i nekulture, ali to ne garantuje i razumno prihvatanje s druge strane uz postovanje cinjenice da ih neko ne laze, za promenu.

slazem se
 
Poslednja izmena:
Koliko ste iskreni prema svom partneru\partnerki?
zskro... mada mi se yvek deshavajy neke glyposti y koje je teshko poverovati al' shta tjy ;P
Da li je bolje cutati ili reci sve sto mislite?
zavisi od sityatzije...al' ipak je najbolje ovo drygo ma koliko teshko bilo...

Da li ste se nekad zbog toga pokajali
josh yvek ne ;p
i da li iskrenost vaseg partnera\ke cenite ili vise volite da vas laze i prica bajke?:)
od samog pochetka bajke i te fore sy izbachene, a to se tzeni ofc...

.....
 
Mozda nije pametno,ali ja uvek kazem ono sto mislim,iako mi se to mnogo puta lupalo o glavu....tako je bilo i sa tim deckom,ja sam mu rekla neke stvari koje se njemu nisu svidele i raskinuli smo....
 
Tek kad boodem u vezi, reći ću kako je.

Ovako, generalno, troodim se da boodem što iskrenija, ali ne volim da povređoojem meni drage osobe na taj način. Za ostale me zabole & za drooštvo & oko sebe, tu nemam granica. Umem da uvredim & sl, ali rekla sam šta mislim. Toođe mišljenje uvek poštoojem, kakvo god ono bilo. Samo, smatram da neko priča da je iskren, a u stvari, to mu je propoosnica za iživljavanje & dokazivanje. & vređanje.
 
Koliko ste iskreni prema svom partneru\partnerki?
Da li je bolje cutati ili reci sve sto mislite?
Da li ste se nekad zbog toga pokajali i da li iskrenost vaseg partnera\ke cenite ili vise volite da vas laze i prica bajke?:)

Mislim da je iskrenost nešto najbitnije, trebalo bi da uvek kažeš to što misliš.
Ne, nije bolje ćutati. Možeš uvek da izneseš svoje mišljenje, ali tako da pritom ne vređaš drugu stranu, ne nabijaš svoje, a poštuješ tuđe mišljenje - tj. da budeš tolerantan. :)
Nisam se pokajala što sam bila iskrena, može samo on na kraju da se kaje, jer su mu bile draže iluzije. Recimo, kada razgovaramo o nečemu, bolje je da kaže šta zaista misli i da ima svoj stav. To ću uvek više ceniti, jer, naravno, nisam ni ja uvek u pravu. Samo, tuga je što mnogi govore da su iskreni, a ustvari ne smeju da ti kažu u lice mnogo toga...
 
Koliko ste iskreni prema svom partneru\partnerki?
Da li je bolje cutati ili reci sve sto mislite?
Da li ste se nekad zbog toga pokajali i da li iskrenost vaseg partnera\ke cenite ili vise volite da vas laze i prica bajke?:)

Па углавном сам искрен. Лажем само када морам и када ме нешто смара па да је што пре скинем с врата тј избегавам дискусију...

Најбоље је рећи само оно за шта си питан. Ћутање је злато - нису џаба рекли то ;)

Нисам се покајао. Можда је требало, али нисам. Ако смо у вези (озбиљној) онда нема лажи и неповерења. Веома ценим искреност и инсистирам на њој шта год да је у питању. Апсолутно мрзим било какву врсту лажи и фора ''закључи сам''. Тада из принципа НЕЋУ да закључим сам.



Многи ме оцењују као доста затвореног и неприступачног што је делимично тачно и што је делимично добро. О томе зашто је то делимично тачно и делимично добро, неком другом приликом ;)
 
Iskrenost je OK.

Ono sto nije OK je kada te emocija krene i pod njenim uticajem lupis nesto bezveze, nesto nerazumno, glupo, uvredljivo, uglavnom kada budes destruktivan pod uticajem snazne emocije. A primetio sam da dosta ljudi to opravdava iskrenoscu.

Dakle ako ne umes da sastavis nesto sto druga osoba moze da razume (nesto konstruktivno) onda je bolje cutati.
 
Koliko ste iskreni prema svom partneru\partnerki?
Da li je bolje cutati ili reci sve sto mislite?
Da li ste se nekad zbog toga pokajali i da li iskrenost vaseg partnera\ke cenite ili vise volite da vas laze i prica bajke?:)
Kad se radi o proslosti, pricam samo one stvari koje bi i danas imale neku relevantnost. Inace, trudim se da budem maksimalno iskren. Ali i to je stvar koja zavisi i od druge strane i same veze. Ne treba kariti misljenje, ali pitanje je dal ce druga strana uvek razumeti neke stvari.
Ko sto rekoh, to sve mnogo zavisi i od druge strane i same veze.
 
Ko sto rekoh, to sve mnogo zavisi i od druge strane i same veze.
Ovo i jeste u osnovi svega...što se tiče mene, ja sam prema većini bivših momaka bila korektna, trudila sam se da budem što iskrenija i isto to sam očekivala od njih... Naravno, dešavalo se da neke stvari prećutim, da neke malo izmenim... Jednog sam stvarno mnogo lagala. Lagala sam ga o svojim osećanjima, varala sam ga često- a samim tim i lagala kad me pozove i pita šta radim, i nakon toga sam lagala kad sam govorila da sam srećna sa njim, da ga volim, da nemam potrebu da ga varam. Sa njim je čak i raskid bio nekako lažan.
Što se tiče prošlosti, o tome nikad ne lažem. O nekim stvarima ne volim da pričam, pa kažem u kratkim crtama ili objasnim zašto ne želim o tome da pričam, ali ne vidim poentu u laganju. Šta je bilo, bilo je. Ta prošlost je deo mene, i ako on ne može da je prihvati, onda ne može ni mene u potpunosti da ima.
A ova veza u kojoj sam sada je postala ovakva kakva je baš zbog toga što smo od početka iskreni jedno prema drugom, i o prošlosti i o sadašnjosti, nema laži, nema foliranja. Dok smo još bili samo letnja šema, kombinacija, il kako već, bili smo totalno opušteni jedno pred drugim, otvoreni, i iskreni o nama i našem odnosu. Znalo se na čemu smo. Vremenom je ta kombinacija prerasla u nešto više, i evo mi skoro 5 meseci održavamo vezu na daljinu, koja nikako ne bi opstala da nema te iskrenosti, i poverenja.
A, što KLL kaže, to dosta zavisi i od druge stvari... meni trenutno ne pada na pamet ni jedna stvar, situacija, ideja, razmišljanje, događaj, ili nešto deseto što bih morala da lažem ovog mog, ili da prećutim, izmenim, itd...Stvarno ne mogu uopšte da zamislim razlog za laganje.
 

Back
Top