Ko???

Pogledaj rezultate ankete: Ko bi bio bolji izbor za Patrijarha SPC?

Glasova
1. Ne možete glasati na ovu anketu
  • Vladika Grigorije

1 100,00%
  • Vladika Amfilohija

0 0%
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Ko???

Ističe se Karamazov (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

Podrazumevano Ko???

Pre svega molim moderatore da ne zakljucavaju temu, bar ne neko vreme. Drugo, molim ucesnike u diskusiji da ne vredjaju, da se salimo je ok, ali uvrede i prozivanja tipa slugeranja, jeretik, izdajnik, raskolnik i slicno molim da zaobidjemo.

Tacno je da je Sabor odlucio da patrijarh Pavle ostane Patrijarh do smrti, ali se opet otvara pitanje novog u vidu borbe izmedju vladika Amfilohija i Grigorija. Evo 2 teksta povodom toga: prvi je odgovor Amfilohija na svima na poznato pismo Grigorija, a drugi se tice problema oko kojih se najzesce spore vladike u SPC.

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=53500&sectionId=37
    http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=53501&sectionId=37

Mene zanima sta vi mislite ko je bolji izbor za SPC- Amfilohije ili Grigorije?

U njihovom neslaganju se navodno ogleda neslaganje mladjih i starijih vladika. Mnogo toga je izokrenuto, tipa da su mladji obavezno rusitelji vere pravoslavne, da zele da uniste SPC, kao i zabluda da starije vladike ni ne razmisljaju o nekim promenama posto je Crkva ziv organizam. Dakle, nije sve crno-belo. Vise se ne zna ko koga podrzava, posto oni koji su navodno na jednoj strani (Amfilohije, Artemije, Filaret, Pahomije, Nikanor, Jefrem, Vasilije, Longin, Lavrentije itd.) imaju puno medjusobnih sukoba- na primer Amfilohije i Artemije, Vasilije i Amfilohije itd. Na drugoj strani su navodno Grigorije, Atanasije, Jovan, Gerasim, Maksim, Ignjatije, Porfirije, Teodosije, Fotije itd. Ni oni nisu bez medjusobnih razmirica.

Evo i ankete. Ja svoj glas dajem Grigoriju.
    Postoje 2 vrste ljudi:oni koji se suocavaju sa problemom i oni koji se skrivaju. Skrivanje je bolje.

Poznat Koschei.Besmertnii (avatar)
    Učlanjen
    12.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    132
    Reputaciona moć
    138

Podrazumevano Re: Ko???

А што би затворили тему... па не помињу се Крвати нигде???
    Но без медведя нет тайги, без тайги нет Сибири, без Сибири нет России, без России весь мир сирота.

Elita NEPOBEDIVO SUNCE (avatar)
    Učlanjen
    21.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    557

Ja mislim da je najbolje da se vratimo starim(pravim) Srpskim Bogovima i da zaboravimo jevrejskog "proroka" !!!!!!
    Sve je ovo laz pa cak i to !!!

Iskusan zadovoljni kupac (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    97

Citat Original postavio Karamazov Pogledaj poruku
    Pre svega molim moderatore da ne zakljucavaju temu, bar ne neko vreme. Drugo, molim ucesnike u diskusiji da ne vredjaju, da se salimo je ok, ali uvrede i prozivanja tipa slugeranja, jeretik, izdajnik, raskolnik i slicno molim da zaobidjemo.

Tacno je da je Sabor odlucio da patrijarh Pavle ostane Patrijarh do smrti, ali se opet otvara pitanje novog u vidu borbe izmedju vladika Amfilohija i Grigorija. Evo 2 teksta povodom toga: prvi je odgovor Amfilohija na svima na poznato pismo Grigorija, a drugi se tice problema oko kojih se najzesce spore vladike u SPC.

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=53500&sectionId=37
    http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=53501&sectionId=37

Mene zanima sta vi mislite ko je bolji izbor za SPC- Amfilohije ili Grigorije?

U njihovom neslaganju se navodno ogleda neslaganje mladjih i starijih vladika. Mnogo toga je izokrenuto, tipa da su mladji obavezno rusitelji vere pravoslavne, da zele da uniste SPC, kao i zabluda da starije vladike ni ne razmisljaju o nekim promenama posto je Crkva ziv organizam. Dakle, nije sve crno-belo. Vise se ne zna ko koga podrzava, posto oni koji su navodno na jednoj strani (Amfilohije, Artemije, Filaret, Pahomije, Nikanor, Jefrem, Vasilije, Longin, Lavrentije itd.) imaju puno medjusobnih sukoba- na primer Amfilohije i Artemije, Vasilije i Amfilohije itd. Na drugoj strani su navodno Grigorije, Atanasije, Jovan, Gerasim, Maksim, Ignjatije, Porfirije, Teodosije, Fotije itd. Ni oni nisu bez medjusobnih razmirica.

Evo i ankete. Ja svoj glas dajem Grigoriju.
    Gluposti, ovde nema nikakvog odgovora mitropolita Amfilohija vec:

Vlasti u Srbiji inicirale su pismo koje je episkopima Srpske pravoslavne crkve uputio episkop zahumsko-hercegovački Grigorije jer bi im njegov izbor za novog srpskog patrijarha pomogao da se u narodu smanje tenzije koje će izazvati neizbežna odluka Srbije da prizna nezavisnost Kosova, tvrdi izvor Pressa nedelje blizak Mitropoliji crnogorsko-primorskoj.

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

posto su svi oni epiteti nepozeljni, stvara se ovde prednost za `zute` svestenike.
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Ja sam za Filareta,sa sve mitraljezom.

Veoma poznat Mitternachtsträumer (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

Kao prvo, to nisu dva jedina kandidata. Možda uopšte neće ni biti kandidati.

Kao drugo, tema će neminovno odvesti u prepirke.

Kao treće, nije u redu da se raspravlja o novom patrijarhu dok je Pavle još uvek na funkciji. Dok ga god Bog ne uzme sebi ili ga sabor ne smeni ja neću dozvoljavati ove teme iz poštovanja prema njemu.

Strpite se, biće i vremena i mesta za ovakve diskusije.
    gialla come er sole
    rossa come er core mio

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •