Srce lazljivo

DiVljA

Elita
Poruka
15.398
 

Kazu da srce ne laze nikad. Ja kazem da laze.
Srce je kreator iluzija i ako uspe od iluzija da kreira stvarnost, znaci da od lazi stvara istinu. Srce je kockar. Citav njegov ulog moze biti sasvim izgubljen, ali i umnogostrucen. Ako dobije, stvorena je istina od lazi. Ako izgubi, srce ostaje lazov.
U stvari, ako je od lazi nacinjena greska, to nije zapravo laz, nego istina zato sto pocinjena laz je laz koja nam pomaze da shvatimo istinu.

I onda se postavlja pitanje, zasto se ljudi groze lazi?
 
Pa ako mi saznamo/doznamo/naučimo/dobijemo informaciju o nečemu ne mora da znači da je to istinito. Nekad su ljudi tokom visokog školovanja učili da je zemlja ravna. Ako ti vidiš tvog partnera kako se ljubi u obraz sa nepoznatom devojkom za koju ti nikad nije rekao, možeš da pogrešno protumačiš i shvatiš to na više načina, ali ipak samo jedan je tačan i istinit.
 
da, istina je uvek lično viđenje stvari. kao i teoriji relativiteta - ni merenja nistu ista, jer rezultati menjaju u zavisnosti od kretanja i položaja posmatrača.
srce kao metafora za osećanja, želje i snove.. hm. ne bih rekao da je svima : )
ali sopstvenim osećanjima se veruje, jer ona su naše merilo stvari.
 
Tako je, istina za nas je ono u sta verujemo, a to znaci da kako god da okrenemo nas zivot satkan od iluzija i lazi pre, nego od bilo kakve istine. U sto se onda ljudi toliko mrze i ubijaju zbog jebene istine, kad nas lazi odrzavaju u zivotu?
ccccc...
izvini, mene lazi ne odrzavaju u zivotu.:)
nego hleb, voda, kiseonik, i malo lljubavi:rumenko:
 
Tako je, istina za nas je ono u sta verujemo, a to znaci da kako god da okrenemo nas zivot satkan od iluzija i lazi pre, nego od bilo kakve istine. U sto se onda ljudi toliko mrze i ubijaju zbog jebene istine, kad nas lazi odrzavaju u zivotu?
Pa zato što i istina i laž ponekad strašno znaju da povrede, bez obzira koliko bile opravdane ili ne, a ljudi ako su povređeni znaju da reaguju vrlo... burno, agresivno, nasilno.
 
problem je sto ne znas kojim putem ide ono drugo srce, a kojim tvoje srce tezi...tako da ne treba sebe staviti u poziciju da smo sami sebe slagali, slusajuci sopstveno srce
znaci, moj konacni odgovor je Ne
 
Pa zato što i istina i laž ponekad strašno znaju da povrede, bez obzira koliko bile opravdane ili ne, a ljudi ako su povređeni znaju da reaguju vrlo... burno, agresivno, nasilno.

Pa sta ako si povredjen, upravo te to vodi nekoj novoj istini? Je l' mozes da zamislis zivot da si stalno u blazenom stanju, nepovredjen, a pri tome uopste ne znas ni za laz ni za istinu i kako bi se takva osoba razvijala uopste? Stanje fetusa?
 

Slične teme


Back
Top