Akcize na benzin

Da li biste se učlanili u moju stranku AUEAS? :)

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Šaban

Aktivan član
Poruka
1.805
Izgleda da javna potrošnja ne može lako da se pokrije, pa su mudre glave odlučile da povećaju akcize na benzin 2 puta!
Na dizel - za 5 dinara
Na benzin - za 1 dinar
... pored redovnog usklađivanja sa inflacijom (koju, inače, ovakva povećanja izazivaju!:eek:)

Pogledajte samo ovu sličicu:

cene-x.jpg


Kao što vidite, samo na dažbine odlazi 60% maloprodajne cene goriva.

Ja koristim bezolovni, pa ova tabela posebno "raduje":

udeo-x.jpg


Šta da vam kažem ljudi... Glasao sam za ove komunjare, nadajući se da je velika javna potrošnja i burazerska ekonomija nešto što nikako neće oslikavati njihovu vladavinu... Međutim, ali...

Najviše me brine to što nemam za koga da glasam. Radikali bi bili još gori, jer oni i ne spominju privatizaciju, tako da bi i kod njih javna potrošnja bujala... LDP nije stranka... Ja nemam za koga da glasam na sledećim izborima.

Dođe mi da osnujem stranku koja će se zvati "Ajmo u Evropu, ali STVARNO!"
AUEAS :mrgreen: Zvaću vas da se pridružite čim je osnujem...

Evo izvora.
 
To je stvarno kriminal sa tim akcizama . Umesto da uvedu progresivno oporezivanje dohotka , da primenjuju antimonopolski zakon i lupaju penale za monopoliste ovako ajd nek sirotinja placa najskuplje i najgore gorivo u regionu .
 
E pa ja se nebi uclanjavao u takvu ogranicenu stranku ,ajde u evropu ,kako da nije .Ima i drugo resenje prodati NIS rusima i imati 20% jeftijije gorivo nego bilo gde u Evriopi i jos i njima izvoziti.
Mislim da prica o evropi vise nepije vodu.
 
E pa ja se nebi uclanjavao u takvu ogranicenu stranku ,ajde u evropu ,kako da nije .Ima i drugo resenje prodati NIS rusima i imati 20% jeftijije gorivo nego bilo gde u Evriopi i jos i njima izvoziti.
Mislim da prica o evropi vise nepije vodu.

Moram da vas obavestim da gospodin kaai79 govori apsolutne neistine koje imaju za cilj da ugroze budućnost ovog napaćenog naroda. Zato se ja, kao predsednik stranke AUEAS, borim da ovakve individue prestanu da lažu narod o ruskoj svemoći i ljubavi i isteram istinu na videlo. Evropa nema alternativu. :mrgreen:

E sad, ozbiljno, zašto misliš da bi u tom slučaju gorivo bilo 20% jeftinije? :dontunderstand:
 
Pa dal to ima još negde u svetu da je akciza na gorivo veća od proizvođačke cene goriva ? Da akciza bude 35 dinara a proizvođačka cena 30 dinara ! I još bi da je povećavaju ! A znaju da rast cene energenata drektno izaziva rast inflacije ! Koji je to lopovluk, je*o te !

Ja mislim da nijedna zemlja u svetu nije više lopovska nego Srbija ! :evil:
 
U petak pojeftinjuje gorivo... Pitam se kolika bi bila cena da su akcize normalne...

Blic:
Gorivo će od petka biti jeftinije za pet dinara

Gorivo u Srbiji, kako „Blic“ saznaje, trebalo bi da pojeftini za oko pet dinara po litru. Prema novom preseku cena koje bi Ministarstvo rudarstva i energetike trebalo da uradi u četvrtak, benzin će koštati 76,80 dinara, a dizel 61,30 dinara po litru.

cenovnik-x.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa dal to ima još negde u svetu da je akciza na gorivo veća od proizvođačke cene goriva ? Da akciza bude 35 dinara a proizvođačka cena 30 dinara ! I još bi da je povećavaju ! A znaju da rast cene energenata drektno izaziva rast inflacije ! Koji je to lopovluk, je*o te !

Ja mislim da nijedna zemlja u svetu nije više lopovska nego Srbija ! :evil:

Welcome to Serbia!!!!
Ti si ovo tek sad uvideo?!
 

Back
Top