Hisar

Stipo

Obećava
Poruka
79
Ja bih se osvrnuo na jedan deo Leskovca koji je po meni zapostavljen i to nepravedno
To je HISAR brdo nadomak Leskovca.Radi se oveoma lepom mestu za setnje i uzivanje u prirodi a ima i veoma lep pogodan pogled na Leskovacku kotlinu, a u poslednje vreme pojavljuje se kao i arheoloski lokalitet.
No sve to nije razlog mog javljanja, nego nas odnos prema tom delu grada kako lokalne zajednice tako nas pojedinaca.
Ono prvo sto sam nabrojao trebalo bi biti a u stvarnosti je mesto za okupljanje narkomana, ljubavnih parova na zadnjem sedistu automobila. cuvara koza i nedobudnih mladica koji i na ono malo parkovnih rekvizita pokazuju svoju snagu pa covek gotovo da i ne moze ljudski sesti da se odmori. :
odmaraliste.jpg
 
Poslednja izmena:
Slazem se,kad bi se malo ulozilo moglo bi da bude super.Nisam bila skoro na Hisaru,ali se secam osnovne skole i izleta koje smo imali,tad je jos i licilo na nesto.A sad...
Samo i kada se srede gore klupice i ocisti,treba platiti nekog da to cuva inace nema vajde...:confused:
 
Znam da ce biti tesko jer svaki pocetak je tezak ali mora se krenuti, i ovo sto je napravljeno je nesto u odnosu na stanje od pre dve godine.
Ostaje nam da cuamo ovo sto imamo od nesavesnih sugradjana siguran sam da to mozemo.
 
Što se tiče konstatacije da je na Hisaru leti EKSTRA, slažem se sa tobom ali delimično. Tu sliku kvari sređenost Hisara, naime sređen je uglavnom onaj centralni deo kod repetitora dok okolina ostaje nesređena, nepokošena i neočišćena tako da ostavlja ružan dojam postiocima.:think:
 
ja zivim u podnozju Hisara tako da se iz mog dvorista ulazi u brdo :)
e sada meteoroloska stanica i nije nesto za odmaranje, izlete i to, losa lokacija, puno tehnike i nije bas neki dozivljaj :confused:
preporucujem suncanu dolinu, koja se vidi sa meteoroloske i setnju do belog kladenca, od poznatijih mesta
a imate desetak manjih uvala, livadica izmedju suma gde se mozete super nagledati lepote prirode
 
Kad govorim o Hisaru ne mislim na samo onaj deo koji se nalazi neosredno kod repetitora. Naprotiv to je samo polazna tačka prava lepota Hisara nalazi se u unutrašnjosti u onom nevidljivom i slabo posećenom delu.
O tom delu govorim kao o zapuštenom i neuređenom.
Obično ljudi misle Hisar je onaj deo kod stanice i repetitora,
Ali ako ste ljubitelj šetnje u prirodi, u dubini ima staza i stazica koje s pravo blago za odmor i uživanje, a te bi staze trbalo obeležiti očistit i poravnati. :)

www.sbrkan.blogspot
 
najlepsi deo ti je od mesta gde je pala bomba u 2.svetskom ratu pa prema belom kladencu,tu ti se nalazi i kota(najvisa tacka brda)a i vidi se skoro ceo Leskovac
 
Kakvi smo mi to ljudi?:dontunderstand: Aprila meseca kad je bio dan planete zemlje mladi Leskovca su na Hisaru zasadili mlade sadnice i očistili smeće i stvarno je bilo divno prošeteti Hisarom, ali ne lezi vraže već ovih dana sve je po starom razbacane kese, plastične flaše i ko zna šta još,.
Stvarno ih ne razumem. :thumbdown:
 
S nasim mentalitetom Hisar nikad nece biti cist i uredan,ma koliko to zeleli svi mi koji mislimo dobro nasem gradu...Nisam bio odavno gore,ali verujem da su uzaludni pokusaji tih klinaca da ociste mesto,svaka im cast,al stoka je stoka....:rtfm:
 
Pa i nije bas sve tako crno. S obzirom da sam je vec vise od deset godina redovni posetilac Hisara moram priznati da je ogromna razlika u izgledu nekada i sada i svake godine se oseca poboljsanje sto je pozitivno.:D
 
Pa i nije bas sve tako crno. S obzirom da sam je vec vise od deset godina redovni posetilac Hisara moram priznati da je ogromna razlika u izgledu nekada i sada i svake godine se oseca poboljsanje sto je pozitivno.:D

Brate za to treba uvesti drakonske kazne,kad vidis nepismeni olos i sljam kako unistava ono gore,pandura ionako ima previse,nek bude bar jedna patrola ionako ih je pun k......,naplatis govedu kaznu i od tih para isfinansiras sredjivanje parka kao i svog zelenila.
Cik na zapadu da vidis da neko tako vrslja po zelenilu,samo sto smo mi s ovim mentalitetom daleko od njih:dash:
 
Upravo tako i ja se slazem sa tim da bi najefikasniji metod bio sankcionisanje i to novcano ali postoji problem to su uglavnom desava nocu kad se skupljaju narkomani, dobro znas da je to neosvetljen kraj pa nocu nije nimalo prijatno.
Zato najpre ljudski srediti i doterati a potom obezbediti i edukovati ljude-stoku.
 
Ne znam koliko ste cesto na Hisaru ali moram reci da se u poslednje vreme osecaju promene na bolje... trava je pokosena, klupe popravljene, odvodni kanali ocisceni, smece pokupljeno... samo kad bi tako ostalo i da se redovno odrzava :)
 
Nema niceg lepseg od trcanja do repetitora u vecernjim casovima. Ne razumem zasto se ne ulozi malo para i uredi ta staza (osvetljenje/klupice kod onih stepenica etc), a sto se tice promena potpuno se slazem.
 
Na Hisaru se ozbiljno radi i na ostvarivanju ideje o etno-arheološkom parku. Trebalo bi da se podigne letnja pozornica sa 300 mesta, šetališta i biciklističke staze.

Inače, cilj kompletnog uređenja Hisara podrazumeva ne samo dalje arheološko ispitivanje nego i uređenje ovog zanimljivog prostora, a po zamisli projektanata, najznačajniji objekat će biti specijalizovani muzej metalurgije gvožđa u kome će se nalaziti posebna radionica za konzervaciju predmeta.

Stručnjaci ocenjuju da je za brdo Hisar zavladalo ogromno interesovanje posle pronalaska najznačajnijeg, jedinstvenog predmeta, tzv. Turovićeve igle, koja ima izuzetna svojstva, jer je napravljena od čistog nerđajućeg gvožđa. To svetsko čudo, kako su iglu mnogi nazvali, dugačka je 64,5 centimetara. Posle detaljnog ispitivanja naučnici su utvrdili da je stara 33 veka i da je napravljena od čistog metala.
 
S nasim mentalitetom Hisar nikad nece biti cist i uredan,ma koliko to zeleli svi mi koji mislimo dobro nasem gradu...Nisam bio odavno gore,ali verujem da su uzaludni pokusaji tih klinaca da ociste mesto,svaka im cast,al stoka je stoka....:rtfm:

upravo... dzaba se ljudi muce i pisu i pokusavaju da naprave nesto,uvek ce postojati ona grupa koja ce to sabotirati,oni narkomani koji ce u svojim stanjima ostavljati igle na svakom koraku i sl... :think:
 
upravo... dzaba se ljudi muce i pisu i pokusavaju da naprave nesto,uvek ce postojati ona grupa koja ce to sabotirati,oni narkomani koji ce u svojim stanjima ostavljati igle na svakom koraku i sl... :think:

I ja to kažem! Da nema tih drogeraša u stanjima što su okupirali Hisar to bi bio Insbruk juga Srbije!

Vidiš, taj Hisar je izgleda privlačio drogeraše još pre 33 veka, eto ti ta Turovićeva igla! Kakvi su to onda bili drogeraši pa im je trebala igla od 64,5cm!!! To mora da su je oni (praistorijski drogeraši) kroz ruku direktno u mozak mećali.
 
Evo malo Hisara od ovih dana....
 

Prilozi

  • nove.jpg
    nove.jpg
    40,1 KB · Pregleda: 6
  • hisar.jpg
    hisar.jpg
    48,4 KB · Pregleda: 6
  • hisar odozdo.jpg
    hisar odozdo.jpg
    45,8 KB · Pregleda: 6
  • krov.jpg
    krov.jpg
    61,3 KB · Pregleda: 5
  • kucice.jpg
    kucice.jpg
    59,2 KB · Pregleda: 5
E,sad nam je Actavis napravio i osmatracnicu. Otpustili 2000 ljudi, unistili (citaj opljackali) najbolju fabriku u gradu a onda nam velikodusno sklepali osmatracnicu. da bolje vidimo kakva smo beda.Pa jos neki narandzasti put???
 

Back
Top