Windows XP na M3A, problem

SS88

Primećen član
Poruka
915
Imao sam Vistu i odlučio da uradim dual-boot sa XP, tako da sam morao prvo uraditi novu instalaciju XP-a, pa nadograditi Vistu...
XP sp3 sam lako instalirao, ali mi pravi problem što uz ploču Asus M3A ne idu XP-drajveri koje sam morao da skinem, ali opet ne radi sve kako treba(instalacija mnogih programa i zvuk ne radi...)
Onda sam poželeo da sve počistim i vratim Vistu. ALI, prilikom pokušaja instalacije, nakon učitavanja fajlova, pojavi se plavi ekran i prijavljuje gresku koja ne dozvoljava nastavak...
Šta da radim?
 
Zamenio sam mesta memorijama u slotovima, i nekako odradio instalaciju Viste, ali sada nju ne mogu da pokrenem. Naime, blokira u sred dizanja sistema, i restartuje se. Ne mogu da pokrenem ni safe mode. Prijavljuje hardversku gresku(verovatno je nesto sa drajverima)
 
СС88,

ALI, prilikom pokušaja instalacije, nakon učitavanja fajlova, pojavi se plavi ekran i prijavljuje gresku koja ne dozvoljava nastavak...
Šta da radim?

Овде те је опоменуо за хардвер.

Boot manager kaže da se win ne učitava jer adpahci.sys nedostaje ili je 'corrupt'!?
Овде те је опоменуо за сата драјвер.

Инсталирај сата драјвере са дискетом када инсталираш виндовс.
Или смести на диск па му задај путању док инсталирш виндос а можеш и све то да упакујеш заједно са рецимо програмом винлајт и нарежеш.

Једноставније ти је да искључиш сата подршку у биосу.
 

Back
Top