Problem! Facbook!

nikola90

Zainteresovan član
Poruka
324
Ljudi ja ne znam mnogo oko fejsa. Pa mi treba pomoc.

Problem je sledeci:

Kad se ulogujem nece da mi izbaci ono dole za caht sa prijateljima niti mi pise koji su prijatelji online. A kod njih ni mene nema na online. A tamo gde stoji onaj zeleni cikica i krug stoji mi zuti trougao sa uzvicnikom. Zna li neko u cemu je problem

 
Virus napao Facebook
Autor: B. Tasić | 10.12.2008. - 05:00

Grupa hakera lansirala je najnoviji virus, Koobface, čija je jedina meta društvena veb strana Facebook, odnosno računari korisnika ove strane.

Virus Koobface koristi sistem razmene poruka na Facebooku kako bi pokušao da zarazi računare korisnika. Ako uspe da zarazi računar, pretražiće poverljive podatke kao što su brojevi kreditnih kartica i poslati ih svom kreatoru.
Koobface nije novi virus, njegova ranija verzija primećena je na internetskom servisu slične namene, MySpaceu, prošlog leta. MySpace se uspešno nosio sa svojom verzijom Koobfacea i uklonio ga sa svojih stranica.
Virus sa zaraženog računara samostalno šalje poruke osobama na listi vlasnika računara s pozitivnim komentarom za video isečak i pozivom da se otvori spoljašnji link na kojem je taj isečak. Otvaranjem stranice korisniku će biti ponuđeno osvežavanje Adobe Flash video playera, što je u stvari virus. Još jedna posledica za zaražen računar je preusmeravanje internetskog pretraživača na zaražene stranice svaki put kada se pokuša pristup pretraživačima Google, Yahoo i Live.
Ovo je valjda bilo u blicu.
 

Back
Top