EU je sama kriva zbog eventualnog gubitka Srbije

Ne treba da se zaboravi da je SSP potpisan u izbornoj kampanji. Trebalo je da posluži (i poslužio je) da dune u leđa DS-a i satelita.

Hoću da kažem da je TO razlog zašto smo uopšte došli do toga da se potpiše. ;)

I drugo, kao što znate, taj isti SSP je suspendovan od strane EU a mi bi da ga jednostrano primenjujemo. :dash: :dash:

Kao kad ti verenica do daljnjeg odlaže venčanje ali ti bi da je krešeš iako si dobio korpu. :hahaha:

Ebote, ovo je smešno ... a i žalosno.

:ok::ok:
 
A zasto ti i Jomini ne podrzavate neku ideju tipa "Generali za Generale", pa eto Srbija da uhapsi i isporuci Mladica, ali isto tako da NATO zemlje uhapse i isporuce Srbiji svoje generale koji su ucestvovali u kriminalnoj agresiji na jednu suverenu zemlju ("vasu") pocev od Vesli Klarka pa na dalje... ili je najlakse "naguziti se" ? ;) :think: :roll:

hmm gde je Nemcima bila tvoja gastarbajetrska genijalnost pa da su rekli -dobro evo sudite vi Geringu ,Speru ,Kanarisu ,Jodlu i drugarima ali ocemo mi da se u isto vreme sudi i Ajzenhauveru,Zukovu,Menzisu ili Montgomeriju jer su i oni cinili zlocine i sravnili celu Nemacku sa zemljom ,trebali su to traziti ko zna dokle bi dogurali :mrgreen:
da dezurma stoka seljacka ne krene da odmah grokce i skvici ne uporedjujem ja Srbe i Nemacku u smislu stavljanja jednakosti za zlocine ili krivice za rat , vec je poenta da su i jedni i drugi kompletno porazeni,ponizeni i devastirani i da u nijednom sukobu od kada je sveta i veka nisu pobednici imali isti tretman kao pobedjeni , mislim o cemu mi pricamo
to je isto kao sto se neki cude i zgrazavaju sto ima najvise Srba u Hagu ,kao da je to neobicno da oni koji su izduvali u svim ratovima na ovim prostorima, od Slovenije do Kosova,najvise najebu ,
nije to nimalo lepo ni pravedno i uopste nije bitno da li si stvarno kriv ili nisi jer tako funkcionise politika oduvek
 
Divno je Banshee primetila da je krivica obostrana. To se nekako podrazumeva, ali sam ja, govoreći iz perspektive nekoga ko veruje u EU, možda dao utisak da mislim da je EU kriva za sve. Ne. I mi smo aljkavi, ali opet smo zaslužili malo više šargarepe, a malo manje štapa.
da bi mi imali moralno pravo da bilo koga kritikujemo,moramo za pocetak da budemo sigurni da je sa nase strane sve perfektno uradjeno - a moze da se uradi uvek ako postoji politicka volja i sposobni ljudi,ko sto ne postoje.tek kada se sve odradi onako najbolje kako mozes,mozes da se zalis na dvostruke kriterijume,stapove,sargarepe i sta god vec.tek onda kada znas da si sa svoje strane maksimum dao.sto srbija nikako nije do sada dala,a ja verujem da ima potencijala i hronicnu boljku pogresnih ljudi na vrhu.

isto ko kad bi izasao pred profesora,nesto kao naucio,vise nisi nego sto jesi,pa smuljas na brzinu nadajuci sa da isti nece primetiti,i onda kada te ovaj obori odes kuci da places i zalis se na nepravdu :neutral: sto bi naravno mogao da uradis jedino u slucaju da si ZAISTA sve naucio.e isto tako srbija :)

ko sto rekoh krivica je obostrana,al nase je da gledamo krivicu sa strane srbije i da tu uradimo sta se uraditi moze,a da to ne bude onaj minimum vidljivog truda na koji smo naucili.znaci prvo od sebe,pa onda druge...zato sto ce u suprotnom uvek ceo svet da bude kriv.
 
Put Srbije ka EU traje evo već 8 godina. Sa svoje strane Srbija nije učinila sve što je trebala, ali je s obzirom na mnoge okolsnosti i skoru istoriju uradila najviše što je mogla.
EU ima utvrđen sistem tihog pritiska na zemlje kao što je Srbija. Taj sistem funkcioniše odavno i daje uspehe, ali je EU toliko zavolela taj sistem da joj nije u razmatranju bilo kakva alternativa, koja bi pomogla da Srbiju u potpunosti okrene na svoj kurs.

Upozorenja je bilo, kako od političara, tako i od analitičara i ljudi iz javnosti uopšte. Jasno je da Srbija nije ispunila sve uslove, ali neke jeste i populaciji sada nije jasno zašto se održava status quo sa evropske strane?
Upozorenja i saveti su bili jasni - neka i EU pokaže svoju volju da Srbiju vidi u svojim granicama, da se ne bi izgubila inercija koju je Srbija neminovno posedovala (a možda još uvek i poseduje, ali je pitnje još koliko dugo?!).
Sporazum o stabilizaciji i prodruživanju je još uvek samo slovo na papiru, dok je jednoj (zaista pravoj banana državi) Bosni prihvaćen. Ko normalan ovo neće shvatiti kao provokaciju? Srbija je daleko ispred BiH! Ako ne, onda je bar zaista suverena, dok je BiH de fakto protektorat.

Sada se otvoreno zamera našem ministru inostranih poslova na teškim rečima. Ja pitam - šta ste dođavola očekivali?! Većina zemalja EU je priznala Kosovo (mada ja to i dalje ne smatram zvaničnom politikom EU), neki ministri su otišli toliko daleko pa su povezali prijem Srbije sa priznavanjem Kosova. Šta je sa njihovim tonom? Zar se ja, iako pro-evropski orijentisan, ne smem uvrediti ovom bljuvotinom od zahteva??

Činjenica da je jedna V.Britanija daleko ispred nas po svim standardima ne daje im za pravo da mogu nama da pričaju priče kakve oni misle da su ispravne, a da se nađu uvređeni kada naši ministri rade svoj posao i štite interese sopstvene države, što im je i posao i obaveza.

Moja dilema je koliko dugo će još političari u Srbiji moći da drže ideju o EU živom? Ukoliko se, nekim slučajem, odustane od tog puta, kojeg ja smatram najboljim i najlogičnijim za Srbiju, onda to neće biti isključivo greška srpske vlade ili njenog ministra, već će krivicu velikim delom snositi i EU.

Put Srbije ka Evropi ili Rusiji traje otkako se crkva podelila.
Niko neće slepce na grbači.

Sačekaću unuke da vidim gde ćemo otići...
 
Haha, pa ne vidim zasto. Druge nedostatak perfekcije ne ogranicava u vriskanju i mahanju prstom, pa sto bi nas?
Zato što veliki deo Srba ima podanički mentalitet i medijski napumpan osećaj krivice i niže vrednosti.Nedostatak samopouzdanja uzrokovan navedenim sprečava dobar deo populacije da urade mnoge stvari koje bi bile korisne ako ni za kog drugog,ono za njih same.
 
Ha ha, pazite ko se slaže sa mnom:

Predsednica Fonda za političku izuzetnost Sonja Liht pozvala je EU da ublaži nepopustljiv stav prema Srbiji, ocenivši da njeni građani strahuju da će biti ostavljeni na periferiji Evrope.

U intervjuu za dnevnik „Libr Belžik“, Sonja Liht je rekla da njeno „strahovanje raste“ zbog toga što u Srbiji opada podrška EU jer ljudi više ne veruju da je ta perspektiva ostvariva. Ona je istakla, da je došlo do „velikog razočaranja među građanima Srbije“, kada posle hapšenja Radovana Karadžića nije mogao da prođe ni prelazni sporazum sa EU. Liht je rekla da je suviše „pojednostavljen“ stav po kome se traži hapšenje Ratka Mladića za dalji napredak prema EU i da visoke evropske diplomate misle da je Srbija napravila ogroman napor u tom pravcu.

http://www.blic.rs/politika.php?id=69784
--------------------------------------------

Da pojasnim ovo što Banshee priča.
Kao što sam rekao i Bandiju, tačno je to što ti pričaš, ali tako strog i krut stav nikome ne donodsi dobro. I još jednom naglašavam pitanje kako to da su neke komšijske zemlje 'perfektno uradile stvar', a Srbija nije? Nije nego!
Metafora sa profesorom i učenikom ne stoji, jer je interes učenika da prođe, a profesoru je apsolutno svejedno. U ovom slučaju nije tako. EU zna i shvata da joj je Srbija bitna i treba da radi da je privuče sebi. Ova tvrdnja je potkovana na par primera.
Najvažniji je taj da ukoliko EU izgubi primat u Srbiji, onda će se pojaviti neki drugi hegemon koji će hteti da upotpuni taj vakum. To Evropi nikako ne treba.

Dakle, ja se ne žalim da EU ne postupa sa nama korektno, ja shvatam kako to sve funkcioniše, ali ja dajem opis stanja koji će se desiti (!!!) ukoliko se Srbiji ne popusti.
Onda ćemo moći pričati i da smo lenji ili nesposobni ili da imamo pogrešne ljude, ali sve to neće biti bitno. Krivci nisu bitni, ni sam problem nije bitan, bitno je rešenje za taj problem...
 
sto se lepo neupitamo zasto nema investicija iz japana, juzne koreje ili tajvana?
pa eu ne da ni da prismrde ovde, drzi nas kao svoje dvoriste, pod svakom vrstom kontrole.
a to kako nam je... e, to vec njima nije bitno, dokle god im rezim zavrsava posao zamajavanja naoda. siromahom se da upravljati, to je bilo i u komunizmu, zar ne?

jos je tu pitanje ko je bio u pravu od pocetka u desavanjima na balkanu. oni nemaju nameru da dobrovoljno preispitaju svoj doprinos tragediji u sfrj, samo su srbi krivi, po njima, a nije tako i mi to dobro znamo.

jos nesto, sad se preispitujete ovde zasto se eu tako lose ponasa, a rezim seni i ispunjava sve zelje? pitajte se da nije mozda greska u rezimu? ekonomski nesposoban, siri jednoumlje(svi drugi ne valjaju), pristaje bez pogovora na svaku vrstu rastakanja srbije. pa sta mu je uspeh? samo to sto je potpisao ssp, a i to im je omogucio kostunica, i toma posredno, setimo se.
 
Ne treba da se zaboravi da je SSP potpisan u izbornoj kampanji. Trebalo je da posluži (i poslužio je) da dune u leđa DS-a i satelita.

Hoću da kažem da je TO razlog zašto smo uopšte došli do toga da se potpiše. ;)

I drugo, kao što znate, taj isti SSP je suspendovan od strane EU a mi bi da ga jednostrano primenjujemo. :dash: :dash:

Kao kad ti verenica do daljnjeg odlaže venčanje ali ti bi da je krešeš iako si dobio korpu. :hahaha:

Ebote, ovo je smešno ... a i žalosno.

:rotf::rotf::rotf:

ovo me je podsetilo na marka jarica i adrianu limu
 
sto se lepo neupitamo zasto nema investicija iz japana, juzne koreje ili tajvana?
pa eu ne da ni da prismrde ovde, drzi nas kao svoje dvoriste, pod svakom vrstom kontrole.
a to kako nam je... e, to vec njima nije bitno, dokle god im rezim zavrsava posao zamajavanja naoda. siromahom se da upravljati, to je bilo i u komunizmu, zar ne?

jos je tu pitanje ko je bio u pravu od pocetka u desavanjima na balkanu. oni nemaju nameru da dobrovoljno preispitaju svoj doprinos tragediji u sfrj, samo su srbi krivi, po njima, a nije tako i mi to dobro znamo.

jos nesto, sad se preispitujete ovde zasto se eu tako lose ponasa, a rezim seni i ispunjava sve zelje? pitajte se da nije mozda greska u rezimu? ekonomski nesposoban, siri jednoumlje(svi drugi ne valjaju), pristaje bez pogovora na svaku vrstu rastakanja srbije. pa sta mu je uspeh? samo to sto je potpisao ssp, a i to im je omogucio kostunica, i toma posredno, setimo se.

a EULEX?
 
Da pojasnim ovo što Banshee priča.
Kao što sam rekao i Bandiju, tačno je to što ti pričaš, ali tako strog i krut stav nikome ne donodsi dobro. I još jednom naglašavam pitanje kako to da su neke komšijske zemlje 'perfektno uradile stvar', a Srbija nije? Nije nego!
Metafora sa profesorom i učenikom ne stoji, jer je interes učenika da prođe, a profesoru je apsolutno svejedno. U ovom slučaju nije tako. EU zna i shvata da joj je Srbija bitna i treba da radi da je privuče sebi. Ova tvrdnja je potkovana na par primera.
Najvažniji je taj da ukoliko EU izgubi primat u Srbiji, onda će se pojaviti neki drugi hegemon koji će hteti da upotpuni taj vakum. To Evropi nikako ne treba.

Dakle, ja se ne žalim da EU ne postupa sa nama korektno, ja shvatam kako to sve funkcioniše, ali ja dajem opis stanja koji će se desiti (!!!) ukoliko se Srbiji ne popusti.
Onda ćemo moći pričati i da smo lenji ili nesposobni ili da imamo pogrešne ljude, ali sve to neće biti bitno. Krivci nisu bitni, ni sam problem nije bitan, bitno je rešenje za taj problem...
ovo crno boldovano sam rekla jos negde na pocetku,tako da se tu slazem.
crveno boldovano sam mislim isto vec rekla - dvostruki kriterijumi i tu nema dileme.

sto se profesora tice,mislim da ipak jesam u pravu i da je u ovom trenutku vise stalo srbiji da postane deo eu,nego eu da prihvati srbiju.naravno da bii jednima i drugima,bar u teoriji najvise odgovaralo da sve to lepo ide,al bojim se da u ovom trenutku nije tako.e sad se nadovezujem na ovo crveno boldovano i u tom smislu hocu da kazem da evropa srbiji postavlja kriterijume a ne srbija eu.pravedne ili ne,to je manje bitno.mi ovde mozemo da se ljutimo itd ali cinjenica je da mi malo radimo na ispunjavanju tih kriterijuma a ta se svi redom politicari prevashodno bave ili medjusobnim svadjama ili "legalnim" kradjama.

tek nakon toga moze da se prica o nepravdi i da se postavi pitanje zasto postoje dvostruki kriterijumi,a to se na kraju krajeva zna i u samoj evropi.ovako se uglavnom samo blamiramo i ispadamo smesni :)

za eu sam vec rekla da smatram da ima problem velike i neefikasne birokratije,i nedostatka fleksibilnog,dinamicnog pristupa problemu.al to su vec neke druge price...
 
Ситуација је следећа... Имамо одређене услове да испунимо. Ти услови су од самог почетка били нехумани, али ми смо 90% њих испунили. За то смо заслужили да нас и они 90% приближе себе, па ако јел те даље не сарађујемо могу да нас шутну или зауставе процес. То би некако било фер, према у крајњем случају власти која би трпела у земљи критике, а и према народу који би могао да угледа бољитак. То наравно нису урадили већ Срби док добију визу за ЕУ земљу изгубе у нервирању 5 година живота. Значи сарадња не да није обострана него је безобразна, сваког појединца, човека да неки други тако зајебава добио би шамарчину. Али на државном плану лако је масу заслепети.

Неки кажу нема нових услова.
Нови услов је очито био еулекс, и то смо скоро прихватили мада у наводно мало измењемом, нама повољнијем својству. Косово? И Тадић и Јеремић су нагласили да је све више политичара из ЕУ који кажу да Србије са Косметом не може у ЕУ! Ако је то тачно да се лепо одмах помиримо са интеграцијама и да не живимо у заблуди. Мени делује да би Ђинђић то својевремено урадио. Овима данас треба накнадно време за докучивање, такозвана накнадна памет. Једноставно СРБИЈА са КОСМЕТОМ НЕ МОЖЕ у ЕУ!!! Ако неко мисли другачије молим да ми објасни како би се одвијала та наша интеграција.

Пошто је то мени недокучиво поставља се питање ко би се одрекао Космета зарад европских интеграција? То лако можемо да видимо на референдуму.

И интересантно је још једно питање... Да заборавимо бомбардовање као што су га неки давно заборавили, ево га Еулекс на Космету, ЕУ планира да прими и Хрватску у своје двориште.. Планира ли та ЕУ да обезбеди повратак изгнаних Срба, да ли јој је стало до трговине људима и органима? Зашто стално оспоравају њени званичници право на постојање РС? Ако то није званична политика зашто се ти званичници не санкционишу. Има ли та ЕУ било какве наше услове?
 
Пошто је то мени недокучиво поставља се питање ко би се одрекао Космета зарад европских интеграција? То лако можемо да видимо на референдуму.

mnogo si ti naivan, ko francuska sobarica.
pod ovim rezimom referendum!? cisto samoubistvo. pa posle narod da bude kriv.
ajde neka vlada nacionalnog spasa-svih parlamentarnih partija, pa da vlada bar 5 godina, pa tek onde da se rasmisli o referendumu.

ovako, rezim vodi spoljnu politiku uprkos izbornim rezultatima i uprkos nadleznostima republicke skupstine. nema rezim taj kapacitet za sve to, ali se ponasa kao da ima 3/4 glasova i poslanika.
 
Пошто је то мени недокучиво поставља се питање ко би се одрекао Космета зарад европских интеграција? То лако можемо да видимо на референдуму.

mnogo si ti naivan, ko francuska sobarica.
pod ovim rezimom referendum!? cisto samoubistvo. pa posle narod da bude kriv.
ajde neka vlada nacionalnog spasa-svih parlamentarnih partija, pa da vlada bar 5 godina, pa tek onde da se rasmisli o referendumu.

ovako, rezim vodi spoljnu politiku uprkos izbornim rezultatima i uprkos nadleznostima republicke skupstine. nema rezim taj kapacitet za sve to, ali se ponasa kao da ima 3/4 glasova i poslanika.

:dontunderstand: За шта народ да буде крив, зато што не да Космет?
 
Ajde, sve razumem, nismo mi dovoljno dobri, EU kruta, ovo-ono ...

Mene interesuje kako vi ljudi uopšte zamišljate da Srbija uđe u NATO ?

Čak i da se polakomimo pa pristanemo (u šta veoma sumnjam), da li ćemo time stvoriti
neprijatelja na istoku čija je ekonomska ekspanzija viđena ?

Gde je onda budućnost Srbije ukoliko se bude ukinula mogućnost dobijanja energenata ?

Da ne govorim o priznanju Srbije o tzv. nezavisnom Kosovu ? (Već su se neki EU zvaničnici izlajali o ovome)
 

Back
Top