Pahor:''Hrvatska će morati da ispuni zahteve Slovenije koji se tiču granica!''

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
БРИСЕЛ – Словеначки премијер Борут Пахор рекао је у Бриселу да ће Словенија - уколико Хрватска у преговорима о придруживању Европској унији не испуни услове Словеније који се тичу питања граница - блокирати њен напредак на том путу.
„Словенија је предложила 'комплексан и захтеван' политички и правни текст у којем су изнети услови за решење питања прејудицирања границе. Уколико ти услови не буду испуњени, словеначка дипломатија има јасне инструкције да укључи 'црвено светло' (на преговорима Хрватске с Унијом)”, нагласио је Пахор.
Хрватски премијер Иво Санадер, који такође присуствује самиту у Бриселу, рекао је раније да би Хрватска била спремна да потпише предлог Француске, председавајуће ЕУ о решењу питања граница, на који Словенија није пристала, пренела је агенција СТА.

http://www.politika.rs/vesti/najnovije-vesti/index.1.sr.html#v66863

Mislim da će Slovenci pokazati Hrvatima šta znači ekonomska moć i postaviti ih gde im je mesto.:whistling:
 
БРИСЕЛ – Словеначки премијер Борут Пахор рекао је у Бриселу да ће Словенија - уколико Хрватска у преговорима о придруживању Европској унији не испуни услове Словеније који се тичу питања граница - блокирати њен напредак на том путу.
„Словенија је предложила 'комплексан и захтеван' политички и правни текст у којем су изнети услови за решење питања прејудицирања границе. Уколико ти услови не буду испуњени, словеначка дипломатија има јасне инструкције да укључи 'црвено светло' (на преговорима Хрватске с Унијом)”, нагласио је Пахор.
Хрватски премијер Иво Санадер, који такође присуствује самиту у Бриселу, рекао је раније да би Хрватска била спремна да потпише предлог Француске, председавајуће ЕУ о решењу питања граница, на који Словенија није пристала, пренела је агенција СТА.

http://www.politika.rs/vesti/najnovije-vesti/index.1.sr.html#v66863

Mislim da će Slovenci pokazati Hrvatima šta znači ekonomska moć i postaviti ih gde im je mesto.:whistling:

Slatki snovi....
 
Slovenija nastavlja da blokira Hrvatsku


Rešenje spora Zagreba i Ljubljane koji koči evrointegraciju Hrvatske još nije na vidiku i pored toga što se Francuska kao predsedavajući EU angažovala u posredovanju između dve zemlje.

http://www.blic.rs/svet.php?id=69615

.......................................................

Eh sto dozivise ''braca'' Hrvati:mrgreen::hahaha::hahaha:

Da ih bar yebu Austrijanci(onako po defaultu),pa da im bude lakse:mrgreen::whistling:

Ali ''becki konjusari''!!!!:eek:

E to je stvarno:per::hahaha::hahaha::hahaha:

EVROPA ZDAJ!!!!


:super::super::super::super:
 
Slovenija nastavlja da blokira Hrvatsku


Rešenje spora Zagreba i Ljubljane koji koči evrointegraciju Hrvatske još nije na vidiku i pored toga što se Francuska kao predsedavajući EU angažovala u posredovanju između dve zemlje.

http://www.blic.rs/svet.php?id=69615

.......................................................

Eh sto dozivise ''braca'' Hrvati:mrgreen::hahaha::hahaha:

Da ih bar yebu Austrijanci(onako po defaultu),pa da im bude lakse:mrgreen::whistling:

Ali ''becki konjusari''!!!!:eek:


E to je stvarno:per::hahaha::hahaha::hahaha:

EVROPA ZDAJ!!!!


:super::super::super::super:

Baš mi se sviđa ovaj naziv....

Krelci ne razumiju da u te bečke konjušare spada ne mali broj Srba iz Austro-Ugarske
(BiH,Vojvodina,Hrvatska)
 
To ti tako ide u EU. Na kraju odlučuje sud.

Nisu prihvatili prijedlog Francuske da niti jedan dokument u pregovaračkom procesu neće prejudicirati granicu između Hrvatske i Slovenije.

Slovenci se boje suda jer bi popušili....

Ma briga Slovence oni to rade po nalogu jacih koji vas ne zele u EU pa u vahem slucaju trenutno Slovenija ima zadatak da bude taj izgovor zasto vas ne primaju u EU kao sto u slucaju Srbije tu ulogu igra Holandija.
 
Mislim da će Slovenci pokazati Hrvatima šta znači ekonomska moć i postaviti ih gde im je mesto.:whistling:

:roll::roll::roll:

aj ne moj više bre da sramotiš sebe, dom rod i porodicu sa bzvznim izjavama

Slovenija je trenutno u prilici da zabiberi Hrvatskoj put u EU...al je i činjenica da je unutar EU veliki pritisak upravo na Sloveniju da prvo ona popusti

a o ulasku Hrvatske u EU 2010/2011 gotovo isključivo ovisi o Hrvatkoj o njenoj borbi protiv korupcije i mita u društvu, u sprečavanju ekspanzije mafije, te u pravosuđu i birokraciji koja je golema a ne učinkovita...

a ovo kompleksaško smijurenje nekih sr8skih patriJota mi izgleda otprilike ovako:

smjeje se čoravoj kokoši druga čorava kokoš"
 
Mislim da ce Hrvati pokazati Slovencima koliko je njihov politicki uticaj ogranicen bez obzira na to sto su clanovi EU.

slovenija daleko više izvozi u Hrvatsku nego u većinu zemalja...:rtfm:

smešno mi je kako su se svojevremeno bunile srpske patriJote kad je Slovenija bila među prvima koja je priznala Kosovo i kako svako malo zabiberi i Srbiji.... pa onda arlauču ovde po forumu kako treba onih par Merkatora po Srbiji spaliti, ne ići kupovati u njih itd itd...a sad ovde svesrdno tapšaju slovence po goozi:hahaha:

jel ste vi ...a i ovi nadrislovenci svesni da u Hrvatskoj tipa gradić Čakovec od 25 000 stanovnika ima čak 2 šoping centra Merkatora...a da ne govorim koliko ih ima u Varaždinu, Zagrebu i po celoj Hrvatskoj...a da ne pričam o trgovinama Merkator po turističkim mestima gde enormnu količinu para ubiru preko ljeta od turista (ev Merkator u Dubrovniku ima šoping centar između novog autobusnog kolodvora i lučkog pristaništa - velika lova se okreće -samo nek čačkaju mečku:rumenko:

Merkatora ima 100njak u Hrvatskoj...a da ne govorim o drugim slovenačkim lancima (tipa Lesnina u Čakovcu jedan, u Varaždinu drugi a samo 16km jedan od drugog udaljeni) a tek proizvodima iz Slovenije (Gorenje, kuhinje, hrana)...pa potom skijanje po Sloveniji...itd

ja samo kažem nek Slovenci čačkaju mečku oni imaju daleko više da izgube nego Hrvatska...i njima bi pre svih u Evropi trebalo da bude u interesu da Hrvatska uđe u EU da zaštite svoj kapital, proizvode, investicije i nekretnine u Hrvatskoj :think:

još nije ni jedna akcija poduzeta da samo na jedan dan bojkotujemo sve slovenačke trgovine, radnje , šoping centre i proizvode u Hrvatskoj - samo nek čačkaju mečku..:super:

al nije ni daleko od toga...ako budu čačkali lako moguće da se to desi...pa nek se zamisle...kad ima promet padne za (recimo) 90poso u jednom danu:think:
:bye:
 

Back
Top