Crno-bela slika u MV2 plejeru

dakyorlando

A picker, a grinner, a lover, and a sinner
Moderator
Poruka
40.095
Nedavno sam skinuo sa neta nove drajvere za svoju grafičku karticu... i zaista sam primetio izvesna poboljšanja i debug-ove, međutim jedna stvar mi nije jasna - posle isntaliranja novih drajvera, svi filmovi koje pustim u okviru MV2 Player-a su crno-beli. Zašto se to dešava? Šta treba da podesim da vratim boju? Kad puštam filmove sa bilo kojim drugim programom boja je tu, jedini izuzetak je MV2. Reaguje na opcije Brightness i Contrast, ali na Saturation ne.

Nisam uspeo da nađem neko uputstvo ni help fajl. Probao sam da podesim kodeke (inače, koristim ffdshow), a probao sam i da guglam; nisam našao rešenje za moj problem. Zna li neko zašto nema boje i kako da je vratim?
 
Ovako... Probao sam da reinstaliram - nema pomoći, i dalje je crno-bela slika. Onda sam probao da skinem stariju verziju (ja imam 07 a skinuo sam 06) i probam: slika dobije boju, ali krene da mi izbacuje bezbroj error poruka, sve jednu za drugom, "Invalid floating point operation". Takođe, kada kliknem na neki video fajl desnim klikom, pa na Open With i izaberem MV2 Player, piše da "not valid Win32 operation".

Jedna verzija daje crno-belu sliku, a druga ovu poruku od koje ne može ništa da se gleda... Kako da sredim bar jedno od ta dva?
 
Poslednja izmena:
Hm,zanimljivo. Posto reinstall nije pomogao,probaj uninstall i posle rucno obrisi sve sto ostane. Precesljaj i reg bazu za svaki slucaj. Onda instaliraj ponovo.
Prilikom reinstala neupisuje se nista u mv2player.ini fajl.Cisto primera radi sam ovo pomenuo da bih pojasnio kako se reinstalom nekada nista ne postigne.
Ako ne pomogne instaliraj kodeke koje korisi mv2 i ako ih sve sredis mora proraditi sto posto. ;)
 
Deinstalirao sam plejer i obrisao folder koji je posle njega ostao. Ne znam šta je ta reg baza i kako njoj pristupam, pa to nisam uradio. Instalirao sam ponovo i ništa nisam unosio u .ini fajl. Ništa nije pomoglo. I dalje je crno-bela slika.

Kako misliš da instaliram kodeke koje koristi MV2? Pa oni su instalirani kad i sam program. Možda da probam njih da reinstaliram?

A možda bih mogao nešto da podesim u tom .ini fajlu što bi rešilo stvar?

Ne kapiram... najnoviji drajveri za grafičku da uzrokuju ovo... stvarno bez veze... :thumbdown:
 
Pa neznam majku mu, probaj da instaliras K-Lite Codec Pack, mozda ti se nesto uzjebalo oko kodeka, ko ce znati.
Javi ima li napredka.

Mislim da imaš pravo... uspeo sam nekako da povratim boju i bez tog kodeka, ali... Ma da počnem priču ispočetka.

Pošto MV2 Player nije davao sliku u boji, pokušavao sam da puštam video fajlove sa još nekim programima, i tako sam jedan pustio preko Media Player Classic-a. I on je dao crno-belu sliku. :dash: Ja sam onda uzeo nešto da čeprkam po opcijama i video sam da pod opcijom "folder u kome je ffdshow" nije folder u kome je zaista taj kodek. Hteo sam da ga uputim tamo gde treba ali već duže vreme ne mogu da pristupim particijama C: i D: iz My Computer-a, samo drugom HDD-u koji je na G: (pitam se zašto?), pa sam morao na drugi način: da iskopiram taj folder negde drugde i da onda navedem program na njega. To, izgleda, nije urodilo plodom, međutim on je sad počeo da koristi drugi kodek, i sada kada pustim nešto u donjem desnom uglu se, umesto dosadašnje "ffdshow" sličice (izgleda kao "pečurka" kod eksplozije atomke) pojavljuje sličica nalik na folder za DivX filmove, "Divx Settings Manager". Boja je tu, ali čini mi se da nešto ne funkcioniše ispravno; zašto se boja izgubila kad bi sliku obezbeđivao ffdshow? :confused: Sad držim tu ikonicu foldera jer je s njim boja tu, ali mislim da problem nije rešen.

BTW šta su Video renderer i DirectShow? Kad hoću da pustim titl preko Media Player Classic-a, kaže mi da treba da promenim to. :think:
 
OK, mislim da je problem rešen... :ok:

Prvo sam hteo da deinstaliram ffdshow, ali ga nisam našao među instaliranim programima... Ipak, deinstalirao sam kodeke koje sam imao, DivX kodek kao i K-Lite od ranije, kako mi je rečeno. Kad sam počeo s instalacijom video sam da su i taj ffdshow i njegovi audio i video kodeci u sklopu K-Lite-a. U svakom slučaju, sada kada sam to podesio, boja je opet tu. Hvala svoj trojici na pomoći ;)

Ali svejedno me zanima kako mogu da promenim taj video renderer? Media Player Classic mi i dalje traži da ga promenim u Haali Video Renderer da bih pustio titl. Kako to da uradim?
 
Uradim tako, promenim u Haali, ali kad izađem iz plejera pa kad ponovo otvorim fajl bude crna slika?! Zvuk se čuje ali je crn ekran. I mogu da uđem opciju za dodavanje titla ali kad dodam titl čak ni on se ne vidi, samo se zvuk čuje :roll:

Možda moram malo da čačkam po tim output-evima, pa ću valjda ubodem neku dobru kombinaciju...

Ipak, nije strašno i ako ne uspem da podesim MPC za titlove pošto se zna koji je program (za mene) najbolji za to - ovaj iz naslova teme ;)
 
Ponovo imam problem sa ovim programom, pa sam mislio da je bolje da dignem staru temu nego da otvaram novu.

MV2 Player mi je odjednom postao velik, tačnije, onaj sivi pravougaonik na kome su opcije Play, Pause, kao i naziv fajla i sve ostalo, povećao se nekoliko puta iz čista mira i sad je ogroman. Kako da ga opet smanjim?
 

Back
Top