Arhiv Srbije - otkriven nacrt londonskog sporazuma iz 1913.

27E

Legenda
Poruka
52.416
http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=4&status=jedna&vest=133704&datum=2008-12-11

...
LONDONSKI UGOVOR
U Arhivu Srbije u ponedeljak će, na dan Arhiva, biti otvorena izložba dela pronađene građe „Nova saznanja“. Biće predstavljeno 30 dragocenih eksponata i četiri albuma sa 492 fotografije. Centralno mesto na izložbi zauzimaće original Londonskog sporazuma iz maja 1913. godine.
- Njime je regulisano pitanje granica na Balkanu. I tu nedvosmisleno piše da je Kosovo deo Srbije. Ovaj međunarodni ugovor potpisale su velike evropske sile i važeći je i danas - kaže Perišić. - Neće on sada da reši sudbinu Kosova, ali u nekim pregovorima možemo da demonstriramo da smo ozbiljna država, ako izvučemo taj dokument koji mora da bude poništen da bi neki novi o granicama na Balkanu bio potpisan.
...


da li slucajno, u materijali za bacanje, koji se odnosi cak i na 18.vek, pronadjen i original Londonskog sporazuma.

pa dobro, sad je evidentan jos jedan dokument o statusu srbije i njene pokrajine kosovo. sta jos treba tzv medjunarodnoj zajednici, da bi priznala zabludu ili cak zlu nameru prema srbiji.
 
http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=4&status=jedna&vest=133704&datum=2008-12-11

...
LONDONSKI UGOVOR
U Arhivu Srbije u ponedeljak će, na dan Arhiva, biti otvorena izložba dela pronađene građe „Nova saznanja“. Biće predstavljeno 30 dragocenih eksponata i četiri albuma sa 492 fotografije. Centralno mesto na izložbi zauzimaće original Londonskog sporazuma iz maja 1913. godine.
- Njime je regulisano pitanje granica na Balkanu. I tu nedvosmisleno piše da je Kosovo deo Srbije. Ovaj međunarodni ugovor potpisale su velike evropske sile i važeći je i danas - kaže Perišić. - Neće on sada da reši sudbinu Kosova, ali u nekim pregovorima možemo da demonstriramo da smo ozbiljna država, ako izvučemo taj dokument koji mora da bude poništen da bi neki novi o granicama na Balkanu bio potpisan.
...


da li slucajno, u materijali za bacanje, koji se odnosi cak i na 18.vek, pronadjen i original Londonskog sporazuma.

pa dobro, sad je evidentan jos jedan dokument o statusu srbije i njene pokrajine kosovo. sta jos treba tzv medjunarodnoj zajednici, da bi priznala zabludu ili cak zlu nameru prema srbiji.

Niko normalan ne spori da Srbija ima zakonsko pravo na Kosovo, kao deo svoje teritorije... Svi idu na varijantu, priznavanja realnosti (90% albanskog stanovništva)
 
http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=4&status=jedna&vest=133704&datum=2008-12-11

...
LONDONSKI UGOVOR
U Arhivu Srbije u ponedeljak će, na dan Arhiva, biti otvorena izložba dela pronađene građe „Nova saznanja“. Biće predstavljeno 30 dragocenih eksponata i četiri albuma sa 492 fotografije. Centralno mesto na izložbi zauzimaće original Londonskog sporazuma iz maja 1913. godine.
- Njime je regulisano pitanje granica na Balkanu. I tu nedvosmisleno piše da je Kosovo deo Srbije. Ovaj međunarodni ugovor potpisale su velike evropske sile i važeći je i danas - kaže Perišić. - Neće on sada da reši sudbinu Kosova, ali u nekim pregovorima možemo da demonstriramo da smo ozbiljna država, ako izvučemo taj dokument koji mora da bude poništen da bi neki novi o granicama na Balkanu bio potpisan.
...




da li slucajno, u materijali za bacanje, koji se odnosi cak i na 18.vek, pronadjen i original Londonskog sporazuma.

pa dobro, sad je evidentan jos jedan dokument o statusu srbije i njene pokrajine kosovo. sta jos treba tzv medjunarodnoj zajednici, da bi priznala zabludu ili cak zlu nameru prema srbiji.

TZV medjunarodnu zajednicu cine velike sile . Jedno od pravila ponasanja , koje vazi za velike sile , je da nikada , ne priznaju greske i zablude .
Sem u slucajevima kada to vise nije vazno , i kada su zaista pimorane , sto je redji slucaj , jer radi se o velikim silama, logicno .
 
pa mi jesmo ozbiljna drzava..ali na zalost imamo neozbiljne politicare

Mi smo neozbiljna država. Srbi su uvek bili pod tuđinskom vlašću. Kad kažem Srbi, mislim na narod. Nad nama su vladali "naši" kraljevi i carevi, AU, Turska, komunisti. Mi demokratiju defakto imamo od 2001.

Država koja ima demokratiju tek sedam godina NIJE ozbiljna država.
Narod mora da nauči da vlada sam nad sobom.
 
Mi smo neozbiljna država. Srbi su uvek bili pod tuđinskom vlašću. Kad kažem Srbi, mislim na narod. Nad nama su vladali "naši" kraljevi i carevi, AU, Turska, komunisti. Mi demokratiju defakto imamo od 2001.

Država koja ima demokratiju tek sedam godina NIJE ozbiljna država.
Narod mora da nauči da vlada sam nad sobom.

Mislim da mi imamo demokratiju , od kad smo uveli parlamentarnu monarhiju .
 
interesantno otkrice, a o vrednosti ne treba trositi reci. a evo malo podataka koje sam pronasao, koliko su istiniti ja ne znam, vi prosudite

Londonski ugovor
Londonski ugovor je tajni ugovor između Antante i Italije, zaključen 26. aprila 1915. u Londonu, kojim je bilo predviđeno da Italija dobije "pokrajinu Dalmaciju u njenim tadašnjim administrativnim granicama" do rta Ploča, sa najvećim delom ostrva. "Hrvatskoj, Srbiji i Crnoj Gori" imalo je da pripadne primorje sa Rijekom i ostrvima Krk, Sv. Grgur, Prvić, Goli i Rab, kao i - "u oblasti koja interesuje Srbiju i Crnu Goru" - obala južno od rta Ploča do ušća u Drima, sa ostrvima Veliki i Mali Drvenik, Čiovo, Šolta, Brač, Jakljan i Koločep. Iz činjenica da je italijanski posed severne Dalmacije razdvojio hrvatsko od srpskog primorja, kao i pomena "oblasti koje interesuju Srbiju i Crnu Goru", jasno je proizlazilo da Antanta namerava da stvori zasebnu Hrvatsku državu, a Srbiju i Crnu Goru da proširi.
ili....

Granice srpske zemlje bez Hrvatske

Od Predsednika Srpske akademije nauka, Jovana Žujovića, koji se kao izaslanik vlade nalazio u Parizu sa zadatkom da propagira jugoslovensko ujedinjenje, u uticajnim pariskim krugovima, 27. maja 1915. tražilo se da izloži "granice srpske zemlje bez Hrvatske". "Mi treba da dobijemo ravni Banat, a Rumuni brdski" - ubeđivao je Žujević. Za hrvatsko primorje govorio je "da može ići do iznad Šibenika, a drugo je srpsko". Na ponudu eventualnog dobitka u Albaniji, Žujović je odgovorio da "nismo imperijalisti", da "Arnauti su opaki", "ali ako moradnemo, tražićemo i deo Albanije, pošto nema ni sveca koji od sebe dar odbija. Ali mi volimo srpsku Dalmaciju". " Pa imaćete i Bosnu i Hercegovinu - dodavali su sabesednici Francuzi. - Te su zemlje više srpske no što su Alzas i Lotaringija Francuske. Naše je pravo tu nesumnjivo. Zar bi još i smelo da se i ono kontestira i da se o Bosni govori. - I Banat dodavao je neki čičica. - I Banat i deo Slavonije i deo Dalmacije, ako nam se ne dadne ujedinjenje sa Hrvatskom" - za to vreme gotovo tipski, odgovarao je Jovan Žujović. Na taj odgovor, išla je francuska tipska opaska da su Hrvati govorili kako bi "pre i sa Đavolom, no sa Srbima", i najzad tipska tvrdnja, sa srpske strane, da je hrvatski kler bio raspoložen protiv Srba " ne iz verskih, već iz nacionalno-političkih austrijskih pobuda".
 
a sta kaze rus...

Nepremostive razlike između Srba i Hrvata

Ruska diplomatija pod vođstvom Sazonova nije htela da se zalaže za jugoslovensku državu, pošto je smatrala da bi u zajednici sa Hrvatima katolicima "pravoslavlje popustilo". Polazeći od toga da "Srbi nikad ne vide stvari kakve jesu", ruski poslanik u Srbiji, Trubecki, naglašavao je da između Srba i Hrvata postoje nepremostive razlike. "Srbi su veliki šovinisti. Oni su ubeđeni u bespogovornu nadmoć svoje kulture. Skloni optimizmu, zatvarali su oči pred teškoćama, ne želeći da vide duboke razlike između sebe i Hrvata. Međutim, te razlike nahodile su se svim vidovima života oba naroda. Srbi su bili pravoslavni, Hrvati katolici. Među Srbima nije bilo nikakvih staleških razlika, u Hrvatskoj je postojala stara aristokratija. Srbi su u suštini bili narod seljaka, kod njih je često iz iste porodice jedan brat bio seljak, drugi oficir ili činovnik, a treći parlamentarac. Hrvati su vekovima bili pod uticajem nemačke kulture; grubo rečeno, može se reći da je razlika među njima bila kao između građana i seljaka." U slučaju ujedinjenja, po Trubeckom, Srbija bi svoje preimućstvo u zajedničkoj državi mogla da zasniva na tome što bi "njen cement bila srpska krv".

izvor
• Dr. Marko Pavlović, Jugoslovenska država i pravo.
 
a sta kaze rus...
Hrvati su vekovima bili pod uticajem nemačke kulture; grubo rečeno, može se reći da je razlika među njima bila kao između građana i seljaka." U slučaju ujedinjenja, po Trubeckom, Srbija bi svoje preimućstvo u zajedničkoj državi mogla da zasniva na tome što bi "njen cement bila srpska krv".

izvor
• Dr. Marko Pavlović, Jugoslovenska država i pravo.


ovo isto je napisao i Vuk Karadžić!
 
pa dobro, sad je evidentan jos jedan dokument o statusu srbije i njene pokrajine kosovo. sta jos treba tzv medjunarodnoj zajednici, da bi priznala zabludu ili cak zlu nameru prema srbiji.

Ovo što si napisao nema baš smisla. Kako je to "još jedan dokument.."???

I zar nije ovo tema za pdf 'istorija'?

Niko normalan ne spori da Srbija ima zakonsko pravo na Kosovo, kao deo svoje teritorije... Svi idu na varijantu, priznavanja realnosti (90% albanskog stanovništva)

Nije tačno. Britanski advokat koji predstavlja pravni tim Kosova u Međunarodnom sudu pravde, i publicista Noel Malkolm, nisu nenormalne osobe, a spore zakonsko pravo Srbije - i to sa podosta argumenata. Na priznavanje realnosti ne idu, zato što to u međunarodnom pravu prosto ne ide (a za priznavanje je najjači argument, samo uopšte ne postotak Albanaca na Kosovu, već integrisanost u srpske društvene strukture).
 
Mi smo neozbiljna država. Srbi su uvek bili pod tuđinskom vlašću. Kad kažem Srbi, mislim na narod. Nad nama su vladali "naši" kraljevi i carevi, AU, Turska, komunisti. Mi demokratiju defakto imamo od 2001.

Država koja ima demokratiju tek sedam godina NIJE ozbiljna država.
Narod mora da nauči da vlada sam nad sobom.

xa........pa i kinezi imaju komunizam decenijama,pa imaju svoju drzavu vise nego bilo ko na svetu.
 
Ovo što si napisao nema baš smisla. Kako je to "još jedan dokument.."???

I zar nije ovo tema za pdf 'istorija'?



Nije tačno. Britanski advokat koji predstavlja pravni tim Kosova u Međunarodnom sudu pravde, i publicista Noel Malkolm, nisu nenormalne osobe, a spore zakonsko pravo Srbije - i to sa podosta argumenata. Na priznavanje realnosti ne idu, zato što to u međunarodnom pravu prosto ne ide (a za priznavanje je najjači argument, samo uopšte ne postotak Albanaca na Kosovu, već integrisanost u srpske društvene strukture).

Mislim da i mi mozemo da ponudimo dosta argumenata , ako bude politicke volje . to jest , ako ovo sto se prica u politickom vrhu , nije samo kozmetika .
U opste ne brinem , u koliko bude relevantna samo snaga argumenatea.
 

Back
Top