Žene i orgazam...

Galya

Početnik
Poruka
37
Lično mislim da bi bilo mnogo manje žena koje teško doživljavaju orgazam, kada bi bar' približno učestalo masturbirale kao muški deo populacije...
Da li kod tih žena postoji određeni strah da se POTPUNO prepuste čulnim zadovoljstvima ili je uzrok u nepoznavanju sopstvenog tela?
 
Poslednja izmena:
Inače je ženski orgazam intenzivniji... i stvarno nas je priroda tu lepo nagradila!!!
Zato smatram da žene koje ga teže doživljavaju ne treba da krive žensku prirodu... već da rade na ''upoznavanju sebe''...
 
kako znaš da je ženski orgazam intenzivniji?
je l si nekad doživela muški orgazam?
nije mi to jasno
ko je i kako to mogao da dokaže

Naravno da nisam doživela muški orgazam...
Pa evo nas na kraju 2008. godine i dokazivanje inteziteta orgazama i muško-ženske prirode nije neki veliki problem za osobe koja se time bave... Ženski orgazam dokazano je komleksniji... No,nema veze nisam stručno lice...

I da, u pravu si, slična tema jeste otvorena...
 
Lično mislim da bi bilo mnogo manje žena koje teško doživljavaju orgazam, kada bi bar' približno učestalo masturbirale kao muški deo populacije...
Da li je kod tih žena postoji određeni strah da se POTPUNO prepuste čulnim zadovoljstvima ili je uzrok u nepoznavanju sopstvenog tela?

ili u tome da nemaju vise dvanaest godina pa da mogu da svrse i sa nevjestim partnerom :)
 
Naravno da nisam doživela muški orgazam...
Pa evo nas na kraju 2008. godine i dokazivanje inteziteta orgazama i muško-ženske prirode nije neki veliki problem za osobe koja se time bave... Ženski orgazam dokazano je komleksniji... No,nema veze nisam stručno lice...
ne znam nije mi jasno
naravno
anatomija se razlikuje
ali mislim da su fiziološki procesi slični
svejedno ne razumem kako se može dokazati intenzitet nečega što nije baš opipljivo :)
pa i kod jedne osobe
npr mene
intenzitet orgazma nije uvek isti

kao da meriš jačinu ljubavi
ja volim više ti voliš manje
nema veze ne obraćaj pažnju
samo razmišljam glasno
 
Lično mislim da bi bilo mnogo manje žena koje teško doživljavaju orgazam, kada bi bar' približno učestalo masturbirale kao muški deo populacije...
Da li je kod tih žena postoji određeni strah da se POTPUNO prepuste čulnim zadovoljstvima ili je uzrok u nepoznavanju sopstvenog tela?

Slažem se, jer masturbacijom oslobadjaju se stresa, mašta bi trebalo pri masturbaciji da nema granica ( što je jako bitno ), upoznale bi sopstvene granice kojih ustvari i ne bi bilo u uživanju tokom vodjenja ljubavi sa muškarcem
 
Slažem se, jer masturbacijom oslobadjaju se stresa, mašta bi trebalo pri masturbaciji da nema granica ( što je jako bitno ), upoznale bi sopstvene granice kojih ustvari i ne bi bilo u uživanju tokom vodjenja ljubavi sa muškarcem


ma ne samo da se oslobadjaju stresa, nego uce sta im prija, kako njihovo telo radi i uvidele bi da nije tesko doziveti orgazam. nije.

mislim da je masturbacija vazna i za mlade devojke, da ne kazem devojcice, kod kojih se sexualnost tek razvija. pa i to da dozive orgazam pre nego sto stupe u sexualne odnose, jer ce ih to pripremiti za zivot sexualno aktivne zene. :)
 
Lično mislim da bi bilo mnogo manje žena koje teško doživljavaju orgazam, kada bi bar' približno učestalo masturbirale kao muški deo populacije...
Da li kod tih žena postoji određeni strah da se POTPUNO prepuste čulnim zadovoljstvima ili je uzrok u nepoznavanju sopstvenog tela?

postavila ja nekada davno temu zasto zene ne pricaju o masturbaciji medusobno.
generalno, i ovde je uzrok isti.
stid.
 

Back
Top