Сто хиљада бескућника стиже у Србију

Poruka
20.103
sto-v.jpg


Jedan od uslova da se Srbija konačno nađe na beloj šengenskoj listi je prihvatanje ilegalnih imigranata koji su napustili zemlju od početka oružanih sukoba u bivšoj Jugoslaviji

Vlada Srbije povratnicima koje zapadne zemlje često isporučuju u pidžamama i bez igde ičega ne nudi smeštaj ni posao, pa su prinuđeni da se ilegalnim kanalima ponovo vraćaju u zapadne zemlje. Među proteranima ima najviše Roma, od kojih dobar deo njih u Srbiji nema gde da se vrati.

Niko ne zna tačan broj građana Srbije koji bi prema sporazumima o readmisiji trebalo da se vrate u maticu,....

Deportovanim građanima se u zemljama u kojima su boravili oduzima novac, stvari i sve što su imali, pa se na aerodromu bukvalno pojavljuju u pidžamama bez igde ičega. Dodatni problem je što među njima ima i dosta dece koja nikada nisu živela u Srbiji i ne znaju naš jezik, što je velika prepreka za prilagođavanje.

Vratilo se oko 12.000 ljudi

Potpredsednik svetskog parlamenta Roma, koji čine najveći broj azilanata, Dragoljub Acković kaže da Srbija nije ništa nije preduzela da bi se Romi koje proteruju socijalizovali.
- Jedino što su na beogradskom aerodromu napravili kancelariju u kojoj čak ne radi nijedan Rom. Niko od njih nije dobio ništa od Srbije, a ja sam lično jednoga od njih prijavio na svoju adresu kako bi dobio ličnu kartu. Prema mojim podacima, do sada ih se vratilo oko 12.000 od ukupno 70.000 koliko ih se očekuje - kaže Acković za „Alo!“.

http://www.alo.co.yu/vesti/10493/Sto_hiljada_beskucnika_stize_u_Srbiju

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Шта рећи на ово:?:
 
Рећи: НЕ У ЕУ!!
Бре, доста имамо калајисаних, можемо да их извозимо, а не да их још увозимо... :thumbdown:

Зашто су друге земље у нашем окружењу поштеђене тог "увоза"..?


Divna vest i prilika da pokazemo daleko cuveno velikosrpsko gostoprimstvo.
I pored svetske finansijske krize, Srbija ce sve to moci da prihvati i nahrani. :ok:

Зар се то не види,
мало мало па неки министар иде у посету тим породицама и носи "понуде",
дају се станови, издвајају се средства, праве програми, едукују се...


Naselite ih na Kosovo, podelite Kosovo.

Ко нас пита било шта:sad2:
 
A tek da cujete razloge zbog kojih su prebegli "da spasavaju zivu glavu",maltretiranja i rasizam od strane Srba .. uzeli svi muslimanaska imena, a kad su slave i Bozic i Uskrs,slave redom svi i bacaju petarde ... Moj predlog bio bi da ih nastane na Kosovo..:hvala:


ma smestice ih ovde u Vojvodini sigurno . To ce vladi biti od izuzetno velike koristi
 
Nije poenta u ciganima,i sta i kako, nego u tome da je njihovo vracanje uslov za ulazak u EU.Gde je tu logika,zasto ih vracaju,kada ce cim udjemo u EU,opet moci tamo otici?Znaci jos samo jedno sprdanje,koje kao niko ne vidi


Pa ajde reci ti koja je tu logika ? nema logike jer se poveca broj stanovnistva a nema radnih mesta i uslova ya doar yivot . + gde će oni da žive dok ne udjemo kako ti kažeš u EU ? + tim ljudima su potrebna 3 obroka dnevno , ko ce to da finansira ? + tim ljudima je potreban posao da ako dobiju kuce plate struju ..?*
 
Jel mislis da mu je to kožna jasha od 300e?

А тек у џеповима шта има,....
зато их је толико око њега...

Kako ste vi na kraj srca,zar se ne radujete povratku "tih" zemljaka? :mrgreen:
P.S
Vole i oni vas :super:

А, тебе?


Nije poenta u ciganima,i sta i kako, nego u tome da je njihovo vracanje uslov za ulazak u EU.Gde je tu logika,zasto ih vracaju,kada ce cim udjemo u EU,opet moci tamo otici?Znaci jos samo jedno sprdanje,koje kao niko ne vidi


Спрдање јесте,
али и иживљавање,.понижавање,...
докле, зна ли неко???
 
Nisam ja mislio bukvalno da je skupa , nije mi to bila namera da kayem , moyda se nisam dobro iyrayio , nego je faon to sto je on i pored svih finansijskih obeveza u mogucnosti da izdvoji sumu novca koliko ovde ima odprilike svaki radnik sa srednjom skolom ,i kupi sebi koznu jaknu . Doduse , ne znamo da li se na slici radi konkretno o osobi koja treba biti poslata u RS ili se radi o obicnom hapsenju
 
Šta reći? Kada bi se Srbiji otvorile granice EU i omogućio slobodan protok ljudi,u zemlji bio ostalo oko sto hiljada stanovnika.


Истина ...:hahaha::hahaha::hahaha:


Bre, imaju prava vise nego mi, i cim im nesto nije po volji odmah vriste kako je to na rasnoj osnovi i zovu B-92. Nemam nista protiv onih koji se normalno ponasaju, ali vecina njih nece da radi, voli da krade, a u prosjacenju su organizovana mafija koja zaradjuje extra.

Само један пример..

Дали једној вишечланој породици стан, нов....и
након неколико месеци,..
Отишли негде, а иза себе оставили
стан, као да га је задесила нека елементарна непогода.
Сав паркет исечен, нема га, скинути прозори,..у купатилу нема ни каде ни славина,
ма не могу више да описујем,...нема ничега,
од намештаја да и не говорим,...остало је само гомила прљавих крпа, папира...
Не знам да ли је ово смешно или тужно??!
 

Back
Top