Cekanje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
uvek nesto cekam
nesto sto moram
nesto sto zelim
nesto sto ne umem drugacije
nesto sto je tako lakse
ili teze
ili..

bitno je da se ne pretvorim u cekanje
valjda
 
a šta se ovde čeka? :)

pf
viđala sam ja teme sa jednim smajlijem u uvodnom postu :lol:

pa jeste
ima i toga
mislim, ima uvek šta da se kaže
ali se plašim da će odgovori da se baziraju samo oko uvodne rečenice
bojim se da neko ne krene da prebrojava
ne daj božo
mislim, ja sam se zamislio šta bih mogao da odgovorim
a da ima smisla
da nije neki monolog
umem ja to
meni nije problem
mogu ovako do sutra : )
ali zbog drugih
 
Poslednja izmena:
A nekom je sreca lepa samo dok se ceka.Nisu svi ljudi isti i ono sto se mozda ucini unistenim zivotom za nekog je savrsen ili barem onakav zivot kakav je hteo da prozivi.
I sta uopste znaci cekati? I dok ceka covek zivi.
 
hm, ode brajan
a mislio sam da će možda malo da razradi
mada, ne znam kako bi
za svako odlaganje ulaska u udnos sa nekim
moglo bi se reći da je čekanje neke bolje prilike, po ličnoj proceni
ali pitanje je da li je to ''upropaštavanje''
i da li bi sam ulazak bio veće
svi mi čekamo, ne grabimo za prvom prilikom koja nam se ponudi
samo da nam život ne bi prošao u istom
svako vaga svoje postupke i nada se najboljem za sebe
ili ne svako
retki su oni koji svesno rade na svoju štetu
život svakako prolazi u konstantnom čekanju i isčekivanju nečeg
pa i kada smo sa nekim
nadamo se i očekujmo lepe stvari sa tom osobom
kada se naše čekanje oduži, i očekivanja ne ispune
prestajemo sa čekanjem i odlazimo - uglavnom, ne svi
tako da... nemam pojma
sve se može smatrati čekanjem
jer vreme
samo po sebi prolazi
i može da se definiše mnogo toga
kroz pojam čekanje....
 
Cekanje je posledica neodlucnosti,nesigurnosti i nepoznavanja sebe i vlastitih zelja.
Sa druge strane ni brzanje nije dobro.Ono je znak nerazmisljanja i opet nepotpunog znanja o tome sta zaista zelimo.I jedno i drugo mogu unistiti zivot.Aktivno delanje pograzumeva nesto izmedju.Raditi na ostvarenju svojih zelja i ciljeva odlucno i smisleno.Brzinom koja je razlicita za svakog.
 
Cekanje je posledica neodlucnosti,nesigurnosti i nepoznavanja sebe i vlastitih zelja.
Sa druge strane ni brzanje nije dobro.Ono je znak nerazmisljanja i opet nepotpunog znanja o tome sta zaista zelimo.I jedno i drugo mogu unistiti zivot.Aktivno delanje pograzumeva nesto izmedju.Raditi na ostvarenju svojih zelja i ciljeva odlucno i smisleno.Brzinom koja je razlicita za svakog.

Ovo je toliko dobro napisano, da svaki drugi komentar nema svrhe...:ok:
 
Neke stvari se jedino cekanjem i dobiju...to je njihova cena...
A sad, treba biti dovoljno mudar...pa da se zna da li su neke stvari vredne toga...ili nisu...
Neko predvidi...neko ne...pa ceka uzalud...stvari koje nikada nece doci...
Ja ne mislim da se cekanjem gubi vreme...ja to dozivljavam kao borbu za nesto do cega mi je stalo...pa cak i ako nikad i ne docekam, ne smatram da sam porazena...
 
Cekanje je posledica neodlucnosti,nesigurnosti i nepoznavanja sebe i vlastitih zelja.
Sa druge strane ni brzanje nije dobro.Ono je znak nerazmisljanja i opet nepotpunog znanja o tome sta zaista zelimo.I jedno i drugo mogu unistiti zivot.Aktivno delanje pograzumeva nesto izmedju.Raditi na ostvarenju svojih zelja i ciljeva odlucno i smisleno.Brzinom koja je razlicita za svakog.

Sve nedoumice oko kratkog pitanja su resene, za one kojima nije jasno pitanje
 
meni i dalje nije jasno pitanje
koliko je života uništila neodlučnost, nesigurnost, nepoznavanje sebe i vlastith želja?
pa, mogao si odmah tako da napišeš - ako se već slažeš sa definicijom neodlučnosti iznad
koliko ljudi može da tvrdi da zna svoje želje i da poznaje sebe?
koliko ljudi uđe u veze odlučno, brzo, pa vremenom shvati da je pogrešilo?
ili koliko ljudi radi na ostvarivanju svojih želja i ciljeva, odlučno i smisleno - brzinom koja je različita za svakoga?
pa, kako onda definisati neodlučnost?
kao nečiju brzinu, koja je po našem merilu spora, a savsvim odgovarajuća drugom, čim se njime vodi...
ili to možemo reći tek za nekoga koji ne čini ništa; ali kako možemo znati da neće, negde u budućnosti, i da je to samo njegova brzina?
u kom delu se slažeš, brajane? (kada se već slažeš sa postom iznad - kada je on taj koji treba da pojasni tvoje pitanje i razbije sve nedoumice)
 
Rado bih upala u ovu diskusiju i to na LJIS-u :D,ali sam umorna. Dragi Artinve neodlucnost je suprotno od odlucnosti.Odlucnost je izvedena imenica od glagola odluciti...Pa,odluci sam;) Daj sebi vremena...i ne brzaj.
pozdrav
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top