ODNOS DRŽAVE I DRUŠTVA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

ms

Aktivan član
Poruka
1.160
Šta mislite o odnosu Države i Društva? Koliko jedno utiče na drugo? Šta je bitnije? Kakav je pravac kretanja u svetu? Ka utopiji, ili ka anarhiji?
Za šta ste - za Monarhiju ili za Republiku? Šta biste promenili u državi/društvu? Da li uopšte pravite razliku između ova dva pojma? :P

Ajde....neće čuti izvesni.plt.. :twisted:
 
Ne, nego si preopsirno postavila temu, pa da bi ti covek odgovorio na pitanja mora da kuca ceo naucni rad...
ms:
Šta mislite o odnosu Države i Društva? Koliko jedno utiče na drugo?
Drzava je samo jedan oblik, forma drustva, koja je nastala tako sto se pojedinac odrekao izvesne slobode radi vece sigurnosti, blablabla, teorija "drustvenog ugovora", blablabla...
ms:
Šta je bitnije? Kakav je pravac kretanja u svetu? Ka utopiji, ili ka anarhiji?
Kako sta je bitnije?
Drustvo bez drzave moze, a drzava bez drustva ne moze da postoji.
Sto se tice smera kretanja, utopija je prevazidjena, anarhija je realnost, ali...nije trajna.
ms:
Za šta ste - za Monarhiju ili za Republiku? Šta biste promenili u državi/društvu? Da li uopšte pravite razliku između ova dva pojma?
Mislim da su i monarhija i republika pomalo prevazidjene forme kao takve, potrebna su neka druga resenja...
Nisam nikad bila za monarhiju, sistem dolaska na vlast u tom slucaju nikako nije dobar, i garantuje propast, kad tad, osim ako monarhija nije formalna.
Sta bi promenila u drzavi/drustvu?
E ovo stvarno ne mogu sazeto da kazem...
Eto.
 
I ja mislim da si preopsirno postavila temu.Tako da cu samo reci da je opsti mir radikalna potreba.I da jos dodam.Narod zivi u zabludi da moze nesto posebno da utice na drzavu.Mi smo najbolji primer.Ova drzava je vec dugo godina sve samo nije onakva kakvu bi smo mi zeleli.Sto znaci nije do nas.A,nas ubedjuju da jeste do nas.Sto je opsta zabluda.Ja sam za neku petu varijantu uredjenja drzave.U istoriji covecanstva ni jedno uredjenje se nije pokazalo kao dosta dobro.Uvek se prolivalo mnogo krvi,naravno jadnog naroda.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top