MOJ KOMP NIJE NORMALAN...POMOC!!!!!

D-Devil992

Zainteresovan član
Poruka
194
Owo ja sa ponowo javljam .......pre mesec dana sam promenio maticnu i napajanje.....jer mi je staro bilo pokwareno i unistilo maticnu!!!!Sada imam problem oko seckanja koje se najcesce pojawljuje u igricama koje su nekada dobro radile na istoj grafickoj kartici.....E bre secka cak i u Counter-u
:dash:
Ali ne uwek obicno resetujem igru i kad ponowo udjem swe normalno......werujem da morm da menjam graficku ali nisam wishe uopshte siguran.....imam jos uvek onu budjawu nvidia geforce nx6800xt.....
A i njen cooler prawi cudan zwuk prvih pet minuta paljena

Pomozite!!!!:worth:
 
prvo ta grafa sigurno nije budjava kakvih ima u dosta kompa kod nas jos uvek...to sto se cudno cuje je najverovatnije prljava osovina ventilatora i trebalo bi ciscenje ili zamena...sad bar nisu skupi ventovi za grafe...nisam siguran ali mislim da ona ima autokontrolu venta, kad se pali vent krece punom brzinom i posle bi trebalo da uspori, nisam opet siguran neka to neko ko je imao 6xxx napise...kada si menjao plocu jesi li reinstalirao os? najbolje da deinstaliras trenutne drajvere, pa u safe mod i ocisti sistem DriverSweeper-om...pa da onda instaliras nove drajvere...
 
ok.....ali mislim da reinsalirnje drivera nije najbolja opcija....wec sam to uradio ......
A i skinuo sam neki program sa neta MSI-jew koji pokazuje temperaturu kompjutera.....i stanje wentilatora.....cim to uklucim odma mi se upali "ABNORMAL COMPUTER TEMPERATURE"......5 seconds before shutdown.....ali ne weryjem da se ista pregrejawa ....
Sta da radim??
 
nesto kao core centar??? imao ga kod nisam zamenio plocu...mislim da sam za 10 godina zamenio 3-4 msi-jevih ploca i cc je bio fenomen...pogotovo zadnja ploca (k9n ultra) i proc x2 4000+ je prijavljivala na 314mhz (2x 157) ???? skini ti lepo stranicu i proveri da li ti stvarno rade svi ventovi, mada bi trebalo da ti biper prijavi odmah pri paljenju da neki od ventova ne pali...za graficku ovo ne vredi, jos nijedna grafa ne pisti, vristi ili sta vec kad joj crkne vent koliko znam...
nije isto da li si samo deinstalirao drajvere ili si jos i cistio DriverSweeper-om ili driver cleanerom...
uradi ti ovo sa biosom i proveri ventove, i napisi koja ploca i proc...
ovo kako si ti napisao jos pogotovo ovo sa upozorenjem def vuce na pregrevanje i sigurno je proc..mozda nije legao kuler kako treba, losa pasta...
 
kad ti proc pregreva onda ti sve secka, grafa kad stigne do kriticne temperature pocinje da trotluje i tad ti secka (sa 6xxx stvarno ne znam kako je, jer je nisam imao niti sam imao kontakta sa bilo kojom, 7xxx sam imao i cim stigne do 110 stepeni kako se secam, spustala klok, ubrzava vent na max ili gasila, davno je to bilo )...mada moze da bude i drugih stvari...ati mi je kad ga kloknem ili bilo sta uradim preko att-a spustao frame rate na ispod 30 pa ti igraj onda :s
ili mozes da spustis na 640 i u 16bita tu sigurno nece da ti secka :)
mozda ti i olaksaju onda sa nekim banom :)
 
Kao prvo mslm da mi je procesor uredu on je 2.16 GHZ DualCore........i ne werujem da je u njemu problem ......a takodje sam prowalio da owaj MSI-jew program uopshte ne radi jer po paljenju kompjutera mi odma izadje ona poruka za temperaturu.....pa mslm da nije moguce da se komp pregreje 3 min posle startowanja......josh uwek werujem da je graficka jer na pocetku proizwodi cudan zwook.....
Nisam siguran za procesor......jedno pitanje ako mislite da je procesor kako to da prowerim???
 
jesi li zakacio napajanje CPU-a....mislim onako......
koliko znam, novije ploce nece ni da podignu sistem ako nije nakacen 4-pinac....
proveri ti kako lezi taj kuler na procu, meni tu nesto "smrdi" a da li ce da se zagreje u roku od 3 minuta, vec si dobio odgovor...
mada moze da se desi da brljavi senzor za temp proca, ne toliko cesta pojava...
bios ocitavanje 115 stepeni a hladnjak leden, pravilno postavljen...
 
Termal pastu na procesoru menjaj , ako to promeniš tek onda si siguran da nije procesor i da se ne pregreva ako je hladnjak hladan a cooler se vrti.
Možda nisi menjao pastu prošli put kada si prebacivao procesor sa stare na novu matičnu ploču? Ako između hladnjaka i procesora nema dobrog naleganja svašta može da ti se desi.
 
Poslednja izmena:
Owo ja sa ponowo javljam .......pre mesec dana sam promenio maticnu i napajanje.....jer mi je staro bilo pokwareno i unistilo maticnu!!!!Sada imam problem oko seckanja koje se najcesce pojawljuje u igricama koje su nekada dobro radile na istoj grafickoj kartici.....E bre secka cak i u Counter-u
:dash:
Ali ne uwek obicno resetujem igru i kad ponowo udjem swe normalno......werujem da morm da menjam graficku ali nisam wishe uopshte siguran.....imam jos uvek onu budjawu nvidia geforce nx6800xt.....
A i njen cooler prawi cudan zwuk prvih pet minuta paljena

Pomozite!!!!:worth:

Probaj da ugasis PC na par sati. Upali ga i startuj CS i igraj malo i ako ti ne renda, a posle nekog vremena renda, onda se nesto greje. Meni je crkavalo napajanje i grejao mi se procesor bas dosta i rendalo sve zivo, film, CS...

sad je sve ok kad je temperatura CPUa normalna.
 
Ljudi ne sece to puno to bukvalo secne i to ne toliko smetajuce.....ali kad resetujem igru swe normalno.......ewo ja sumljam u graficku ......jer kad upalim cod4 odma posle paljenja kompjutera to secka.....ali ako ostawim malo duze komp upaljem i pustim da mi "predenje" grafice wrati u normalu ....udjem u cod i radi extra
 
Hm ....aj mi kazi kako da pogledam temperaturu ,jer sam instalirao Everest da bi to uradio ali kad god udjem u njega CUDAN PROBLEM komp mi jednostawno zakuca.....i moram da ga resetujem.........to mi se tkodje desawa kada udjem u MSI/LAN Utility/DiagnosticUtility...........moj komp je RETARD.....
a bio je na poprawci pre 20 dana!!!
 
brale, jesi li ti ulazio u bios da pogledas tempove, batali everest trenutno ako nece??? upali komp, udji u bios i idi na monitoring stranicu pa prati tempove nekih 10-tak minuta pa javi...sa druge strane probaj da ugasis lan iz biosa pa onda probaj sa everestom...ovo prvi put cujem da everest blokira masinu...
 
Hm ....aj mi kazi kako da pogledam temperaturu ,jer sam instalirao Everest da bi to uradio ali kad god udjem u njega CUDAN PROBLEM komp mi jednostawno zakuca.....i moram da ga resetujem.........to mi se tkodje desawa kada udjem u MSI/LAN Utility/DiagnosticUtility...........moj komp je RETARD.....
a bio je na poprawci pre 20 dana!!!

Pa ako neznas da pogledas temperaturu i biosu, najbolje da nista nediras i neistrazujes, nego da ga odneses u servis, nemoj da se naljutis, govorim ti u najboljoj nameri.
Uostalom evo pa ti vidi sta ces.
Koliko sam ja izvalio ima razlicitih vrsta ,,verzija" biosa (kod nekih drugara nije isto kao kod mene), pa sad ti vidi oces li moci sta da uradis.

Kada ti se startuje komp i treba da butuje pritisnes dugme Delete ili ti pak DEL. - ovo je svima isto
Onda ulazis u BIOS, i imas tu neki meni - e ovo je razlicito.
Kod mene je ovako, nadjes H/W Monitor, stisnes Enter, onda imas PC Health Status, opet Enter i to je to.
Tu imas temperaturu CPU-a, Sistema, brzine ventilatora......
Pogledaj temperaturu procesora pa javi ovde.
 
Jooo........e izwini u pocetku te nisam razumeo .....ewo pratio sam trenutno nekih desetak minuta.....i ewo rezultata pa mi wi kazite dal su dobri ili nisu ......jer se bas ne razumem u temperature!!!!XD
ewo trenutna system temp. je bila 34 C'
a CPU temp. varira izmedju 27 i 38 C' nznm dal je to uredu!!!
a FAN speed je 1080 RPM.....
ewo pa ocekujem odgowor
Hwala unapred!!!
 
ne razumem samo kako mislis varira, ako mislis da polago greje do 38 onda ok, ako prelazi vec tu onda bogme bi razmislio da menjam pastu i namestio kuler ponovo, ipak mi to malo previse za idle rad...trebalo bi da stigne do jednog tempa i tu da stane ali ako stalno menja lupim 27 pa 38 i tako u krug onda moze lako da se desi da je senzor pobrljavio sto me ne bi cudilo...
odnesi ti to u servis najbolje da nesto ne sjebes a ionako ga ne mozes koristiti kako treba...
 
Jooo........e izwini u pocetku te nisam razumeo .....ewo pratio sam trenutno nekih desetak minuta.....i ewo rezultata pa mi wi kazite dal su dobri ili nisu ......jer se bas ne razumem u temperature!!!!XD
ewo trenutna system temp. je bila 34 C'
a CPU temp. varira izmedju 27 i 38 C' nznm dal je to uredu!!!
a FAN speed je 1080 RPM.....
ewo pa ocekujem odgowor
Hwala unapred!!!

Temperatura je bas dobra, ali pazi nadovezujem se na sledeci post.......

ne razumem samo kako mislis varira, ako mislis da polago greje do 38 onda ok, ako prelazi vec tu onda bogme bi razmislio da menjam pastu i namestio kuler ponovo, ipak mi to malo previse za idle rad...trebalo bi da stigne do jednog tempa i tu da stane ali ako stalno menja lupim 27 pa 38 i tako u krug onda moze lako da se desi da je senzor pobrljavio sto me ne bi cudilo...
odnesi ti to u servis najbolje da nesto ne sjebes a ionako ga ne mozes koristiti kako treba...

Znaci ako ti konstantno stoji oko 38, koji stepen gore-dole, dobro je, ali ako kako kaze Jofka ti non stop varira ide od 27 pa do 38, e to nije dobro. Sad sta je ???
 

Back
Top