Национализам - основа власти у држави

Да ли сматрате да национализам представља основу власти у ЕУ и САД-у?

  • Да

  • Не


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Parsifal

Aktivan član
Poruka
1.008
"...Све државе на свету – али баш све, су националистичке. Сједињеним Америчким Државама управљају амерички националисти, Немачком - немачки националисти, Холандијом - холандски националисти... и сви они припадају папско-рабинској коалицији као кровној организацији. Неке од тих држава су по свом националном саставу скоро 100% једнонационалне, у другима заједно живи више нација, док су треће – попут Сједињених Држава, своју вишенационалност временом успеле да претопе у једну – америчку нацију. И све оне пред собом имају један једини циљ – заштиту свог националног интереса.

Зато уколико хоћете да уништите неку државу, прво морате да уништите њен национализам, јер држава којом не управљају њени националисти, јесте држава чије интересе нема ко да брани. Када се спроведе њихово свргавање са власти – најчешће демократским пучем и атентатима, онда власт у тој држави преузимају националисти папско-рабинске коалиције, а све у циљу пљачкања и отимања њених територија..."
 
Poslednja izmena:
Одговор поставио/ла dragosh
...NE
Али све оно што ЕУ и САД раде, раде из националистичих побуда. Послушај само говор председника Сједињених Држава и видећеш да он обилује изразима "амерички национални интерес", мислим, људи то уопште и не крију.
 
Да.

Рекао бих да су амерички државници највећи шовинисти.

Pa ako recimo znaš činjenicu da svaki holivudski studio koji provuče nacionalne simbole kroz radnju filma(čitaj zastava, irak, vietnam i sl.), plaća manji porez - onda vidiš da oni jesu nacionalisti, i čak šovinisti, ali to rade na daleko suptilniji način.

Kod nas je nacionalizam jedna negativna stvar zato što ga šupci predstavljaju takvim.
 
Али све оно што ЕУ и САД раде, раде из националистичих побуда. Послушај само говор председника Сједињених Држава и видећеш да он обилује изразима "амерички национални интерес", мислим, људи то уопште и не крију.

Nije stvar u tome šta ko kako radi, već da li je to ispravno.
Njujork je grad sa najvećim brojem nacija na svetu. Gde se tu vidi nacionalizam?

Uostalom, moj potpis dovoljno govori...
 
Pa ako recimo znaš činjenicu da svaki holivudski studio koji provuče nacionalne simbole kroz radnju filma(čitaj zastava, irak, vietnam i sl.), plaća manji porez - onda vidiš da oni jesu nacionalisti, i čak šovinisti, ali to rade na daleko suptilniji način.

Kod nas je nacionalizam jedna negativna stvar zato što ga šupci predstavljaju takvim.
Ako pogledaš aktuelne političare,tajkune,direktore...videćeš da su svi šupci.Retko ko ume da se izrazi,da se uzdrži da kaže ono što javnost ne bi trebala da čuje.
 
Одговор написао/ла bgdalibor
Kod nas je nacionalizam jedna negativna stvar zato što ga šupci predstavljaju takvim.
Ово је доста добар одговор.


Одговор поставио/ла Šaban
Original postavio Parsifal
Али све оно што ЕУ и САД раде, раде из националистичих побуда. Послушај само говор председника Сједињених Држава и видећеш да он обилује изразима "амерички национални интерес", мислим, људи то уопште и не крију.

Nije stvar u tome šta ko kako radi, već da li je to ispravno.
Njujork je grad sa najvećim brojem nacija na svetu. Gde se tu vidi nacionalizam?
Па и Београд је град са највећим бројем нација на Балкану. А што се тиче њиховог национализма, он се огледа у свему што раде.
 
Ово је доста добар одговор.



Па и Београд је град са највећим бројем нација на Балкану. А што се тиче њиховог национализма, он се огледа у свему што раде.

Ok je to, ali meni nije dobar argument za nacionalizam to što se neko drugi bavi nacionalizmom...
 
Nacionalni ponos se gradi i održava, stvara i čuva, veliča i propagira. Nacionalna TV je ona koja treba da prednjači u tome. Ali kod nas Glavata Skotina pušta prirodne lopote Slovenije, hrvatske i bosanske serije, i 24 sata svadba, i otima pare narodu, trpa jevrejske reklame i američku propagandu u etar, i posle kad nema zdravog nacionalnog ponosa, onda je čudno. Da ne govorim o SANU, koji treba da radi na tim projektima, Vladi koja treba da ih podrži i finansira itd. Ali naravno, nema se od lopovluka vremena da se misli o tome, pa nam krezubi četnici s kamama i glupani bez škole predstavljaju nacionalni ponos. Zato i jeste tako kako je.
 
Poslednja izmena:
Оригинал потавио/ла Šaban
Ok je to, ali meni nije dobar argument za nacionalizam to što se neko drugi bavi nacionalizmom...
Ја не говорим о национализму као о нечему типа шовинизам и слично, већ о томе да све здраве и напредне државе воде националисти, те да уколико се на власти не налазе националисти, онда та гарнитура неће бранити националне интересе своје државе. Ово нема везе са именима странака јер су у САД-у и демоктратска и републиканска странска националистичке. Обе се боре за остваривање националних интереса америчког народа.
 
Ја не говорим о национализму као о нечему типа шовинизам и слично, већ о томе да све здраве и напредне државе воде националисти, те да уколико се на власти не налазе националисти, онда та гарнитура неће бранити националне интересе своје државе. Ово нема везе са именима странака јер су у САД-у и демоктратска и републиканска странска националистичке. Обе се боре за остваривање националних интереса америчког народа.

Pa i poenta je da sve stranke budu nacionalističke, tj, da rade za interes države. Ovde kod nas svi rade za lične interese, a nacionalnih nema.
 
Nacionalni ponos se gradi i održava, stvara i čuva, veliča i propagira. Nacionalna TV je ona koja treba da prednjači u tome. Ali kod nas Glavata Skotina pušta prirodne lopote Slovenije, hrvatske i bosanske serije, i 24 sata svadba, i otima pare narodu, trpa jevrejske reklame i američku propagandu u etar, i posle kad nema zdravog nacionalnog ponosa, onda je čudno. Da ne govorim o SANU, koji treba da radi na tim projektima, Vladi koja treba da ih podrži i finansira itd. Ali naravno, nema se od lopovluka vremena da se misli o tome, pa nam krezubi četnici s kamama i glupani bez škole predstavljaju nacionalni ponos. Zato i jeste tako kako je.
:ok: :super:
S tim što to ovde nije problem od juče ili prekjuče, nego malo duže, barem jedno stotinak godina novije istorije. Elita (naročito politička) nam je uglavnom (čast izuzecima) "tanka".
 
Nacionalni ponos se gradi i održava, stvara i čuva, veliča i propagira. Nacionalna TV je ona koja treba da prednjači u tome. Ali kod nas Glavata Skotina pušta prirodne lopote Slovenije, hrvatske i bosanske serije, i 24 sata svadba, i otima pare narodu, trpa jevrejske reklame i američku propagandu u etar, i posle kad nema zdravog nacionalnog ponosa, onda je čudno. Da ne govorim o SANU, koji treba da radi na tim projektima, Vladi koja treba da ih podrži i finansira itd. Ali naravno, nema se od lopovluka vremena da se misli o tome, pa nam krezubi četnici s kamama i glupani bez škole predstavljaju nacionalni ponos. Zato i jeste tako kako je.

У Србији постоје прави српски националисти, образовани, поштени, људи који знају за шта се боре.
Ти ћеш у исти кош да стављаш њих и ове тзв. кафанске четнике, јер желиш да у својој глави створиш слику "лоших националиста" (krezubi četnici s kamama i glupani bez škole) и одбацујеш здраве основе и идеје потребне овој држави, која је у говнима до гуше!
Лакше је гледати Б92 и слепо веровати...:roll::neutral:
 
Оригинал поставио/ла kazaki
У Србији постоје прави српски националисти, образовани, поштени, људи који знају за шта се боре.
Ти ћеш у исти кош да стављаш њих и ове тзв. кафанске четнике, јер желиш да у својој глави створиш слику "лоших националиста" (krezubi četnici s kamama i glupani bez škole) и одбацујеш здраве основе и идеје потребне овој држави, која је у говнима до гуше!
Лакше је гледати Б92 и слепо веровати
.
Па ваљда би сви требали да су националисти, без обзира да ли су демократе, радикали, социјалисти, напредњаци или не знам који. По мени је логично да је и Чанак српски националиста, ал изледа да он то не схвата тако.

Додуше, чињеница да неки умеју да оставе лош утисак и да од национализма направе шоу од кога се нормалан народ стиди. Можда је највећа грешка што власт такве на време није дисциплиновала и вратила у вртић да се науче култури понашања.

За сада једини који испуњава све услове српског националисте јесте Јеремић.
 
Па ваљда би сви требали да су националисти, без обзира да ли су демократе, радикали, социјалисти, напредњаци или не знам који. По мени је логично да је и Чанак српски националиста, ал изледа да он то не схвата тако.

Додуше, чињеница да неки умеју да оставе лош утисак и да од национализма направе шоу од кога се нормалан народ стиди. Можда је највећа грешка што власт такве на време није дисциплиновала и вратила у вртић да се науче култури понашања.

За сада једини који испуњава све услове српског националисте јесте Јеремић.

:hahaha::hahaha::hahaha:
Па знаш ли ти шта је српски националиста и за шта се он бори:?:

Хоћеш да националистом назовеш сваког ко је по националности Србин, па био он анархиста, комуниста, ***** материна...:roll:
 
"...Све државе на свету – али баш све, су националистичке. Сједињеним Америчким Државама управљају амерички националисти, Немачком - немачки националисти, Холандијом - холандски националисти... и сви они припадају папско-рабинској коалицији као кровној организацији. Неке од тих држава су по свом националном саставу скоро 100% једнонационалне, у другима заједно живи више нација, док су треће – попут Сједињених Држава, своју вишенационалност временом успеле да претопе у једну – америчку нацију. И све оне пред собом имају један једини циљ – заштиту свог националног интереса.

Зато уколико хоћете да уништите неку државу, прво морате да уништите њен национализам, јер држава којом не управљају њени националисти, јесте држава чије интересе нема ко да брани. Када се спроведе њихово свргавање са власти – најчешће демократским пучем и атентатима, онда власт у тој држави преузимају националисти папско-рабинске коалиције, а све у циљу пљачкања и отимања њених територија..."

SAMO JE U SRBIJI IZGLEDA NEPRISTOJNO REĆI DA SI SRBIN ILI SRPKINJA.
E PA JA SAM SRPKINJA PA NEKA ME TUŽE ZA VERBALNI DELIKT :rtfm:
 
Одговор поставио/ла kazaki
:hahaha::hahaha::hahaha:
Па знаш ли ти шта је српски националиста и за шта се он бори:?:

Хоћеш да националистом назовеш сваког ко је по националности Србин, па био он анархиста, комуниста, ***** материна...
:roll:
Добро си схватио моју дефиницију српског националисте. Сви они Срби, без обзира на политичку опцију, уколико заступају српске националне интересе, јесу српски националисти. Они имају право да развој српског друштва виде на њима својствен начин - у складу са њиховим политичким опредељењем.

Немају право да за новац, ради напредовања у стручној каријери, или ради доласка на власт издају национални интерес 8 милиона душа које представљају. Значи национализам је право сваког србина, али и право сваког ко није србин, али Србију осећа својом државом.

Зато што смо национализам сузили само на "Образ", "Двери" и фолклорно окупљање на Равној гори, нисмо га ојачали, већ смо га уништили.


Оригинал поставио/ла čedina zebra
SAMO JE U SRBIJI IZGLEDA NEPRISTOJNO REĆI DA SI SRBIN ILI SRPKINJA.
E PA JA SAM SRPKINJA PA NEKA ME TUŽE ZA VERBALNI DELIKT
Нажалост о томе се и ради, свуда је нормално бити националиста, једино су Србима то забранили.
 
"...Све државе на свету – али баш све, су националистичке. Сједињеним Америчким Државама управљају амерички националисти, Немачком - немачки националисти, Холандијом - холандски националисти... и сви они припадају папско-рабинској коалицији као кровној организацији. Неке од тих држава су по свом националном саставу скоро 100% једнонационалне, у другима заједно живи више нација, док су треће – попут Сједињених Држава, своју вишенационалност временом успеле да претопе у једну – америчку нацију. И све оне пред собом имају један једини циљ – заштиту свог националног интереса.

Зато уколико хоћете да уништите неку државу, прво морате да уништите њен национализам, јер држава којом не управљају њени националисти, јесте држава чије интересе нема ко да брани. Када се спроведе њихово свргавање са власти – најчешће демократским пучем и атентатима, онда власт у тој држави преузимају националисти папско-рабинске коалиције, а све у циљу пљачкања и отимања њених територија..."

za pocetak, treba praviti razliku izmedju 'nacije' koja se zasniva na principu gradjanstva i nacije zasnovane na iskljucivosti etnickog/verskog/rasnog dopisisam kriterijuma.
drugo,
nacionalizam koje se ne nadahnjuje demokratijom, ima sve mogucnosti da predje u shovinizam. loshe.
trece,
koncepti nacionalizma i nacionalnog interesa nisu uopste isti.
cetvrto... vec posle ovog 'papsko-rabinska koalicija' trebalo je da vidim neozbiljnost. no, moja greska.
 
Benigni nacionalizam je potreban svakoj državi ne onaj maligni,Nacionalizam kao instrument politike po pravilu proizvodi pretnju, jer iskazuje ekspanzionističke ili iridentističke ambicije. Izdižući i homogenizujući sopstvenu naciju on nagoveštava potcenjivanje i potčinjavanje drugih nacija; ističući ugroženost svoje, on ugrožava druge nacije.

Nacionalizam je “benigan” samo dotle, dok ne počne da ugrožava osećanja i egzistenciju drugih nacija.
 
У Србији постоје прави српски националисти, образовани, поштени, људи који знају за шта се боре.
Ти ћеш у исти кош да стављаш њих и ове тзв. кафанске четнике, јер желиш да у својој глави створиш слику "лоших националиста" (krezubi četnici s kamama i glupani bez škole) и одбацујеш здраве основе и идеје потребне овој држави, која је у говнима до гуше!
Лакше је гледати Б92 и слепо веровати...:roll::neutral:

Naravno:ok: samo sto ti izdajnici kao doticni nekada malo prefarbaju svoje misljenje da ispadnu kao cool,ili da je necija necivilizacija razlog njegove izdaje:super:

A kada sretnu starijeg,obrazovanog i pravog patriotu..........hm..........smislice vec nesto tipa-matorac,********* i slicno.......mada nisu bash upuceni sta ovo zadnje znaci ali culi su na nekom stranackom mitinugu pa eto............
 
za pocetak, treba praviti razliku izmedju 'nacije' koja se zasniva na principu gradjanstva i nacije zasnovane na iskljucivosti etnickog/verskog/rasnog dopisisam kriterijuma.

Za pocetak, lupetas. Definicija nacije je jedinstvena. Ali tako je to kad se neko napne jer strasno voli da se napravi pametan pa prdne vec u prvoj polovini prve recenice.
 
Original postavio/la Petar
za pocetak, treba praviti razliku izmedju 'nacije' koja se zasniva na principu gradjanstva i nacije zasnovane na iskljucivosti etnickog/verskog/rasnog dopisisam kriterijuma.
drugo,
nacionalizam koje se ne nadahnjuje demokratijom, ima sve mogucnosti da predje u shovinizam. loshe.
trece,
koncepti nacionalizma i nacionalnog interesa nisu uopste isti.
cetvrto...
Ма све то што си написао је лепо и хумано, али у пракси оно не штима.
У питању је једна теорија која је направљена по систему "што се баби снило..." и која служи за испирање мозга недовољно свесних нација. Наметнеш им комплекс кривице да је национализам одвратна ствар,и онда радиш са њима и њиховом државом шта год хоћеш. То је један од система контроле људи/нација.

Исто наметање кривице ради контроле користи и црква (грех).

Устовремено све ЕУ државе и САД све што раде, раде из националистичких интереса: окупација Космета (геостратешки значај + ретки метали + дистрибуција дроге), окупација Ирака (нафта), окупација Авганистана (поља мака)...


vec posle ovog 'papsko-rabinska koalicija' trebalo je da vidim neozbiljnost. no, moja greska.
Ово сам оставио као линк, због људи који схватају ширу слику читавих догађања.
 

Back
Top