Zasto muskarci nisu za kuhinju

a sta onda vas rikan da radi posto je upravo kupio rernu ugradnu, plocu i frizider? a kuhinja... narandzasto-bela.. znaci... mene ce kuhinja videti.. gledati, jos bolje... pa kad stavim pecurke... sa belim lukom i margarinom... jel znate to? znaci... proprzite malo pecurke... na ulju, normalno... al' ne da ih seckate... nego, onako... cele... i onda, pred kraj... kad su skoro gotove, dodate malo margarina na njih... odozgo... i, slobodno, u ulje... tako przite jos par minuta i na kraju samo malo belog luka preko pecuraka... znaci... vas rikan kad vam kaze... bolje niste jeli do sad... otvorite pivce... jelen... moze... pustite englesku ligu... poredjate tikete ispred sebe... i pozovete drugare... i eto sale... eto smeha... a, Boga mi, i para...
 
Zato sto imaju kitu.

Malo sam razmisljao i dosao sam do zakljucka da je neprirodno da muskarac ide u kuhinju jer moze kitom zapinjati za delove ormarica, sporeta, a zene ne.

Pogotovo kad je dignut...
Pošto smo mi forumaši po defoltu jelte obdareni :per:, to prilično štrči prema napred, pa nam je automaCki pristup ormarima jako otežan...:lol: Pružamo se rukama, al' ništa ne dohvatamo...
 
evo jedan vic na to.
došao covjek u restoran i naručio lepinu sa mesom. Donese njemu konobar lepinu, covjek poče jesti kad naleti na dlaku. zovne on konobara i pita odkud dlaka u po lepine. Kaze njemu konobar: pa znate gospodine, naš kuhar nema jedne ruke, pa kad hoće da okrene lepinu mora se prsima sageti i pomoću prsa i jedne ruke prevrne lepinu. Počeo gost galamiti, neide to tako, to je fuj, bla, bla. kaže njemu konobar: pa dobro gospodine, neznam šta se vi toliko zalite zbog lepine što je prsima okreće, šta bi tek rekli kad bi vidjeli kako filuje paprike.
 
Ne bih se baš složio za kuhinju, bar u mom primeru,baš gotivim da spremim nešto pikantno i ukusno i to sve uz dobru rakijicu nekako mi je to skroz ok i onda se svi razvale,milina,a što se tiče kačenja,tad o tome ne razmišljam a ni on.
Poz.!!!
 
a sta onda vas rikan da radi posto je upravo kupio rernu ugradnu, plocu i frizider? a kuhinja... narandzasto-bela.. znaci... mene ce kuhinja videti.. gledati, jos bolje... pa kad stavim pecurke... sa belim lukom i margarinom... jel znate to? znaci... proprzite malo pecurke... na ulju, normalno... al' ne da ih seckate... nego, onako... cele... i onda, pred kraj... kad su skoro gotove, dodate malo margarina na njih... odozgo... i, slobodno, u ulje... tako przite jos par minuta i na kraju samo malo belog luka preko pecuraka... znaci... vas rikan kad vam kaze... bolje niste jeli do sad... otvorite pivce... jelen... moze... pustite englesku ligu... poredjate tikete ispred sebe... i pozovete drugare... i eto sale... eto smeha... a, Boga mi, i para...

A moze crni luk? :think:
 
Zato sto imaju kitu.

Malo sam razmisljao i dosao sam do zakljucka da je neprirodno da muskarac ide u kuhinju jer moze kitom zapinjati za delove ormarica, sporeta, a zene ne.

K i kuhinja se bas slazu, za kaaranje i kuvanje je osim K i kuhinje potrebna i masta, to je jos jedan faktor koji ih povezuje. Glavni faktor je P, ona voli kad je kaarana i kad joj se kuva. Da ne spominjemo kaaranje u kuhinji, bilo bi suvise. ;)
 
A moze crni luk? :think:

moze, al' to nije to... uz ove ide beli luk...
ima i drugi nacin spremanja pecuraka... i to je ekstra isto... uzmes crnog loka malo i proprzis na ulju... par minuta samo, da zamirise... isto kao pre nego spremas neko meso... onda ubacis pecurke u tiganj, ali moras da ih iseckas na pola il' na cetvrtine... i onda tako przis zajedno... pecurke puste svoju vodu... mozda se krckaju i pola sata... onda, na kraju, dodas, ako volis, i malo sunke.... suvog mesa... posolis po ukusu... mozes bilo sta... i jos malo proprzis i, znaci, isto prste da polizes...
a jel znate zasto crnci nose bele rukavice kad jedu cokoladu? pa da ne pojedu prste...
 
Pecurke se na taj nacin obicno dinstaju oko 20 minuta, sto se duze krckaju postaju tvrdje, moze im se dodati pri kraju majonez, kisela pavlaka, aleva paprika, paradajz pire, a neko stavlja i biber, ili malu zelenu papriku uz crni luk na pocetku dinstanja. Ovako spremljene pecurke su najbolje ako se pripremaju sa maslinovim uljem, ali ono ima specifican miris, ne vole ga svi u kombinaciji sa pecurkama.
 

Back
Top