Pomoć oko podešavanja BIOS-a

ppeecca

Zainteresovan član
Poruka
128
Kada uđem u BIOS među svim opscijma primetio sam jednu za koju baš nisam siguran. To je "Load High Performance Defoult"- znam šta znači. Kada dođem do nje piše sledeće:"Maximum system performance configured but with potencional compatability / stability risks." Koliko ja znam engleski to se pominje nekakav rizik za konfiguraciju...ne znam tačno...Da li stvarno može doći do nekog problema odabirom ove opcije? Hvala puno unapred!!!
 
Ne diraj!!! Najverovatnije ako kliknes na to komp ce da ti zablokira i moraces da resetujes BIOS!! A posto neznas sta znaci ova opcija, neznas ni da resetujes bios tako da...ne pipaj!!!
Tu se postavlja komp na najvece mogucnosti (bios automatski klokuje komp), a ako ti maticna nije "neka" zaglupece ti se komp!!!! Pozzzz....
 
Kada uđem u BIOS među svim opscijma primetio sam jednu za koju baš nisam siguran. To je "Load High Performance Defoult"- znam šta znači. Kada dođem do nje piše sledeće:"Maximum system performance configured but with potencional compatability / stability risks." Koliko ja znam engleski to se pominje nekakav rizik za konfiguraciju...ne znam tačno...Da li stvarno može doći do nekog problema odabirom ove opcije? Hvala puno unapred!!!

U principu, ta opcija ti ucita kao sto kze High Performance, sto moze da znaci recimo da ti podnigne radni takt procesora za 100 MHz ili ubrza ram memoriju malo itd... A sa svakim overclockom postoji potencionalni problem sa stabilnoscu racunara, jedino ako primetis neka zapucavanja racunara ili restart onda vrati settings a ovako slobodno ostavi...
 
u principu moze svasta da se desi...nemaju svi biosi iste parametre ni na defolt-u a kamoli na High Performance...batali to, ako hoces da izvuces neki max iz kompa nadji nekoga ko se razume u to...
ako je mator komp batali jer neces nista konkretno da dobijes sem "mozda" problema...
 
dirati ili ne dirati, kad svi mi volimo da diramo. i šta može najgore da se desi?
tek sad sam video koji je model...dizi ruke od kloka sa njom ili bilo sta preko default vrednosti...
via kt800 nema pci clock lock i koliko god diras magistralu dizes i pci a vec je bilo prica sta se sve desavalo kad pci krene preko 66mhz-a
sve od primerka do primerka ali licno mislim da batalis definitivno...
pci preko 75 ili 83mhz ako se dobro secam, desavalo se da stvarno otkaze hard itd.
 
JA IMAM JEDAN PROBLEM!!!!!!!
ZELIM DA SRUSIM SISTEM ALI NE ZNAM STA TREBA DA URADIM U BIOSU!!!!!
CUO SAM KAO DA TREBA DA PODESIM NESTO PA MI CD BUDE PRIMARNI A HARD DISK SEKUNDARNI,TAKO NESTO...NE ZNAM!!!
DA LI NEKO MOZE DA MI DETALJNO OBJASNI STA DA RADIM U BIOSU PRE FORMATIRANJA?????
 
JA IMAM JEDAN PROBLEM!!!!!!!
ZELIM DA SRUSIM SISTEM ALI NE ZNAM STA TREBA DA URADIM U BIOSU!!!!!
CUO SAM KAO DA TREBA DA PODESIM NESTO PA MI CD BUDE PRIMARNI A HARD DISK SEKUNDARNI,TAKO NESTO...NE ZNAM!!!
DA LI NEKO MOZE DA MI DETALJNO OBJASNI STA DA RADIM U BIOSU PRE FORMATIRANJA?????

Ovako,
Udjes u BIOS,u Boot delu namestish da ti First boos sekvence dude CD rom,na esc izadjesh na osnovni ekran, F10, yes,enter, posle restarta ce ti se butovati sa CD-a.Ubacish Butabilni cd sa recimo XP-om ( ili Linuxom) i voziiiiiiii.Pozz.
 
JA IMAM JEDAN PROBLEM!!!!!!!
ZELIM DA SRUSIM SISTEM ALI NE ZNAM STA TREBA DA URADIM U BIOSU!!!!!
CUO SAM KAO DA TREBA DA PODESIM NESTO PA MI CD BUDE PRIMARNI A HARD DISK SEKUNDARNI,TAKO NESTO...NE ZNAM!!!
DA LI NEKO MOZE DA MI DETALJNO OBJASNI STA DA RADIM U BIOSU PRE FORMATIRANJA?????
Dobronamerni savet: za prvi put potraži pomoć nekoga iskusnijega od tebe da ti pokaže.
 
da se ukljucim u temu jar sam prckao po biosu i naravno ga sj.... sad vise neznam sta i gde da podesim,procitao sam na forumu da f5 i yes vracaju na difolt,rece ides u boot i namestis frst boot device a sta kad ja u svom biosu to nemam nego imam ovo 1atapi cd rom 2ide hard drive 3other boot device 4removabile device i kako god ga namestim on nece da podigne sistem ako si zaintersovan poslacu ti jos podataka
davljenik se za slamku hvata
 
Iskljuci sve sto nadjes od ovoga:

A) Onboard BCM GB LAN
B) Onboard VIA6306 (IEEE1394)
C) Onboard JMB361 Mode (Optional)
D) Azalia / AC97 Audio Selection
E) Parallel port
F) Serial port
G) Intel SpeedStep tech
H) Execute Disable Bit
I) Virtualization Technology
J) Boot from Other Device
K) Boot Sector Protection ( <-- WTF ?? This could be a REAL issue !)
L) QuickBoot
M) Full Screen Logo
N) Suspend Time Out (Minute)
O) Resume by PCI-E Device
P) Resume by PCI Device (PME#)
Q) Resume From S3 by USB
R) Resume by RTC Alarm
S) Dynamic OverClocking

I obavezno neka ti je ukljucen APIC (mislim da tako pise).

Imam MSI plocu, tako da ne znam mnogo oko tvog BIOSa :(
 

Back
Top