Da li su tzv. devedesete (1990-2000) najgore godine za Srbiju u njenoj istoriji ?

FATAL ERROR

Primećen član
Poruka
934
Da li su tzv. devedesete godine (1990-2000) najgore godine po Srbe i Srbiju ? Ako nisu , koje su to godine ili vremena najgora i zasto ?

Neka ovde oni koji misle da su devedesete (1990-2000) bile dobre po Srbe i Srbiju , neka oni napisu i zasto . Neka po stavkama navode sta je to bilo dobro uradneno tih godina . A oni koji misle suprotno neka napisu po stavkama sta je to lose bilo uradjeno .
 
Moje licno mishljenje je da su devedesete (1990-2000) najpogubnije za Srbe u istoriji . Za tih desetak godina su izdogadjele u Srbiji koje su se retko ili gotovo nikad pre toga dogadjale . Ja bih rekao da su te godine Srpski Pakao ! Beda i nemastina koja je stigla Srbe tih godina se ogleda u ovom klipu
. Vlast devedesetih je uspela da uradi ono sto ni turci jos u srednjem veku nisu uspeli da nam urade , a toje da u Srbiji ,zemlji psenice , narod ostane bez hleba .


Imalo je i tezih vremena u istoriji Srbije , ali su tadasnja teka vremena bila neminovna kao sto je Prvi svetski rat ili doba ropstva pod osmanlijama . Ali tadasnji Srbi nisu imali mnogo izbora osim da krenu da se povlace na ostrvo Krf i ostale delove Grcke preko albanskih planina . Tadasnja vremena su jednostavno bila neminovno teska , i to ne samo za nas vec i za mnoge druge narode . Prvi Sv. rat je jedan od dva najpogubnija rata u istoriji covecanstva (jedan od najvecih sveopstih oruzanih sukoba ikad) i on je zvanicno zapocet Austrougarskom objavom rata Srbiji 28.jula davne , gotovo zaboravljene , 1914 . Povod tome bilo je predhodno ubistvo Austro-Ugarskog prestolonaslednika Franca Ferdinanda . Austrougarska je ultimatumom zahtevala da njena policija i vojska po Srbiji trazi organizatore – drugim recima taj ultimatum je poslat Srbiji cisto formalno .

Zasto su devedesete (1990-2000) najpogubnije za Srbe ? Evo u najkracim crtama :

Ono sto je vlada tzv. SRJ (Srbije i Crne Gore) uradila od 1990 - 2000 je krajnje smesno , a ujedno i tuzno . Smesno za strance , tuzno za nas . Kad kazem vlada mislim na SPS , Slobodana Milosevica , Miru Markovic i ostale visokopolozajne i uticajne ljude i sve one koji su bili oko Slobodana Milosevica i njegove sticenike .

Prvo i najgore od svega - Od onolike Kraljevine Srbije ( iliti Yugoslavie ) ostavili su nam gotovo samo Beogradski Pasaluk . To je postignuto profitabilnim Ratom 1991-1995 . Taj rat nije vodjen da bi se Srbi spasili ili da bi se Srbija ili bar njeni interesi branili . To je bio profitabilni rat gde su mnogi profitirali i zaradili milione , stotine miliona na bedi i nesreci stotine hiljada neduznih . To nije bio klasican rat gde ce zaracene strane izvrsiti opstu mobilizaciju , vec je to bio rat dobrovoljaca i manjih vojnih formacija od po nekoliko stotina vojnika cije su vodje taj “rat” navodno vodile sto duze da bi zaradili sto vise , na kradjama , na trgovini oruzijem , naftom i slicno . Iako je tim ratom najvise bila ugrozena Srbija , ona nije izvrsila opstu mobilizaciju jer tadasnjim rukovodecim ljudima sa politickim zastitnikom Slobodana Milosevica nije bio cilj da Srbija pod cijom upravom je bila cela vojna sila tadasnje Jugoslavije (JNA) , da ona ugusi ustanak u Hrvatskoj i Bosni , jer od toga nebi zaradili gotovo nista . Posle tog rata kao pobednici su izasli novopeceni posleratni skorojevici koji su sacinjavali bratstvo organizovanog kriminala u Srbiji koji se i dan danas odrzava dok su neki otisli daleko u beli svet .

Tuzno je to sto je taj raspad Jugoslavije , taj rat mogao da bude sprecen i to vrlo lako . Hrvatska nije imala nikakvu vojsku . Njeni predvodnici i inicijatori su naravno uz nekakav dogovor sa drugim inicijatorima kupila nekoliko kamiona naoruzanja od Rusa . Bilo je na prste da se nabroji hrvata koji su bili predvodnici toga koji su mogli da budu uklonjeni cime bi se ustanak ugusio . Oni su se naoruzali kalasnikovim i dobili rat i dobili neverovatnu drzavu , skoro ceo jadran i ispada da su navodno pobedili JNA , tenkove , avijaciju …

Srbija iz Prvog Svetskog rata izlazi kao pobednik sa najvecim gubicima od svih ucesnika skoro 30% poginulih od ukupnog broja stanovnika , skoro polovina muskog zivlja je ostavila svoje duse u plavoj grobnici i po mnogim drugim ratistima . Srbija izlazi kao pobednik i osvaja teritoriju do skorasnje Yugoslavije ( bez makedonije ) . Za vreme 1990-2000 drzava Srbija se svodi na beogradski Pasaluk , deo sumadije i Vojvodinu (i Kosovo koje odlazi 1999) u gradjanskom ratu je izgubila skoro 70% svoje teritorije jer celu tu jugoslaviju su Srbi Solunci oslobodili tj. osvojili . A sta smo mi uradili ? Dede nam se po grobovima prevrcu!

Drugo – Rat sa NATO alijansom . Slobodan Milosevic je potpisao Kumanovski sporazum sto je podrazumevalo da povuce policiju i vojsku sa Kosova sto od faraona pa do daleke buducnosti znaci da se ti toga dela teritorije odrices . Slobodan Milosevic je licno potpisao kapitulaciju 1999 i time priznao nezavisnost Kosova.

Kumanovski sporazum je vojno-tehnički sporazum između Međunarodnih bezbednosnih snaga (KFOR) i vlada Jugoslavije i Srbije.
“Strane ovog Sporazuma potvrđuju dokument koji je finski predsednik Ahtisari podneo predsedniku Miloševiću, a koji su odobrili Narodna skupština Srbije i Savezna vlada SRJ 3. juna 1999, koji uključuje razmeštanje na Kosovu i Metohiji oko 45.000 vojnika, mahom iz zemalja NATO a pod pokroviteljstvom Ujedinjenih nacija, efikasnog međunarodnog civilnog i bezbednosnog prisustva. Strane dalje konstatuju da je Savet bezbednosti spreman da usvoji rezoluciju koja je u postupku, u vezi sa ovim prisustvima.”

A pre toga nije hteo da prihvati da Amerikanci izgrade bazu na kosovu i da se njihove trupe dole po potrebi zadrzavaju - sto je moralno i zakonski korektno - ali posledicno je katastrofalno , gotovo samoubilacki . Za bombradovanje 1999 niko drugi nije odgovoran do samog Slobodana Milosevice , Acu Tomicu , Dusanu Spasopjevicu ili Jovici Stanisicu i svima drugima se jebbalo da li ce Amerikanci graditi nesto dole ili ne . Za bombardovanje Srbije i Crne Gore licno je odgovoran Slobodan Milosevic . Kao sto je Ceska uz nadoknadu od nekoliko milijardi dobila tudju bazu na svojoj teritoriji , tako je moglo i u Srbiji . A sta smo "mi" uradili ? Prvo vam nedamo nista , pa nas vi malo bombardujte , pa kad budemo na ivici smrti i kad potpisemo kapitulaciju onda … , kapitulacija je kapitulacija , dajes sve sto pobednik zahteva , a zahtevao je mnogo vise nego pre rata 1999 . Ovakvu politiku mogu samo rtardirani da vode ( a ona je tako ocigledno namerno vodjena sto smatraju teoreticari koji tvrde da je Sloba bio antisrbin ) . Pred Globalizmom i njenim predvodnikm Amerikom niko ne staje , ni Rusija , a kamoli neka mala Srbija jer je "globalizam" ili milom ili silom !

Trece - Jezdimir i Dafina su sa do dana danasnjeg sa "misterioznom" grupom preko noci pokrali deviznu stednju , oko 10 milijardi tadasnjih nemacikih Maraka. Niko za to nije odgovarao . Naravno na tadasnjem RTSu nije bilo ni reci o tome . Cak je Dafina dolazila u Srbiju nekoliko godina kasnije . Kada se to desi u jednoj normalnoj zemlji logicno je da se sprovede neki postupak i tuzba ili pada vlada . Narod jeste gundjao , ali odgovor tadasnjih vlasti bio je u prevodu "pojela maca pare" . No Srbi sve to brzo zaboravljaju , jer je vlast dobro znala za politicku naivnost Srba . Dovoljno je bilo da otvore nove probleme i eto efikasnog nacina da se narod okupira nekom drugom "vaznijom" temom .

Cetvrto - Slobodan Milosevic je prvi srpski predsednik koji je na svoj narod poslao Tenkove .
 
Poslednja izmena:
Како људи брзо заборављају Балканске ратове а одмах затим и Први светски рат.
Нису нас баш најбоље учили у школи како је тада било и какве је све губитке Србија имала у том периоду.
 
Period 1912-1918 je bio najtezhi zato shto je tada Srbija izgubila vishe od trecine populacije, shto u ratu, shto od gladi i bolesti, pegavi tifus ako se ne varam.
Zatim sledi period Drugog svetskog rata jer je tada pobijeno 1.5 miliona Srba.
Bilo je i teshkih perioda u vreme oslobadjanja Srbije od Turaka, ali detalje ne znam najbolje.
Nazivati 90te najgorim periodom srpske istorije je u najmanju ruku sebichno.
 
Како људи брзо заборављају Балканске ратове а одмах затим и Први светски рат.
Нису нас баш најбоље учили у школи како је тада било и какве је све губитке Србија имала у том периоду.
Izgleda da neko nije baš slušao pažljivo na času....iz tih ratova je Srbija uz sve gubitke izašla kao pobednik , tako da se to ne može upoređivati sa devedesetima , a i trajalo je kraće.
Devedesete imaju dugoročne posledice kakve nijedan od mnogih užasnih ratova u Srbiji nije ostavio za sobom.Pre svega mislim na srozavanje morala , procvat kriminala , gubljenje nekih ljudskih osobina kao saosećanje , želja da pomogneš nekom u nevolji , gubitak poverenja ....To je najgore što se izrodilo iz tih godina
 
Poslednja izmena:
Izgleda da neko nije baš slušao pažljivo na času....iz tih ratova je Srbija uz sve gubitke izašla kao pobednik , tako da se to ne može upoređivati sa devedesetima , a i trajalo je kraće.

Ја сам мислила на људе. Мислим да је ово била слаба утеха за преживеле.
Мени не би била никаква ако сам у том рату изгубила све најмилије.
 
Period 1912-1918 je bio najtezhi zato shto je tada Srbija izgubila vishe od trecine populacije, shto u ratu, shto od gladi i bolesti, pegavi tifus ako se ne varam.
Zatim sledi period Drugog svetskog rata jer je tada pobijeno 1.5 miliona Srba.
Bilo je i teshkih perioda u vreme oslobadjanja Srbije od Turaka, ali detalje ne znam najbolje.
Nazivati 90te najgorim periodom srpske istorije je u najmanju ruku sebichno.

Sve to stoji ali taj rat nije prouzrokovala tadasnja vlada Srbije kao sto je slucaj sa NATO bombardovanjem 1999 ili gradjanskim ratom 1991-1995 .

Radi se o tome da je ceo svet tada bio u opstem ratu . I radi se o tome da je Srbija izasla kao pobednik iz tog rata i napravila najvecu Srpsku drzavu u istoriji Srbije - sto i nije tako lose .
 
Како људи брзо заборављају Балканске ратове а одмах затим и Први светски рат.
Нису нас баш најбоље учили у школи како је тада било и какве је све губитке Србија имала у том периоду.

Ako se tvoj ovo odnosi na mene onda te molim da prvo procitas uvodni deo pa onda odgovori jer ovako nastaju nesporazumi .
 
ovo me podseca na mene..na mene kao majku..uvek sam se pitala kad sam rodila moju decu kad ce proci prvih 6 nedelja jer su najgore dete se budi place ..katastrofa..onda mi je najgori period bio kad je dete prohadavalo..tih udaraca padanja i mojih preinfarktnih stanja da vam ne priam..definitivno najgodi period..onda su krenuli u skolu..ucenje ganajane sa knjigom ulazak u pubertet i opipavanje granica dokle roditelji mogu da izdrze..grozan period sa pokidanim zivcima a onda najgori preiod sa cekanjima iz grada i sekiracijama...boze sta je najgore u sledecem periodu odrastanja..Srbijo moja napacena
 
Izgleda da neko nije baš slušao pažljivo na času....iz tih ratova je Srbija uz sve gubitke izašla kao pobednik , tako da se to ne može upoređivati sa devedesetima , a i trajalo je kraće.

Pa taj svetski rat je trajo krace nego svi oni ratovi koje je Srbija vodila pod odelom "patriotizma" i ispiranim srpskim mozgovima da je to moralo tako i da je to za Srbe i Srbiju .
 
Sve to stoji ali taj rat nije prouzrokovala tadasnja vlada Srbije kao sto je slucaj sa NATO bombardovanjem 1999 ili gradjanskim ratom 1991-1995 .

Radi se o tome da je ceo svet tada bio u opstem ratu . I radi se o tome da je Srbija izasla kao pobednik iz tog rata i napravila najvecu Srpsku drzavu u istoriji Srbije - sto i nije tako lose .

Greshish, upravo je zasluga vlada Srbije prvo posle Prvog, pa u toku Drugog rata za sva sranja shto su nam se desila 90tih. Miloshevic je bio vishe nesposoban nego kriv za ono shto nam se desilo. To je prosto bilo sudjeno da se desi, ko god da je bio na vlasti u Srbiji.
 
Ako se tvoj ovo odnosi na mene onda te molim da prvo procitas uvodni deo pa onda odgovori jer ovako nastaju nesporazumi .

Ништа се не односи на тебе већ уопштено. Људи (читај Срби) заборављају и каква је била прошла зима, па ме сад убеђују да је прошла била једна од најхладнијих...
А за школу, признај.
 
Нажалост по Србију многи временски периоди могу да конкуришу за најгори историјски период за Србију и Србски народ.Ипак би се определио за други св.рат.Земља разорена,огромни људски губици,касније ће да уследи и цепање државе Србије,цепање нације на Црногорце,Македонце,Муслимане(сад Бошњаке),Војвођане(за сада смо успели барем то да спречимо али до када),анационалне типове- све у свему пропаст:evil:Чак и деведесете су директна последица *41:(
 
Pa taj svetski rat je trajo krace nego svi oni ratovi koje je Srbija vodila pod odelom "patriotizma" i ispiranim srpskim mozgovima da je to moralo tako i da je to za Srbe i Srbiju .
upravo to sam i rekla
Devedesete imaju dugoročne posledice kakve nijedan od mnogih užasnih ratova u Srbiji nije ostavio za sobom.Pre svega mislim na srozavanje morala , procvat kriminala , gubljenje nekih ljudskih osobina kao saosećanje , želja da pomogneš nekom u nevolji , gubitak poverenja ....To je najgore što se izrodilo iz tih godina
 
Ништа се не односи на тебе већ уопштено. Људи (читај Срби) заборављају и каква је била прошла зима, па ме сад убеђују да је прошла била једна од најхладнијих...
А за школу, признај.

Sta da priznam ? Ja sam naveo u mom odgovoru na temu - pitanje da su postojala i mnogo teza vremena kao sto je ropstvo pod turcima ili Prvi Sv. rat ali su ti dogadjaji bili neminovni . Skoro ceo svet je ratovao tada . Koliko je tadasnja vlada bila odgovorna za teratove ? A koliko je bila odgovorna ona devedesetih .

Postoji razlika izmadju tih gotovo neminovnih perioda i onih koje je vlada Srbije htela . Za sve ratove devedesetih na prostoru jugoslavije bila je odgovorna tadasnja Vlada . Tuzno je to sto je sve to moglo i drugacije da se odigra .
 
Нажалост по Србију многи временски периоди могу да конкуришу за најгори историјски период за Србију и Србски народ.Ипак би се определио за други св.рат.Земља разорена,огромни људски губици,касније ће да уследи и цепање државе Србије,цепање нације на Црногорце,Македонце,Муслимане(сад Бошњаке),Војвођане(за сада смо успели барем то да спречимо али до када),анационалне типове- све у свему пропаст:evil:Чак и деведесете су директна последица *41:(

Medjutim to shto se desilo 1941 je direktna posledica onog iz PSR i posle njega. Za sve zemlje istochne polovine Evrope presudno je bio gradjanski rat u Rusiji izmedju Crvene i Bele armije.
 
Sta da priznam ? Ja sam naveo u mom odgovoru na temu - pitanje da su postojala i mnogo teza vremena kao sto je ropstvo pod turcima ili Prvi Sv. rat ali su ti dogadjaji bili neminovni . Skoro ceo svet je ratovao tada . Koliko je tadasnja vlada bila odgovorna za teratove ? A koliko je bila odgovorna ona devedesetih .

Postoji razlika izmadju tih gotovo neminovnih perioda i onih koje je vlada Srbije htela . Za sve ratove devedesetih na prostoru jugoslavije bila je odgovorna tadasnja Vlada . Tuzno je to sto je sve to moglo i drugacije da se odigra .
Gluposti.Srbija je u vreme Prvog Svetskog rata izgubila polovinu svog stanovništva.Tako nešto se nikad nije desilo u našoj istoriji.I to je krivica kralja i Nikole Pašića.
 

Back
Top