kad mu smeta svaka sitnica...
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 101

Tema: kad mu smeta svaka sitnica...

nesvesna nije na forumu
    zena plakace satima, ali kad odluci da te precrta uradice to sa stilom...
    Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

Podrazumevano kad mu smeta svaka sitnica...

Zajedno smo vec skoro tri godine...od pre godinu dana zivimo zajedno u mom stanu...manje vise mi je smetalo to sto je on perfekcionista a ja pomalo opustena koja ne vodi racuna da je bas sve uvek na svom mestu...Sad mi to smeta sve vise ili je njemu pocelo da smeta sve vise pa su i svadje zesce i cesce...U svemu ostalom slazemo se perfektno...ne odlucujemo nista dok ne porazgovaramo, delimo sto kazu i dobro i zlo i pre neki dan smo se obradovali da smo dobili veci stan u koji treba uskoro da udjemo..Stan je na njegovo ime sto mi ne smeta ali se strasno plasim sta ce biti kad budemo na "njegobvoj teritoriji" kad je ovakav na mojoj,,,Vise puta sam pokusavala da porazgovaramo o toj temi zbog cega se svadjamo ali to nikako da zavrsimo mirno vec uvek mora on da bude u pravu...To su stvarno obicne sitnice koje ga izludjuju a ja mislim da to nije zivot ako covek mora stalno kao robot da pazi da papuce uvek budu na mestu, da sto bude perfektan da krevet bude zategnut...nisam neka prljavusa ali ne mogu ni da budem opsednuta kao on...Da li biste i vi bili u dilemi? Bojim se da mi se to ne odrazi na zivcani sistem jer sam sve nervoznija posle takvih "olujnih ispada" i u stanju sam da satima placem...Mislim da sam retka srecnica koja je nasla tako divnog coveka u svemu a velika nesrecnica kad je u pitanju jedna takva situacija o kojoj vam pisem...Kako sve to uskladiti?

Iskusan VIRGINIJA (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    104

Podrazumevano Re: kad mu smeta svaka sitnica...

ako mu toliko smeta nek sam zateze krevet.
    imam jedno pitanje,: da li je on perfekcionista samo kad si ti u pitanju,jednostavno mu smeta sve shto ti uradish,ili je takav po prirodi?''

ako je jedina stvar koja ti daje sigurnost ''tvoja teritorija'' onda bi stvarno trebala da se zapitash da li ste jedno za drugo.

Veoma poznat yioim (avatar)
    Učlanjen
    28.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    181

blizanac a?
    nema mu tj. tebi pomoci....meni je to kao neka vrsta bolesti tzv. boleno pedantan.
    samo se naoruzaj strpljenjem jer ako ti odgovara u ostalim segmentima zivota moraces da se naviknes i na "ove oluje"...
    ne daj se i uzivajte

Iskusan
    Učlanjen
    25.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ako ste ga dobili ili zajednicki kupili onda to nije njegova vec vasa teritorija.... ako sad vec brines za odstupnicu, zapitaj se sto ti treba da trazis sa njim

Veoma poznat QueenOfClubs (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    135

Citat Original postavio nesvesna Pogledaj poruku
    Bojim se da mi se to ne odrazi na zivcani sistem jer sam sve nervoznija posle takvih "olujnih ispada" i u stanju sam da satima placem...
    Mislim da sam retka srecnica koja je nasla tako divnog coveka u svemu a velika nesrecnica kad je u pitanju jedna takva situacija o kojoj vam pisem...Kako sve to uskladiti?

Ти сатима плачеш а он диван, и то у свему? И опет
    Можда он јесте диван али не и према теби. Зашто се не би малкице он потрудио, малкице ти, па да видите како иде.
    А што се тиче територије ... да ли ћеш имати где да се вратиш ако, је л’, не дај боже...
    И ... да ли сте у браку?

Stara legenda Affro* (avatar)
    Učlanjen
    10.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3899

Sve to sam i ja htela da pitam....i radi li on nešto u kući sem što traži šta nije
    urađeno, pa se svađa....reče dobili ste veći stan na njegovo ime...

Da sam na tvom mestu ja bi zadržala svoj stan...nikad se ne zna..kakav će tek
    biti na svojoj teritoriji kada je sad ovakav
    Nikad vise ne planiram. Ja samo zivim svoj zivot. Ponekad kako zelim, ponekad kako moram. (Ivo Andric)

Elita
    Učlanjen
    15.09.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Врло је незахвално да се мешам а не знам све детаље, али ако ће да те гуши са тим пребацивањима довека за ствари за које си ти опуштена, то уме да буде заморно.
    Предог - да му кажеш све што ти смета и на који начин ти посматраш ствари и да му кажеш да ако му смета неред - нека га сам склони. И он има руке, а уз то природно је да реагује онај коме смета. Ти дакле реагуј шта теби сметатако што ћеш му рећи да ти пребацивање смета и да ту морате наћи компромис, па ћеш знати на чему си после његове реакције - да ли си са неким ко заиста жели да те разуме, или се испод те педантерије крије притајени тиранин.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5971

Nesvesna trebala bi otici malo u vojsku da se naucis disciplini
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Elita
    Učlanjen
    15.09.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Извини Џорџи каквој дисциплини?

Buduća legenda
    Učlanjen
    22.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

..Mislim da sam retka srecnica koja je nasla tako divnog coveka u svemu a velika nesrecnica kad je u pitanju jedna takva situacija o kojoj vam pisem...Kako sve to uskladiti?
    Ako je sve ovako kako pise u citatu,zar ne bi mogli da nadjete kompromis sto se tice urednosti?
    I zapitaj se zasto se brines kako ce ti biti na njegovoj "teritoriji".

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5971

Citat Original postavio JauLJubavVerujem Pogledaj poruku
    Извини Џорџи каквој дисциплини?

Takvoj sto sam siguran da je navikla da joj majka titra da izvines..i da veoma vodi racuna o nekim svojim tripovima..ima neke svoje rituale kao svako od nas..to se zove kompromis i tolerancija..prilagodjavanje..zar je moguce da neko trpi takvu 'torturu' kao sto je ona opisala 3 god..ne bi reko
    A meni je logicno da zena treba biti pedantnija od muskarca btw
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Učlanjen
    20.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    135

Citat Original postavio unsaie ♀ Pogledaj poruku
    ako ste ga dobili ili zajednicki kupili onda to nije njegova vec vasa teritorija.... ako sad vec brines za odstupnicu, zapitaj se sto ti treba da trazis sa njim
    Све је то лепо речено, али мислим да свака жена пре ступања у брак ипак треба да размишља о свему. Иако размишља о одступници, не мора обавезно да значи и да нема поверења у њега.

Elita
    Učlanjen
    15.09.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    Takvoj sto sam siguran da je navikla da joj majka titra da izvines..i da veoma vodi racuna o nekim svojim tripovima..ima neke svoje rituale kao svako od nas..to se zove kompromis i tolerancija..prilagodjavanje..zar je moguce da neko trpi takvu 'torturu' kao sto je ona opisala 3 god..ne bi reko
    Пази, треба да су педатни обоје, или макар уредни, а по том питању треба да дођу до компромиса.
    Оно што уопште не разумем у твом одговору су:
    -ко је тај овде што му се титра, какве то има везе с њеним постом
    -ко води рачуна и о каквим триповима
    -ко има ритуале, она или он

Можеш мало да ми појасниш, нисам баш сконтала?

Učlanjen
    20.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    135

Можда, али не верујем да је то у питању овде.
    И ... чини ми се да у већини случајева мајке више титрају синовима па они то очекују и од жене.
    У сваком случају, најгоре је кад се нађу двоје "иститраних".

Poznat Bogart (avatar)
    Učlanjen
    24.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    139

To su stvarno obicne sitnice koje ga izludjuju a ja mislim da to nije zivot ako covek mora stalno kao robot da pazi da papuce uvek budu na mestu, da sto bude perfektan da krevet bude zategnut...nisam neka prljavusa ali ne mogu ni da budem opsednuta kao on...Da li biste i vi bili u dilemi? Bojim se da mi se to ne odrazi na zivcani sistem jer sam sve nervoznija posle takvih "olujnih ispada" i u stanju sam da satima placem...
    Да можда не пати од опсесивно-компулсивног поремећаја личности, развијеног у мало већој мери?
    Озбиљно питам.

Učlanjen
    20.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    135

Citat Original postavio Bogart Pogledaj poruku
    Да можда не пати од опсесивно-компулсивног поремећаја личности, развијеног у мало већој мери?
    Озбиљно питам.
    И да пати њој је свеједно. Он је такав. Тешко да ће он хтети да се лечи. Ипак ми живимо у Србији...
    Питање је да ли она може да живи са њим таквим какав је, јер, мени се чини да он баш и нема жељу да се мења.
    Нисам психолог, али мислим да такви људи верују за себе да су савршени.

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5971

Пази, треба да су педатни обоје, или макар уредни, а по том питању треба да дођу до компромиса.
    Оно што уопште не разумем у твом одговору су:
    -ко је тај овде што му се титра, какве то има везе с њеним постом
    -ко води рачуна и о каквим триповима
    -ко има ритуале, она или он

Можеш мало да ми појасниш, нисам баш сконтала?
    Ne verujem da nista nisi skapirala a sve sam lepo napisao..bas ne verujem
    Citat Original postavio Marina.bgd Pogledaj poruku
    Можда, али не верујем да је то у питању овде.
    И ... чини ми се да у већини случајева мајке више титрају синовима па они то очекују и од жене.
    У сваком случају, најгоре је кад се нађу двоје "иститраних".
    Zato i rekoh vojska i disciplinameni iskreno nedostaje malo reda u zivotu..ne volim kad mi se nabija na nos da spustim dasku u wcu ali je veoma razumno..kod nekoga izuvanje..pranje sudova odmah posle rucka..itd itd ako se svi opustimo vremenom se sve zapusti i postane aljkavo..sigurno da i ona ima nesto sto joj smeta i neko se njoj prilagodjava..sta ce biti kad dobije dete..sve ce morati pod konac

Elita
    Učlanjen
    15.09.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Ne verujem da nista nisi skapirala a sve sam lepo napisao..bas ne verujem
    Што значи да не желиш да ми одговориш, ок
    Веруј у шта хоћеш, али објасни своје ставове

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5971

Што значи да не желиш да ми одговориш, ок
    Веруј у шта хоћеш, али објасни своје ставове
    Aman koje stavove..pisem ono sto mislim i procitaj ako zelis ponovo..treba cuti i drugu stranu price..ona place zbog papuca koje trebaju biti na mestu..vazi

Učlanjen
    20.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    135

Zato i rekoh vojska i disciplinameni iskreno nedostaje malo reda u zivotu..ne volim kad mi se nabija na nos da spustim dasku u wcu ali je veoma razumno..kod nekoga izuvanje..pranje sudova odmah posle rucka..itd itd ako se svi opustimo vremenom se sve zapusti i postane aljkavo..sigurno da i ona ima nesto sto joj smeta i neko se njoj prilagodjava..sta ce biti kad dobije dete..sve ce morati pod konac
    Ма све је то ОК, али он, изгледа, виче, вређа је, она плаче сатима...

Elita
    Učlanjen
    15.09.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Aman koje stavove..pisem ono sto mislim i procitaj ako zelis ponovo..treba cuti i drugu stranu price..ona place zbog papuca koje trebaju biti na mestu..vazi

Џорџи, оно што ја овде не знам је друга страна прича, зар не?

Poznat Bogart (avatar)
    Učlanjen
    24.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    139

И да пати њој је свеједно. Он је такав. Тешко да ће он хтети да се лечи. Ипак ми живимо у Србији...
    Питање је да ли она може да живи са њим таквим какав је, јер, мени се чини да он баш и нема жељу да се мења.
    Нисам психолог, али мислим да такви људи верују за себе да су савршени.
    Није то нека болест па да захтева лечење, него је у питању један од поремећаја личности који постоји код великог броја људи у мањој или већој мери. Кажу да је ово кључ који може помоћи да се наслути има ли тако нечег или не:

Оптерећеност уређеношћу, перфекционизмом и контролом на рачун флексибилности, отворености и ефикасности. Индикован са четири или више следећих ставки:

- преокупиран детаљима, правилима, листама, редом и организацијом до те мере да заборавља главни смисао онога што ради.

- перфекционизам који омета ефикасност, на пример, не завршава задати пројекат јер није у стању да испуни сопствене претерано строге критеријуме.

- претерано је посвећен послу и продуктивности до те мере да сасвим запоставља остале активности и пријатељске везе.

- претерано је савестан и обазрив по питању морала, етике и друштвених вредности.

- тешко функционише у групном и заједничком раду са другима, осим ако се сви не повинују тачно ономе како је он замислио.

- беспотребно је штедљив и према себи и према другима и сматра да новац треба гомилати за будуће потребе или неприлике.

- крут је и тврдоглав.
    А и није реч о некој нужно негативној црти личности, само ако особа то сама код себе уочи и буде спремна да коригује своје понашање и према себи и према другима. Постоји чак и једна ТВ-серија са главним јунаком који пати од акутног типа... не баш овога, али нечег сличног, и та му педантерија и оптерећеност детаљима помажу да буде сјајан детектив који решава нерешиве случајеве.

Učlanjen
    20.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    135

Хвала Богарте. Само још да нам се појави Несвесна...

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Све је то лепо речено, али мислим да свака жена пре ступања у брак ипак треба да размишља о свему. Иако размишља о одступници, не мора обавезно да значи и да нема поверења у њега.
    Управо то!

Људбав је дивна, али и, кажу - слепа!

Многи се зезну размишљајући само срцем (или оном ствари), а када прође почетна романтика - онда се дешава да жена не може нигде да оде да НЕМА ГДЕ да оде (сем у сигурну кућу, ако је има) јер је сва имовина мушкарчева, иако су је заједно стицали!
    А тада ће већ имати и своје-троје деце са којом ће се смуцати по прихватилиштима или код родбине, или још горе - трпети у малтретирање лошем браку јер нема где да оде.

(Не кажем да је то обавезан сценарио - али зашто, осим о љубави, не бисмо мислили И о томе - за сваки случај, злу не требало!)

Зашто, једноставно, имовина коју заједно стичу у браку - не буде писана на обоје? Док год је ситуација ''моје-твоје'' отвараће се више могућности за овакве неспоразуме, а видимо да она већ сада стрепи од тога шта ће бити када све буде ''његово''....

Aktivan član ivana bg (avatar)
    Učlanjen
    01.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Ma, bezi od takvog tipa kol`ko te noge nose.....! I dok jos mozes da se izvuces! Jos ako ti prodajes svoj stan, da biste kupili taj drugi, koji ce biti na njegovo ime, onda si tek ugasila...
    Dooobroo razmisli. Ima da te d*ka u ziv mozak do kraja....I na kraju ima samo ti da popizdis i izvuces deblji kraj.
    Ma, poznajem ti ja takve likove, moj brat od strica ti je u toj kategoriji - opsesivno pedantnih.
    I nijednu duzu vezu ne moze da ima, sve ga ostavljaju, jer ne mogu to da podnesu. Ok da je uredan, al kad preteruju, e to je strasno.

Ha, ha, sad se setih.... Proslog leta, vracamo ti se moja sveca (rodjena), taj moj buraz i ja iz grada i dok smo se vracali kuci, po izlasku iz busa, poce kisica da pada. I on, ludak jedan, zakuca se ispod neke strehe od picerije. I to ne da ne bi pokisao, vec zato sto ce mu kapljice napadati na majicu, pa ce mu mozda ostati tragovi. A kisa sve jace pljusti i lepo se vidi da nece skoro stati. I sad ti moja sestra i ja vec lagano pocinjemo da pizdimo u sebi, kisa pada li, pada, proslo vec 15ak min., (za to vreme bismo vec bili kod kuce i da smo potrcali ne bismo ni pokisnuli puno).. I tek posle nekih pola sata, kad je vec i sam skontao da bismo tako mogli celu noc da provedemo ispod te nastresnice, tad smo uspele da ga ubedimo.....
    Ma cudo jedno, kakvi su ti neki muskarci. Al od takvih - samo bezi!!!
    Postoje ljudi koji žive pravolinijski. Postoje i oni drugi. Čas odlete u nebo. Čas ih polupane dižeš sa zemlje i lepiš.

Slične teme

1. Beskrajna moć sitnica
    Autor Sokolica_M u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 76
    Poslednja poruka: 10.07.2012., 00:30

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •