A1 / Vip mobile - Pitanja i odgovori

VIP-ovi korisnici koriste Telenor mrežu kada pokrivenost nije odgovarajuća na osnovu ugovora o nacionalnom roamingu.

Što se tiče tarifnih paketa, Prenesi paketi omogućavaju da se nepotrošeni saobraćaj prenosi u naredna tri meseca, što automatski optimizuje sve postojeće performanse paketa, koje možda samo na prvi pogled izgledaju nekonkurentne.

Prenesi Plus 1GB (1490 dinara bez poreza) čak pruža mogućnost da se i internet saobraćaj (1GB) prenosi u naredna 3 meseca, pored postojećih 1000 SMS poruka, i 300 minuta ka svim mrežama. 1000 minuta u Telenor mreži je dodatni benefit ovog paketa, koji nema prenošenje, ali i tu može važiti ono što ste naveli "Ne verujem da ce neko da prica vise od 1.000 min mesecno u svojoj mrezi." mada je ovo relativna kategorija :).

Pozdrav.

To je o.k ali je pitanje sta ce biti sa Telenorom kako citam u stampi danas u vezi ovih novih desavanja,to niko ne zna.
 
Vip je najjeftiniji u pripejdu,oko 2.5 dinara je minut za bilo koju mrezu sa porezima,sto je dzabe...
A vidim i u postpejdu da je najpovoljniji u odnosu na telenot i telekom.Svaka cast za Vip.

Ma kakvih 2.5 din za minut pa to nema nigde,to je kao i ovo što daju za akciju za 1.5din ka svim mrežama pa te posle oderu i naplate ti ti skoro 6 din za uspostavu veze.teška muljaža
 
Da li neko zna kako funkcioniše VIP-ov prepaid promo paket "jedan za sve" ? Onaj sa uplatama od 200 din za 10 dana ,i 500 din za 30 dana ? Čuo sam preko reklama,ali ne znam detalje.
Pa to je taj što pričam,kao pozivi ka svim mrežama 1.5din ali kad pozoveš nekoga onda ti naplate uspostavu veze skoro 6 dinara pa te onda minut izađe oko 7.5din,to je teška navlakuša
 
Uz tarifni paket Specijal 650 svakog meseca dobijate i bonus od 650 SMS poruka, kao i 65 megabajta internet saobraćaja u nacionalnoj mreži. Pri slanju SMS poruka, prvo ćete trošiti bonus od 650 poruka. Po potrošenom bonusu, SMS poruke će se naplaćivati umanjenjem raspoloživog iznosa vaše mesečne pretplate. Isti redosled naplate važi i za GPRS saobraćaj u nacionalnoj mreži.



Special 650 Cena*
Iznos mesečne pretplate 650 din
Kredit 650 din **
Besplatni SMS 650
Besplatni data saobraćaj 65 MB
Minut razgovora ka svim mrežama 5,9 din
Uspostava veze 3,9 din
Nacionalni SMS 1,5 din


Razgovori se tarifiraju na svakih 60 sekundi.

* PDV i porez na upotrebu mobilnog telefona nisu uračunati u cenu.
** za nacionalni voice, sms, mms i data saobraćaj.

Sve ostale cene u okviru Specijal 650 tarifnog paketa iste su kao u prepaidu.





Za 650 dinara dobijaš BESPLATNIH 650 SMS-ova + 65 MB internet saobraćaja razgovor za vrednost od 650 dinara....Jeli malo 650 besplatnih SMS-ova..Pogledaj u vip-u kolika je cijena SMS-a i poredi uspostavu veze, pa kada sve uzmes u obzir donesi zakljucak...
Naravno, pitanje je šta ti ustvari najvise koristiš, ali, Telenor za sve nudi odgovarajući tarifni paket, što prepaid, sto postpaid. Ja lično, imam postpaid tarifu PRENESI i KOMBINUJ tarifu (2 broja) i nikada ne bih promenio mrežu, zato što posedujem i mts-ov broj i vidim kolika je razlika u kvalitetu usluga koje ovi operateri nude..:rtfm:
Sad bih samu sebe istukla sto sam na VIP postpaidu kad vidim ovo.
Ne moze mi niko reci da je super to sto ja imam 60 SMS-a mesecno (koji mogu da se potrose za dan); 60 minuta (ka svim mrezama, iako mi se trose i kad razgovaram sa VIP brojevima) i 0 MB, za 500 din.
A za jos *ebenih 150 din imala bih da razgovaram i porukam do mile volje... **** vas VIP.
 
Sta ima u Telenoru za 650 din ?
Mozda tamo radi Mila :D
Hajde, realno pogledaj.... 650 u Telenoru bez PDV-a, 650 SMS+ 650 kredita za razgovore... To je oko 800 dinara sa PDV + PUMT mesecno.
A nesto adekvatno u VIP-u bi bilo: 150 SMS + 150 minuta + besplatni pozivi u VIP, ali tek nakon sto potrosis 150 ka ostalim mrezama. :evil: Minut je isti, bilo da traje 15 ili 55 sec. :evil:
Da ne pricam o tarifi na kojoj sam ja- pospaid 60.

Prepaid necu ni da komentarisem. Posle ponuda na *111#, bilo bi suvisno. :)
 
Poslednja izmena:
Pogledaću dali je to stvarno tako kao što kažeš pa ako jeste prelazim u postpejd Telenor jer u VIP-u nemam ugovorenu obavezu. Ni meni se ne daju pare ako ne moram. Jedino mi je žao sto je velika većina prijatelja i familije u VIP-u pa ću tu biti krajcovan za gratis minute u njihovoj mreži. Pozz
 
Ja imam tri coveka u imeniku koji su na Vip mrezi. Od toga, sa dve persone u sam u losim odnosima. :)
A neki prijatelji kojima sam preporucila da se vrate u Telenor su u njemu sa zadovoljstvom i ostali.
Tako da... ne znam. Oce brojevi da titraju pred ocima. Meni se moj 060 cesto prividja u 063 vidu. Kamo lepe srece!
 
Sad bih samu sebe istukla sto sam na VIP postpaidu kad vidim ovo.
Ne moze mi niko reci da je super to sto ja imam 60 SMS-a mesecno (koji mogu da se potrose za dan); 60 minuta (ka svim mrezama, iako mi se trose i kad razgovaram sa VIP brojevima) i 0 MB, za 500 din.
A za jos *ebenih 150 din imala bih da razgovaram i porukam do mile volje... **** vas VIP.

malo sam gledao cifre i ovo govorim cisto sa matematicke strane :)
kako za 500 din kad paket od 60 minuta kosta 390 din? (i telenor i vip imaju cene bez poreza)

tako da se taj paket jedino moze porediti sa vip-ovim 150 paketom koji kosta 690 din (razlika samo 40 dinara)

da uporedimo sta nude.

poruke
telenor nudi 650sms-ova .. vip nudi 150 dakle telenor vodi po pitanju poruka (premda koliko vidim kod vipa se u tu cifru racuna i mms a nisam siguran da li se i kod telenora racuna i mms ili samo sms ali kako god..telenor je ubedljivo bolji

internet
tenor 65 MB .. vip nula..dakle telenor ovde vodi

pricanje
telenor nudi 650 minuta ka svim mrezama..ako je minut 5.9 din znaci dobija se 110 minuta razgovora.. kod vipa se dobija 150 minuta znaci 40 minuta besplatnog razgovora vise. i jos plus kad se to istrosi dobija se potpuno besplatno telefoniranje sa drugim telefonima u okviru vip mreze. sto se tice pricanja vip je ubedljivo povoljniji. Narocito sto me kod telenora zbunjuje recenica "Razgovori se tarifiraju na svakih 60 sekundi" da li to znaci da se 61. sekunda racuna kao drugi minut? ako je tako onda je vip totalno u prednosti jer se kod njih samo rokom prvog minuta racuna minut, posle se racunaju sekunde..

zakljucak.. ako su ti poruke i internet bitni telenor je pravi izbor, ako ti je razgovor bitniji vip je daleko povoljniji.
 

Back
Top