A1 / Vip mobile - Pitanja i odgovori

Ako ti je minut razgovora 5.9 din + uspostava veze 3.9 din + 10 % poreza na mobilni tel + 18 % PDV onda ti minut razgovora dodje nesto oko 13 din tako da za 650 din pod uslovom da konstantno pricas i ne prekidas vezu mozes da pricas 40 i kusur minuta. Da ponovim DA NE PREKIDAS VEZU. A ako pricas minut-dva sto vecina nas koristi onda je to mnogo mnogo manje.

Sad ti mene odnosno nas ubedi da je to povoljno a sam si rekao da pogledamo paket 650.

Ove ostale ponude ne smem ni da pogledam. Klepetanje samo-tako

Uz tarifni paket Specijal 650 svakog meseca dobijate i bonus od 650 SMS poruka, kao i 65 megabajta internet saobraćaja u nacionalnoj mreži. Pri slanju SMS poruka, prvo ćete trošiti bonus od 650 poruka. Po potrošenom bonusu, SMS poruke će se naplaćivati umanjenjem raspoloživog iznosa vaše mesečne pretplate. Isti redosled naplate važi i za GPRS saobraćaj u nacionalnoj mreži.



Special 650 Cena*
Iznos mesečne pretplate 650 din
Kredit 650 din **
Besplatni SMS 650
Besplatni data saobraćaj 65 MB
Minut razgovora ka svim mrežama 5,9 din
Uspostava veze 3,9 din
Nacionalni SMS 1,5 din


Razgovori se tarifiraju na svakih 60 sekundi.

* PDV i porez na upotrebu mobilnog telefona nisu uračunati u cenu.
** za nacionalni voice, sms, mms i data saobraćaj.

Sve ostale cene u okviru Specijal 650 tarifnog paketa iste su kao u prepaidu.





Za 650 dinara dobijaš BESPLATNIH 650 SMS-ova + 65 MB internet saobraćaja razgovor za vrednost od 650 dinara....Jeli malo 650 besplatnih SMS-ova..Pogledaj u vip-u kolika je cijena SMS-a i poredi uspostavu veze, pa kada sve uzmes u obzir donesi zakljucak...
Naravno, pitanje je šta ti ustvari najvise koristiš, ali, Telenor za sve nudi odgovarajući tarifni paket, što prepaid, sto postpaid. Ja lično, imam postpaid tarifu PRENESI i KOMBINUJ tarifu (2 broja) i nikada ne bih promenio mrežu, zato što posedujem i mts-ov broj i vidim kolika je razlika u kvalitetu usluga koje ovi operateri nude..:rtfm:
 
U pravu si za mts ali i za to kad kažeš šta kome treba. Poredimo pri i post pejd u dve različite mreže. Apsolutno da je uvek povoljniji "post" u svakoj mrezi no ajde da uporedimo to u Telenoru i VIP-u. Za jedno prosečno telefoniranje u mesecu kakvo ja koristim u VIP-u od 325 min za 1.180 din sa svim porezima koliko bi me to koštalo u Telenoru (325 min za sve mreže) ?
 
U pravu si za mts ali i za to kad kažeš šta kome treba. Poredimo pri i post pejd u dve različite mreže. Apsolutno da je uvek povoljniji "post" u svakoj mrezi no ajde da uporedimo to u Telenoru i VIP-u. Za jedno prosečno telefoniranje u mesecu kakvo ja koristim u VIP-u od 325 min za 1.180 din sa svim porezima koliko bi me to koštalo u Telenoru (325 min za sve mreže) ?

PRENESI 400 1190 dinara, imaš 400 minuta besplatno (sve mreže) i 400 SMS-ova (sve mreže)...:hahaha::hahaha::hahaha:
bez PDV-a i poreza, a sa svim porezima 1545 dinara...
 
Poslednja izmena od moderatora:
To je u principu to, nijanse su u pitanju. Telenor je "mozda' malo bolja mreza [tako kazu a ja se ne slazem] ali zato VIP daje SMS ili MMS - nebitno i posle iskoriscenih besplatnog saobracaja imas jos 1.000 min dzabaka u svojoj mrezi tj u svojoj mrezi je gratis. Ne verujem da ce neko da prica vise od 1.000 min mesecno u svojoj mrezi :D
E sad ne znam za internet kakvo je stanje. Znam da VIP-ov radi besprekorno a kada mi ovaj kablovski net kuci zabaguje ja spojim telefon i koristim ga kao modem. Brzina je negde od 300-450 kbps, sasvim solidno

Pozz
 
VIP-ovi korisnici koriste Telenor mrežu kada pokrivenost nije odgovarajuća na osnovu ugovora o nacionalnom roamingu.

Što se tiče tarifnih paketa, Prenesi paketi omogućavaju da se nepotrošeni saobraćaj prenosi u naredna tri meseca, što automatski optimizuje sve postojeće performanse paketa, koje možda samo na prvi pogled izgledaju nekonkurentne.

Prenesi Plus 1GB (1490 dinara bez poreza) čak pruža mogućnost da se i internet saobraćaj (1GB) prenosi u naredna 3 meseca, pored postojećih 1000 SMS poruka, i 300 minuta ka svim mrežama. 1000 minuta u Telenor mreži je dodatni benefit ovog paketa, koji nema prenošenje, ali i tu može važiti ono što ste naveli "Ne verujem da ce neko da prica vise od 1.000 min mesecno u svojoj mrezi." mada je ovo relativna kategorija :).

Pozdrav.
 
Za 5 dana idem u Tunis na odmor i zvao sam kor.centre sva tri operatora da pitam za cene rominga jer moram zbog posla da budem u vezi sa Beogradom. Ubedljivo je VIP najjeftiniji kako za pozive tako i za sms i za internet. Prati ga MTS sa otprilike 10-15 % većim cenama i Telenor koji je skoro za 90 % skuplji (osim za internet gde je vrlo malo skuplji) :-)
 
Za 5 dana idem u Tunis na odmor i zvao sam kor.centre sva tri operatora da pitam za cene rominga jer moram zbog posla da budem u vezi sa Beogradom. Ubedljivo je VIP najjeftiniji kako za pozive tako i za sms i za internet. Prati ga MTS sa otprilike 10-15 % većim cenama i Telenor koji je skoro za 90 % skuplji (osim za internet gde je vrlo malo skuplji) :-)

To je mislila i moja prijateljica dok nije pošla na odmor u Ohrid...:mrgreen:
Videćeš račun kada budeš stigao kući....:mrgreen:
 
U novoj reklami za VIP Pre Paid pakete navodi se cena od 1,5 RSD po minutu razgovora. Zanima me koja je cena uspostave veze?

Uz novi Vip prepaid, opusti se i razgovaraj polako po jednoj, najnižoj ceni, od samo 1.5 dinara po minutu i to prema fiksnoj i svim mobilnim mrežama!

Jednostavno, svaka dopuna od 200 dinara ili više produžava promo cenu od 1.5 dinara za narednih 10 dana. I to nije sve! Uz svaku dopunu od 500 dinara ili više, važenje promo cene se produžava za narednih 30 dana.

Cena po minutu razgovora
Pozivi prema fiksnoj i svim mobilnim mrežama u Srbiji 1,5 din/min
SMS 2,9 din


Cena uspostavljanja poziva za svaki započeti razgovor je 5.9 din, a MMS poruke 10 din. Ukoliko po isteku važenja promo cene dopunite kredit iznosom manjim od 200 din, razgovori se tarifiraju po standardnoj ceni od 4.9 din po minutu. Cene su bez poreza. Promo cena ne važi za međunarodne pozive, roming i usluge sa dodatom vrednošću.



Ko voli nek izvoli....:mrgreen:
 
Uz novi Vip prepaid, opusti se i razgovaraj polako po jednoj, najnižoj ceni, od samo 1.5 dinara po minutu i to prema fiksnoj i svim mobilnim mrežama!

Jednostavno, svaka dopuna od 200 dinara ili više produžava promo cenu od 1.5 dinara za narednih 10 dana. I to nije sve! Uz svaku dopunu od 500 dinara ili više, važenje promo cene se produžava za narednih 30 dana.

Cena uspostavljanja poziva za svaki započeti razgovor je 5.9 din, a MMS poruke 10 din. Ukoliko po isteku važenja promo cene dopunite kredit iznosom manjim od 200 din, razgovori se tarifiraju po standardnoj ceni od 4.9 din po minutu. Cene su bez poreza. Promo cena ne važi za međunarodne pozive, roming i usluge sa dodatom vrednošću._

Ovo bi bila odlična ponuda da ne postoji jedan problem, oni ovaj problem zovu “poteškoća 307 sekundi”. Problem se ogleda u sledećem, nakon tačno 5 minita i 7 sekundi razgovora dolazi do prekida veze sa Vašim sagovornikom.

Ovo za posledicu ima da ni jedan razgovor za Vip korisnika koji koristi ovu promociju ne može trajati duže od 5 minuta i 7 sekundi, te ukoliko želite duže da razgovarate, morate pozvati ponovo Vašeg sagovornika kako bi nastavili razgovor. U čemu je ovde glavni problem? Problem je u tome što cena minuta jeste 1.5dinara ali je cena uspostavljanja veze 5.9 dinara (cene su bez pripadajućih poreza). Dakle kad se sve sabere Vi plaćate za 5 minuta i 7 sekundi razgovora 14.9 dinara (bez poreza). Ova cena uključuje naplaćenih 6 minuta razgovora i uspostavu veze (naplaćuje se svaki započeti minut, pa 5 minuta i 7 sekundi biva naplaćeno kao 6 minuta razgovora).

Kada se cena poziva od 14.9din podeli sa trajanjem poziva, dolazimo do realne cene od 2.91din (bez poreza) za minut razgovora, što je skoro duplo od cene navedene u reklami.Jedino pitanje je da li je ovo slučajna greška u sistemu Vipa ili namerno ograničenje trajanja poziva kako bi se više naplatilo od korisnika?

Razmislite…

:mrgreen:
 
Takodje veza puca posle svakih 307 sekundi, što je jako loše.

Ne znam, moguce je da je to greska [namerna ili slucajna] sa pripejdom ali sa postpejdom sigurno nije. Vise puta sam pricao po 10-15 min i NIKADA mi nije pukla veza kako zna sa MTS-om da pukne
edino pitanje je da li je ovo slučajna greška u sistemu Vipa ili namerno ograničenje trajanja poziva kako bi se više naplatilo od korisnika?
Ja bih pre to okarakterisao kao "namerno" pod uslovom da je istina. Danas je vreme ko koga zaj.be pa me nista ne cudi :D
 
Sa kakvim pravom si to rekao ? To je samo tvoje individualno misljenje. Celo moje okruzenje koristi VIP mrezu i svi su zadovoljni. Nisam ih ja nagovarao nego eto "slucajno' :per:

Mislim na VIP pripejd,stvarno je sramota to što rade,navlače ljude da kupe broj jer kao 1.5din prema svim mrežama a kad ljudi kupe i vide da je uspostava veze skoro 6 din onda je već kasno.Za postpejd ne znam ali to me ni ne zanima
 

Back
Top