A1 / Vip mobile - Pitanja i odgovori

izvinjavam se sto se do sad nisam javila, nisam bila umogucnosti...

inace, bonus od 1000 dinara nista mi ne znaci posto sam (vec napisala) sklopila ugovor, tako da to za pretplatnike ne vazi. Obicno ljude zovem s razlogom i uglavnom nisu dostupni (iako jesu)...
Sajt im je lossssssssss
Nema omiljenog broja....
Ma svasta nesto...BAS me nerviraju!
:worth:

omiljeni broj? pa svi brojevi iz VIP mreze po 0 din, i bolje od omiljenog broja!!!
mts naplacuje uslugu omiljeni broj i svaki zapocet razgovor...
imam i mts i vip ali vip mi vise vredi
 
Pa uglavnom je procedura za raskid ugovora ta što vlasnik broja ode sa ličnom kartom i zatraži raskid.... Ukoliko je ugovor potpisan na određeno vreme, a pri raskidu nije istekla ugovorna obaveza u tom slučaju se naplaćuju mesečne pretplate do isteka ugovora. Npr, ugovor na 2 god i hoćeš posle 20 meseci da raskineš ugovor, oni ti obračunaju 4 pretplate i pošalju u narednom računu.... A ako nije bilo ugovorne obaveze ili je ista istekla, u tom slučaju stiže račun za taj mesec do dana kada je ugovor raskinut...

Ovako je kod drugih operatera, predpostavljam da se u VIP-u bar to ne razlikuje :zper:

Haha, a ja sam tek na nekoj sedmoj, osmoj pretplati, pa vidi koliko bi me kostao raskid ugovora. Cist lopovluk. Dakle, ako bas hocete da budete VIP-ov pretplatnik, ne uzimajte telefon i ne zarobljavajte se!
 
Mislim da je kod svih operatera ista prica,ja sam sklopila ugovor sa MTS-om i nisam nikako zadovoljna,svakog meseca od 1.do 10.ne mogu da pratim stanje na racunu,a i nakon toga stanje na racunu nikad ne izadje precizno jer navodno prave obracun dva puta u toku dana(tako velika firma a ne mogu da regulisu tako nesto prosto),sad kad sam procitala da i VIP ne valja uzecu karticu pa cu dopunjavati kredit,koliko imam toliko pricam i nema da drhtim posle koliki ce racun da mi ispadne.

Ti paketi se stvarno ne isplate jer za 500din.+pdv placam paket koji ukljucuje 150 besplatnih minuta i poruka,sve preko toga se dodaje na racun,stanje na racunu kasni,neprecizno je i onda lako predjem pogodnosti i napravim sebi veci trosak nego kad sam bila na pripejdu.
 
Mislim da je kod svih operatera ista prica,ja sam sklopila ugovor sa MTS-om i nisam nikako zadovoljna,svakog meseca od 1.do 10.ne mogu da pratim stanje na racunu,a i nakon toga stanje na racunu nikad ne izadje precizno jer navodno prave obracun dva puta u toku dana(tako velika firma a ne mogu da regulisu tako nesto prosto),sad kad sam procitala da i VIP ne valja uzecu karticu pa cu dopunjavati kredit,koliko imam toliko pricam i nema da drhtim posle koliki ce racun da mi ispadne.

Ti paketi se stvarno ne isplate jer za 500din.+pdv placam paket koji ukljucuje 150 besplatnih minuta i poruka,sve preko toga se dodaje na racun,stanje na racunu kasni,neprecizno je i onda lako predjem pogodnosti i napravim sebi veci trosak nego kad sam bila na pripejdu.

Ja sam vec 10 godina postpaid korisnik Mobtela, sada Telenor-a i prezadovoljan sam ovom kompanijom...Jeste da im je roaming malo skuplji od mt:s (ali jeftiniji od VIP mobile), stanje se redovno azurira u roku od nekoliko minuta, a na pocetku meseca, vec 3. možes dobiti stanje u tekucem mesecu (ali i poziv na broj i racun za predhodni mesec)...
Nema sta, najbolji su! :super:
 
Pozdrav. posto sam student, video sam novu ponudu VIP-a, telefon VIP 626 za 1 dinar,uz tarifu 60. Jel mozda neko ima iskustvo sa tim telefonom? I uopste sa postpaid uslugom VIP?:klap:

Jeste mesec dana proslo od poruke, ali tek sam sad nabasao na nju. Mozda ti i pomognem.

Ja sam 1.4. uzeo VIP 626 i potpisao ugovor na 2 godine i taj studentski paket postpaid 60 (koji se od obicno postpaid 60 razlikuje u tome sto studentski ima jos dodatnik 60MB protoka podataka).

Telefon je super za 1000 dinara, ima sve osim GPSa i WiFi, apsolutno sve, cak sam instalirao i Google Maps koje rade super na njemu. Glasan zvucnik, pregledan ekran, ne znam koji telefon imas, ali meni zadovoljava potrebe. Inace, taj VIP 626 je u stvari Alcatel OT-800 Tribe telefon, samo se prodaje pod drugim imenom.

Nemam zamerki na postpaid, sve je jasno, sve lepo pise, ko ume da racuna i da sabira, dobro ce proci. Jako su ljubazni sta god od njih da trazis. Meni je obracunski period od 10. u mesecu do 9. iduceg meseca. Tako mi je prvi period bio od 1.4 do 9.4, tu sam imao full paket na koriscenje, a samo trecinu pretplate jer sam koristio samo 10 dana.

Sve u svemu, zadovoljan sam.
 
Od prvih dana VIP-a u Srbiji koristim njihove postpejd usluge i mogu reci da sam prezadovoljan. Nisam primetio da me "klepecu' za minute [koristim paket 325], nikada mi nije pukla veza sto mi se cesto desava sa MTS-om [imam njihov sluzbeni] no od skora imam jedan problem pa ako ima neko ko moze da pomogne bio bih mu zahvalan do neba :
Imam NOKIA 5610 i do skoro sam preko OPERA-mini se spajao na internet i nije bilo nikakvih problema ali od pre neki dan mi to ne uspeva osim preko onog klaiscnog web pretrazivaca sto ce reci da internet radi i da nije VIP-ova greska. Obnovio sam softver na telefonu tj osvezio posto sam inace imao najnoviju verziju 10.00, dobio sam ponovo podesavanja od VIP-a i opet ista prica. Opera nece da se spoji i kaze da treba da vidim podesavanja mreze ili da se obratim svom dobavljacu usluga. Obratio sam se kor servisu gde su mi ljubazne operaterke rekle da skinem najnoviju verziju opera-mini 5.0 i da ce biti ok. I to sam uradio ali opet isto. Bio sam u poslovnici VIP-a u Nemanjinoj gde mi je zaposleni momak rekao da to nije do njih jer mi na obicnom pretrazivacu radi internet i da ne moze da mi pomogne. Najgore je sto ja znam da sam to koristio dugo vremena i da preko opera-mini mogu sve zivo da otvaram a sad ne moze.

Ako neko moze da pomogne bio bih mu zahvalan, da ne menjam ovako dobar telefon zbog ovoga.

Pozdrav
 
I ja razmišljam da otkažem fiksni i da uzmem paket 900. Bilo bi dobro kada bi bio neki paket sa malo jeftinijim međunarodnim razgovorima pa čak i količinski većim paketom interneta. Onda bi definitivno odjavio i fiksni tel i kablovski net, uzeo taj VIP-ov paket i imao sve u jednom :-)
 
I ja razmišljam da otkažem fiksni i da uzmem paket 900. Bilo bi dobro kada bi bio neki paket sa malo jeftinijim međunarodnim razgovorima pa čak i količinski većim paketom interneta. Onda bi definitivno odjavio i fiksni tel i kablovski net, uzeo taj VIP-ov paket i imao sve u jednom :-)

Ali si našao šta ćeš da uzmeš...:hahaha::hahaha:
Sve to što tražiš imaš u Telenor-u...:per:
 
Imam ja pitanje sta je pripeid? Ili prepaid kako se pise.....

Pazite, to nije ono sto se misli da jeste, kod VIPa.
To nije da vi platite 500 dinara i dobijete 500 dinara kredita koji vaze dok vazi i kartica....
Tih 500 dinara kredita vazi ISKLJUCIVO max 6 meseci.

Dakle ko redovno trosi puno na zvanje taj ce potrositi 2000 i za manje od sest meseci.
Ali oni koji nejednako trose OBRATITE PAZNJU, da prepaid nije PREPAID u pravom smislu reci, vec je to ustvari samo pretplata na maksimalno toliko dinara....
--------------------------------------------
A interesantno je kako je to slozeno na sajtu...

"Najmanji iznos elektronske dopune je 50 dinara, a najveći 5000 dinara.
Posle svake dopune, rok važenja vašeg korisničkog naloga se produžava za 6 meseci.
Nakon isteka kredita, možete samo da primate pozive i SMS poruke.Rok važenja vase SIM kartice je 13 meseci, i svaki put kada dopunite kredit, produžava se za toliko."

Iliti u prevodu konkretno nije receno period vazenja kredita kao u
"Kraći periodi važenja kredita se mogu primenjivati na posebne promotivne pakete ukoliko su prihvaćeni od strane korisnika. "

Tako da imamo :
Period vazenja kredita , max 6 meseci (to ce vam potvrditi i operaterka na 0601234)
rok važenja vašeg korisničkog naloga,
Rok važenja vase SIM kartice

E sad, sta je rok vazenja korisnickog naloga, a sta rok vazenja vase sim kartice,ko ce ga znati...

Mislim da je ovo prevara potrosaca i da advokat to moze i dokazati, narocito ako je do promene tumacenja doslo bez posebnog obavestavanja korisnika....
To naknadno tumacenje reci prepaid kredit kao vremenski ogranicena vrednost maksimalno dostupnog saobracaja, a ne kao ekvivalent uplacene vrednosti koji traje koliko traje i nalog je velika razlika....

-------------------------------------------------
Dodatak:
Npr reklamira se promocija dupla uplata...
Vi uplatite 500din...
Imacete 500dinara koji vaze 30 dana i jos 500din koji vaze 6 meseci.....
Neko ce reci masala, super...
Ali ove nagrade ,bonusi posle uplate ,tih mesec dana, ne znace puno nekome ko koristi telefon po potrebi koja nije redovna, koji ima skokove u potrosnji....
Ili da coskira svaki put za svakih 500dinara kad potrosi prvih ,odmah do coska za drugu turu...
Ne moze da uradi ono sto se na prvi pogled isplati VIPu, a to je da uplati 5000 din i da ne razmislja....
Ne moze, jer samom uplatom od 5000din (dobice 5000 dodatnih za trosenje prvog meseca , sto ce reci vrlo korisno ako trazite stan kad je akcija...pa potrosite tih 5000 , a uplata vam nije ni dirnuta, vec ste potrosili samo bonus...ali uplata vam vazi samo 6 meseci, bez obzira da li uplatite jos neki put npr jos 500 dinara da bi produzili vaznost naloga i sim kartice....)

U prevodu za forsirane trosadzije je ok, ali za nekog prosecnog trosadziju se ne isplati da uplacuje normalne uplate ili velike uplate....vec ciganisanje sa 50 i 100 dinara(duplirano to bude 100 i 200 dinara....pa opet sledeceg meseca ili na 15 dana...kako vec trose ljudi...)...
 
Poslednja izmena:
Imam ja pitanje sta je pripeid? Ili prepaid kako se pise.....

Pazite, to nije ono sto se misli da jeste, kod VIPa.
To nije da vi platite 500 dinara i dobijete 500 dinara kredita koji vaze dok vazi i kartica....
Tih 500 dinara kredita vazi ISKLJUCIVO max 6 meseci.

Dakle ko redovno trosi puno na zvanje taj ce potrositi 2000 i za manje od sest meseci.
Ali oni koji nejednako trose OBRATITE PAZNJU, da prepaid nije PREPAID u pravom smislu reci, vec je to ustvari samo pretplata na maksimalno toliko dinara....
--------------------------------------------
A interesantno je kako je to slozeno na sajtu...

"Najmanji iznos elektronske dopune je 50 dinara, a najveći 5000 dinara.
Posle svake dopune, rok važenja vašeg korisničkog naloga se produžava za 6 meseci.
Nakon isteka kredita, možete samo da primate pozive i SMS poruke.Rok važenja vase SIM kartice je 13 meseci, i svaki put kada dopunite kredit, produžava se za toliko."

Iliti u prevodu konkretno nije receno period vazenja kredita kao u
"Kraći periodi važenja kredita se mogu primenjivati na posebne promotivne pakete ukoliko su prihvaćeni od strane korisnika. "

Tako da imamo :
Period vazenja kredita , max 6 meseci (to ce vam potvrditi i operaterka na 0601234)
rok važenja vašeg korisničkog naloga,
Rok važenja vase SIM kartice

E sad, sta je rok vazenja korisnickog naloga, a sta rok vazenja vase sim kartice,ko ce ga znati...

Mislim da je ovo prevara potrosaca i da advokat to moze i dokazati, narocito ako je do promene tumacenja doslo bez posebnog obavestavanja korisnika....
To naknadno tumacenje reci prepaid kredit kao vremenski ogranicena vrednost maksimalno dostupnog saobracaja, a ne kao ekvivalent uplacene vrednosti koji traje koliko traje i nalog je velika razlika....

-------------------------------------------------
Dodatak:
Npr reklamira se promocija dupla uplata...
Vi uplatite 500din...
Imacete 500dinara koji vaze 30 dana i jos 500din koji vaze 6 meseci.....
Neko ce reci masala, super...
Ali ove nagrade ,bonusi posle uplate ,tih mesec dana, ne znace puno nekome ko koristi telefon po potrebi koja nije redovna, koji ima skokove u potrosnji....
Ili da coskira svaki put za svakih 500dinara kad potrosi prvih ,odmah do coska za drugu turu...
Ne moze da uradi ono sto se na prvi pogled isplati VIPu, a to je da uplati 5000 din i da ne razmislja....
Ne moze, jer samom uplatom od 5000din (dobice 5000 dodatnih za trosenje prvog meseca , sto ce reci vrlo korisno ako trazite stan kad je akcija...pa potrosite tih 5000 , a uplata vam nije ni dirnuta, vec ste potrosili samo bonus...ali uplata vam vazi samo 6 meseci, bez obzira da li uplatite jos neki put npr jos 500 dinara da bi produzili vaznost naloga i sim kartice....)

U prevodu za forsirane trosadzije je ok, ali za nekog prosecnog trosadziju se ne isplati da uplacuje normalne uplate ili velike uplate....vec ciganisanje sa 50 i 100 dinara(duplirano to bude 100 i 200 dinara....pa opet sledeceg meseca ili na 15 dana...kako vec trose ljudi...)...

To sam i sam primetio...i bilo mi je jaako cudno...Ma, oni su nekako cudni...ne znam zasto, ali jednostavno ih ne volim....:neutral:
 
Po meni srpski princip je uvek najbolje resenje, a to je doakavanje...
Tako da onaj ko ima veliki skok u potrebama odradi to preko vipa, a ko ima konstantno potencijalnu potrebu za koristenjem to odradi preko mts....
Ili u prevodu vip kartica stalno stoji na 0, pa se po potrebi puni sa onoliko koliko vam treba...
A bazna kartica da vam je mts...
 
Po meni srpski princip je uvek najbolje resenje, a to je doakavanje...
Tako da onaj ko ima veliki skok u potrebama odradi to preko vipa, a ko ima konstantno potencijalnu potrebu za koristenjem to odradi preko mts....
Ili u prevodu vip kartica stalno stoji na 0, pa se po potrebi puni sa onoliko koliko vam treba...
A bazna kartica da vam je mts...

Bazna kartica mts? :eek:
mts ima ocajan kvalitet signala...Pola dorcola nema signal mts-a...o čemu da diskutujemo onda..
telenor primarna kartica i to postpaid
telenor ili mts sekundarna kartica..:neutral:
 
Nikada i nigde nisam imao problema sa VIP-ovim signalom a verujem da je Telenor najbolji u tom pogledu [tako se prica]. Pitanje je cene a ja tvrdim da je najskuplji.

Koliko para toliko i muzike

Najbolji signal ima telenor, to je bez diskusije...
pogledaj malo ovu ponudu postpaid paketa (OBRATI PAŽNJU NA SPECIJAL 650 (650 dinara kredit i 650 SMS-a prema svim mrežama) i Kombinuj pakete 250, 500, 1000, 2000, 4000)
http://www.telenor.rs/sr/Privatni-korisnici/Tarifni-paketi/Novi-Postpaid-paketi/
isto pogledaj cijene za pozive prema svim inostranim fiksnim mrezama uz mesecnu pretplatu od samo 100 dinara za tarifni dodatak..
http://www.telenor.rs/sr/O-Telenoru...govori-sa-Telenorovim-tarifnim-dodatkom/?pn=1
gde ces naci ovakve cene? :rtfm:
 
Minut razgovora ka svim mrežama 5,9 din
Uspostava veze 3,9 din


Pa prijatelju, jel ovo tebi povoljno ?

Na to sve dodaj poreze 18 + 10 %......i koliko ti dodje minut ?

U VIP paketu 325 koji ja koristim i koji placam 1.180 din mesecno sa svim porezima dobivam 325 min u svim nacionalnim mrezama, 325 sms ili mms poruka i interneta toliko da nemogu da ga potrosim ceo mesec [ne razumem se u kolicinu] a surfujem svaki dan. Posle svega ovoga kad potrosim mi ostaje jos 1.000 min u VIP mrezi a ka ostalim mrezama mi je bas ovokiko koliko sam i citirao Telenorove cene.

Ko je imao dvojku iz matematike shvatiice da se VIP povoljniji a dali je bolji to je diskutabilno. Ja se ne zalim na signal

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Nakon iskorištenja svih 650 dinara kredita...Zašto da ne...namenjeno je srednjim korisnicima...:)
Ako ti je minut razgovora 5.9 din + uspostava veze 3.9 din + 10 % poreza na mobilni tel + 18 % PDV onda ti minut razgovora dodje nesto oko 13 din tako da za 650 din pod uslovom da konstantno pricas i ne prekidas vezu mozes da pricas 40 i kusur minuta. Da ponovim DA NE PREKIDAS VEZU. A ako pricas minut-dva sto vecina nas koristi onda je to mnogo mnogo manje.

Sad ti mene odnosno nas ubedi da je to povoljno a sam si rekao da pogledamo paket 650.

Ove ostale ponude ne smem ni da pogledam. Klepetanje samo-tako
 

Back
Top