mt:s- Pitanja i odgovori

Lose iskustvo sa mts-om. Jesenas me zovu za produzenje ugovora za net na tri godine za istu cenu i brzinu. Plus dzabe tablet samsung. Ja se slozim. Posiljka stigne, potpise se papir odmah i da kuriru da vrati u mts, a drugi meni. U paketu nema tablet nego drugi primerak ugovora. U pocetku sam mislio da cu tablet dobiti naknadno po vracanju potpisanog ugovora u mtsa, cisto da se oni osiguraju da su dobili igru. Otvorim ja ugovor da vidim kad ono uvalili mi neki box paket net, fiksni, mob za tu cenu sto bih placao samo net, naravno, bez tableta. Ja zovem kazem da su pogresili, nismo se ovo dogovorili. Ona se pravi luda, ali posle popuste, vratim im drugi primerak ne potpisan na ponistenje. Tablet sam dobio, ali bio Lenovo, Samsung nestao u medjuvremenu. Mozete zamisliti cudo? Jos izguglam da taj model samsungov kosta 33 000, lenovo 10 000. Koristim net njihov, jer nisam nesto video konkurenciju da imaju. Ali za telefone i ostalo vise nikad nista od njih. Zelim im sto pre privatizaciju, pa da pricamo o saradnji.
 
ebb7a17e8bd54fac940676c404ff8ba2.jpg


Разуме ли се неко у куповину телефона. Овај рецимо пакет Микс С. Колико месечно би ме коштала рата и колико месеци? Доле пише 12 рата а горе 1 опција 24 месеца па ме то збуњује. Плаћам ли ја одмах цену уређаја 21.600 плус ту рату.... Има ли ко да појасни.
 
ebb7a17e8bd54fac940676c404ff8ba2.jpg


Разуме ли се неко у куповину телефона. Овај рецимо пакет Микс С. Колико месечно би ме коштала рата и колико месеци? Доле пише 12 рата а горе 1 опција 24 месеца па ме то збуњује. Плаћам ли ја одмах цену уређаја 21.600 плус ту рату.... Има ли ко да појасни.

Šta ti nije jasno :D Telefon otplaćuješ godinu dana ali ti je ugovorna obaveza za tu tarifu 2 godine tj 24 mjeseca.
 
Ako sam dobro razumemo , mesecna naknada je 799 RSD za "Mixs S" , plus prvih 12 meseci po 1.800 RSD i nakon isteka tih prvih 12 meseci , placa se samo naknada od 799 RSD , a kredit za telefon je otplacen .

Za "Mix S" paket ovako izglerda otplata mobilnog uredjaja :

12 X 1.800 = 21.600 RSD .

Znaci da se mesecna naknada placa u trajanju od 24 meseca , nevezano za kreditiranje samog mobilnog uredjaja i to u mesecnom iznosu od 799 RSD , a samo u prvih 12 meseci ide placanje onih mesecnih rata za mobilni po 1.800 RSD .
 
Zna li neko sta je sa ovim internetom? Od kako sam instalirao nova podesavanja interneta, internet mi je go kurrrac. I drugi se zale na podrucju Valjeva da je internet *****, imam 100gb interneta paket i radi sporije od dial upa. Model telefona je samsung galaxy j5 2016. Isto i kod koleginice sa istim modelom telefona internet je krsh.
Moze li se nesto uciniti ili je to do mts-a.
 
Zna li neko sta je sa ovim internetom? Od kako sam instalirao nova podesavanja interneta, internet mi je go kurrrac. I drugi se zale na podrucju Valjeva da je internet *****, imam 100gb interneta paket i radi sporije od dial upa. Model telefona je samsung galaxy j5 2016. Isto i kod koleginice sa istim modelom telefona internet je krsh.
Moze li se nesto uciniti ili je to do mts-a.

U tim paketima i MTS-a,Telenor-a,Vip-a do 100Gb ima protok 50Mb/s,ako slucajno prekoracis tih 100 Gb,onda je protok 10x manji,5-6 Mb/s.Ako nisi prekoracio,onda je nesto do njih.Kontaktiraj ih da proveris.Znaci ako potrosis tih 100 Gb za mesec dana ide net i dalje samo 10x manj protok.Mada je ovo vec 1.u mesecu itrebalo bi da nastavi paket za sledeci mesec.
 
1. Da li dovoljan broj gigabajta koji nosi paket Omorika 1

BGmKoe3.png


za korišćenje aplikacija Fejsbuk Mesindžer i Fesjsbuk?




2. Šta to znači +1GB (vidite na skrinšotu koji sam priložio)





3. Da li MTS nakon potrošenih gigabajta naplaćuje korišćenje Interneta?
 
1. Ako se aktivira Net Limit usluga da li je dovoljna ta brzina 64/32 Kb/s za korišćenje Fejsbuka i Fejsbuk Mesindžera?

2. Da li besplatni Vajber koji MTS daje u okviru paketa troši tih 3GB + 1GB koji se dobijaju u paketu?

1 NetLimit je podrazumevano uključen i naplaćuju ga dodatno 100 din. a 24 meseca to dodje jedna rata gratis mts-u. NetLimit ne postoji kod mobilnog postpejd interneta tj kad se potroši paket obore protok a ne naplaćuju ali postoji kod mobilne telefonije (paketi morava, omorika, soko). Viber nije problem, facebook aplikacija već jeste zbog silnih slika u megabajtima...

Savet: isključi vaćaranje 100 dinara, korisnici su ogorčeni na ovaj lopovluk i instaliraj nesrećno updateovanu mts android aplikaciju i tu ćeš videti koliko ti je ostalo.

2. Omorika 1 ne troši 3Gb iz paketa kada koristiš viber, dodatnih 1Gb dobijaš samo preko online pravljenja ugovora. Medjutim, da bi koristio Viber moraš da uključiš internet a onda ga troše pozadinske aplikacije za razna obaveśtenja ili dopune tako da moraš to da podesiš/isključiš.
 
Poslednja izmena:
mts naplacuje limiter 100 din, i ako eksplicitno kazes da neces limiter ne naplacuju tih 100 din mesecno, ali kad prekoracis internet onda
ti naplacuju svaki megabajt.
da, isključiš NET LIMIT (u poslovnici zahtevaš) i instaliraš aplikaciju Moj... Mts preko koje pratiš stanje...
A sad što ima teških debila koji se zanesu ili prče u društvu, bolje da ostave...

U stvari..ako uključe netlimit ostaće debili ko śto i jesu
Samo visok račun može da ih nauči da razmiśljaju!
 

Back
Top