mt:s- Pitanja i odgovori

Адриан

Ističe se
Poruka
2.767
Ovde mozete diskutovati i postavljati pitanja o uslugama, tarifnim paketima mts mreze. Takodje mozete postaviti neko pitanje u vezi usluga mts mreze.

v71044p1.jpg
 
MTS je u od novembra dozvolio svim postpaid korisnicima da MTS Club poene, koje svaki korisnik dobija mesecno uz racun kao nagrada za redovno placanje i visinu racuna, pretvori u besplatne minute u okviru svoje postpaid tarife.
Evo i tabele:
63690369tt9.gif

Postpaid korisnici će poene dobijene u mt:s klubu moći da iskoriste do 31.12.2008. godine.
To znači da ukoliko i u decembru 2008. godine naručite Paket, on će biti aktiviran u januaru 2009. godine!
Trajanje paketa je mesec dana.
 
Mobilna telefonija Srbije donela je odluku o ukidanju preostalih besplatnih poruka iz svih promotivnih akcija na prepaid sistemu tarifiranja. Preostale besplatne poruke se mogu iskoristiti najkasnije do 14.1.2009. 23:59:59. Korisnici koji ne iskoriste besplatne poruke do pomenutog datuma, stiču pravo na korišćenje, bez naknade, 1 MB za prenos podataka koji mogu da realizuju do 28.02.2009. 23:59:59.


Izvor: Mondo Forum
 
@dedamraz-bg, sve informacije o 066 postpaidu mozete dobiti na zvanicnom sajtu www.066i.rs

Sto se tice Vaseg drugog pitanja, niste nam napomenuli da li koristite telefon pomocu kojeg mozete da surfujete internetom GRPS vezom ili GSM vezom? Ako niste sigurni, jednostavno nam napisite koji mobilni koristite.

Hvala.
 
Sto se tice Nokie 6610, mozete surfovati GPRS vezom, po cenama koje zavise od Vaseg tarifnog paketa. GPRS je svakako jeftiniji od GSM povezivanja. Sa vasim postpaid tarifnim paketom (Bel 200), GPRS prenos podataka (1 kb) se tarifira po ceni od 0,04 dinara.

Naravno, da biste surfovali, morate da imate podesavanja za WAP.

U prilogu Vam dostavljamo uputstvo za podesavanje WAPA na Vasem modelu telefona.


Hvala.
 

Prilozi

  • Nokia_6610_gprs.pdf
    40,1 KB · Pregleda: 18
Poslednja izmena:
zaboravio sam kako se to zove,ali dobijali smo sa racunom neke bodove za koje kad skupimo mozemo da uzmemo odredjene stvari koje su izbodovane...sad to vise ne salju i izgleda nema nista od toga,a da li je to proslo ili ne ne znam,kako god,trebali su da posalju obavestenje sa racunom a ne samo da ukinu
 
Postovani mikism ,
mt:s je svojim korisnicima pružao bonus za lojalnost. Svi postpaid korisnici su mogli da postanu član mt:s kluba, na čijem sajtu ste mogli da naručite neke od nagrada za lojalnost u zamenu za Vaše postpaid bodove. Nagrade su bile tipa rančeva, podloga za miša, šolja...
Mt:s je pomenutu uslugu lojalnosti ukinuo, pa samim tim ne možete više da naručujete poklone za lojalnost.

Srdačan pozdrav i srećni praznici!
 
Tokom novogodišnjeg praznika kroz mrežu Mobilne telefonije Srbije (mt:s) poslato je 186 miliona SMS i MMS poruka, što je 33 odsto više nego u istom periodu prošle godine, saopštio je Telekom Srbija.

Korisnici mt:s su poslednjeg dana decembra i prva dva dana januara 2009. godine razmenili ukupno 185.960.932 čestitke putem SMS-a.

U novogodišnjoj noći, od 20.00 časova 31. decembra 2008. godine, do 8.00 časova 1. januara 2009. godine, razmenjeno je blizu 38 miliona čestitki.

Samo u periodu najintenzivnijeg SMS saobraćaja, od ponoći do dva sata ujutro, kroz mt:s mrežu je prošlo 9,3 miliona poruka.

Kao i ranijih godina, najviše poruka korisnici su razmenili 1. januara, kada je kroz mt:s mrežu prošlo 79,3 miliona SMS poruka.

(Tanjug)
 
Mobilna telefonija Srbije donela je odluku o ukidanju preostalih besplatnih poruka iz svih promotivnih akcija na prepaid sistemu tarifiranja. Preostale besplatne poruke se mogu iskoristiti najkasnije do 14.1.2009. 23:59:59. Korisnici koji ne iskoriste besplatne poruke do pomenutog datuma, stiču pravo na korišćenje, bez naknade, 1 MB za prenos podataka koji mogu da realizuju do 28.02.2009. 23:59:59.


Izvor: Mondo Forum

Postovani, koja je Vasa etika firme?
Uopste se ne slaze sa onim sto cinite ovih dana. Prosle godine kada su vam bile potrebne pare (akcija leta 2008), vi ste korisnicima omogucili da vise puta uplate po 200 din i svaki put dobiju po 1200 poruka koje su, kako su u vasem korisnickom servisu rekli, mogle da se potrose bilo kada. Dakle - NE OGRANICENO. A juce ste poslali poruku na mob. tel. da treba da se bukvalno sve poruke potrose za 3 dana. I to ste ucinili na sasvim NE KOREKTAN, da ne kazem Bezobrazan nacin. Znaci, vi ovim postupkom zelite, SIGURNO, da predjem kod nekog drugog opertatera mob. telefonije koji ZAISTA drzi REC?! Razmislite koliko ste NA GUBITKU, tj. koliko ima korisnika koji dele moje misljenje?
S'druge strane niko nije u pomenutoj poruci naglasio da moze da se koristi GPRS.
A, ja, da sam hteo da koristim INTERNET, ne bih bio u profilu TIPI koji je iskljucivo za SMS. Verujem da su mnogi, kao i ja koji su u tom profilu, bas iz razloga neogranicenog vremenskog perioda koriscenja tih poruka, uplatili vise puta po 200 dinara.
Tako samo gubite poverenje korisnika, a samim tim i novac.
S'postovanjem. Temp.
 
Postovani Temp,
molim Vas da se za zalbe obratite nadleznima.
Ovo je NEZVANICNI support forum na Krstarici.

Mail korisnickog servisa:
korisnicki@mts.telekom.yu

Srdacan pozdrav.

Hvala za mail.
Ali nije mi jasno zasto ovde postojite kada izbegavate diskusije. I ako Ste nezvanicni, vidim da Ste upuceni i u druge stvari za mob. tel., a ovo izgleda kao samo izvlacenje i Uzimanje para.
Znam da kada posaljem mail da od toga nista nece biti. Telekom uopste nema ETIKU.
Vama hvala i pozdrav.
Temp.
 
Postovani, koja je Vasa etika firme?
Uopste se ne slaze sa onim sto cinite ovih dana. Prosle godine kada su vam bile potrebne pare (akcija leta 2008), vi ste korisnicima omogucili da vise puta uplate po 200 din i svaki put dobiju po 1200 poruka koje su, kako su u vasem korisnickom servisu rekli, mogle da se potrose bilo kada. Dakle - NE OGRANICENO. A juce ste poslali poruku na mob. tel. da treba da se bukvalno sve poruke potrose za 3 dana. I to ste ucinili na sasvim NE KOREKTAN, da ne kazem Bezobrazan nacin. Znaci, vi ovim postupkom zelite, SIGURNO, da predjem kod nekog drugog opertatera mob. telefonije koji ZAISTA drzi REC?! Razmislite koliko ste NA GUBITKU, tj. koliko ima korisnika koji dele moje misljenje?
S'druge strane niko nije u pomenutoj poruci naglasio da moze da se koristi GPRS.
A, ja, da sam hteo da koristim INTERNET, ne bih bio u profilu TIPI koji je iskljucivo za SMS. Verujem da su mnogi, kao i ja koji su u tom profilu, bas iz razloga neogranicenog vremenskog perioda koriscenja tih poruka, uplatili vise puta po 200 dinara.
Tako samo gubite poverenje korisnika, a samim tim i novac.
S'postovanjem. Temp.
ne koristim pre paid,ali ako su ukinute stare poruke covek je u pravu sasvim...sve vise lazu,a manje daju objasnjenja ljudima...steta samo sto nema prave konkurencije jos,ne bih se dvoumio
 
Slazem se U POTPUNOSTI sa vama! Prepaid sistem tarifiranja je takav da vi vec u trenutku znate sta cete i koliko da platite (tzv. kontrola troskova), a u slucaju mts-a je sve nepredvidivo - te hoce da ukinu poruke, te nece...a zvanicni sajt im je do bola....Izem ti operatera kada tacnu informaciju moram na forumima da saznam, od korisnika mts-a...Uzas!

Ali ja vise ne brinem, sada sam ponosan korisnik Vip mreze :)
 
pa eto,ipak nisu ukinuli koliko sam cuo :)
ali stvarno,na zalost,nema prave konkurencije,nemamo mnogo da biramo,ja sam na post paid,i kako god okrenem sve je to jos uvek nepovoljno.
mogu sad da vidim racun od novembra koji sam platio pre mesec dana,i ne znaci mi nista...a trenutno stanje nekad cak ne moze da se vidi i posle 10 dana od pocetka meseca,sto stvarno nema smisla!!!
i ja razmisljam da promenim,ali ljudi kukaju da je u vip mrezi slabiji signal :(
 
E, da , mozemo diskutovati i postaviti pitanja. A zasto ? Hocemo li osim vase reklame dobiti odgovor ili samo nagadjanje ukoliko imamo neki problem sa vasom mrezom ?

Ajde da konkretizujem;
Tarifa Mix 1000, evo danas je 17.1. a ja od pocetka meseca na izvestaju imam isto stanje sa 145 besplatnih poruka, 288 minuta van mreze i zaduzenje od 186 dinara koje nikako nisam mogla napraviti jer :
1. nisam slala mms
2. nisam koristila internet
3. nisam koristila GPRS
4. niko ne koristi taj telefon osim mene a kolicina preostalih poruka i minuta bi trebalo da pokriva ono sto trosim
5. nisam zvala inostranstvo

Operateri imaju genijalnu ideju da sacekam sledeci racun, uradim listing pa se tada zalim. Znaci da platim sledeci racun pa da vijam svoj novac, posto listing nije moguce ocitati za prosli mesec (za decembar jos nije dostupan, a za novembar jeste)

I da, isla sam i direktno u poslovnicu gde takodje nemaju pojma i tvrde da izvestaj o stanju racuna sms-om dostavljaju sa zakasnjenjem od jednog dana sto takodje nije istina jer poslednjih 10 dana dobijam isti izvestaj a koristi telefon.

Pitanje je : Kada cu i na koji nacin imati uvid u stanje na MOM racunu koje mi je obecano prilikom potpisivanja ugovora ?
 

Back
Top