mt:s- Pitanja i odgovori

@niceboy, svakako da realna cena nije 5,90 din. iz razloga sto se na pomenutu cenu dodaje sledece:
-porez na dodatnu vrednost u iznosu od 18%
-porez na upotrebu mobilnog telefona u iznosu od 10%
-uspostava veze po ceni od 4,99 din. sa porezima

Kada saberemo cenu minuta sa porezima, dobijamo iznos od 7,55 dinara.
Kada saberemo uspostavu veze koja iznosi 4,99 din. i prvi minut razgovora koji iznosi 7,55 din, prvi minut razgovora ce vas ustvari kostati 12,54 din. sa porezima i uspostavom veze.
 
dobio sam ponudu da da uzmem isti broj fiksnog telefona na mrezi 065 ito sa popustom od 50% u periodu od 12 meseci, sa paketom koji mi najvise odgovara. pitanje jel to znaci ako uzmem mix 2000 da cu placati samo 1000 din sta posle 12 meseci i da li ide i telefon uz paket :dontunderstand: pozdrav
 
Evo nekoliko informacija o ovoj akciji:

Bira se broj iz 065/066 numeracije koji je isti kao fiksni broj i godinu dana mobilni korisnik plaća 50% paketa koji koristi (bilo kog paketa).

- Fiksni može da glasi na ime korisnika, ali i ne mora. Ako je tuđi fiksni, treba dokumentovati poslednjim računom da je to fiksni koji je u upotrebi (+ komplikovanom dokumentacijom iz fixne telefonije da bi odobrili 0 din na pozive ka mob broju).
- 50% se ostvaruje na svaki tarifni paket sem MyBel i Ruralnih (npr. MIX1000 umesto 1000 košta 500 din)
- Promena tarife je slobodna, može i najjeftinija Profesionalna. (Ugovor se sklapa na izabranu tarifu, i mogu da se biraju sve, sem one koja je niža od prvoizabrane; ako je prvoizabrana Profesionalna, onda slobodno mogu baš sve tarife.)
- Između izabranog fixnog i 065 moba razovori su 0 din/min, uspostava veze 2,9 din + dažbine (naplaćuje se pozivaocu)
- Besplatni saobraćaj fix-mob je izuzet iz besplanih minuta
- Ugovor se sklapa na 12 meseci. Nakon 12 meseci nema 50% popusta, ali ostaje 0 din/min ka fixnom + uspostava veze.
- Računi odvojeno, kao i do sada.
- Promena broja fixne linije: može, onda se menja i mobilni broj.

- Raspoloživa 065 numeracija počinje se 2, 3, 5, 8.
- Raspoloživa 066 numeracija sa fixnim računom počinje se 6.
- Raspoloživa 066 postpejd numeracija počinje se 2, 3, 4 i 7 za sedmocifrene brojeve.


Primera radi:
Paket MIX1000 -- 1000din mesečno, plaćaš 500din + dažbine = 690 din mesečno
* 325 min (11min dnevno)
* 325 SMS
* nema 5 din za uspostavu veze
* zaokružuje se samo prvi minut, posle na sekunde


Imate postpejd broj za koji narednih godinu dana plaćate samo pola računa + besplatno zovete svoj fixni sa svog moba (i obratno).
Ovim putem se zahvaljujem owimu sa [ES]-a na informaciji.

Srdacan pozdrav.
 
danas je 19.07. a opcija stanje na racunu kod post paid korisnika jos ne radi, ma sta reci katastrofa :rtfm: jel to politika da se covek opusti i ne zna kolko je potrosio pa posle dranje, stvarno razmisljam o promeni operaratera, :think:
 
Postovana MarijaP,
Telefonika je jedan od mt:s-ovih partnera koji prodaju mt:s postpaid pakete sa telefonima.
Sve sto je neophodno da uradite je da posetite Telefonikin sajt, odaberete jednu od dostupnih marki telefona (Nokia, Samsung, LG, Sony Ericsson) i pogledate katalog dostupnih telefona sa cenom.
Telefonikina prodajna mesta mozete naci na nekoliko adresa u Beogradu. Spisak je dostupan na sajtu.

Uzgred, katalog mt:s telefona mozete pronaci na sledecoj adresi:
:arrow: http://www.telefonika.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=91&Itemid=83

Srdacan pozdrav!


@Miodrag.R, dobro je poznato da prepaid nije povoljan za duze razgovore, ali ipak, ukoliko ne zelite da koristite postpaid za razgovore, nasa preporuka je da predjete na Kul tarifu, u kojoj je minut razgovora 5,90 din. bez PDV-a, dok je u Toki tarifi cena razgovora 9,90 din. bez PDV-a.
Tarifu mozete promeniti besplatnim pozivom na broj 778.
Srdacan pozdrav.

Kako besplatnim,kad svakio menjanje tarife kosta oko 50 dinara?
Prvi put sam na ovom forumu jer se lomim da uzmeme VIP paket,ali tek su oni ktsrfa... Da li je moguce da nema nikoga da kaze ovo je dobro! Strasno...:sad2:
 
@MarijaP, nazalost nemamo azuriranu listu telefona u Telefonikinim prodavnicama, tako da je jedino resenje da ih pozovete ili da direktno odete u predstavnistvo.

@belive, pozivanje automata 778 je u potpunosti BESPLATNO.
Sto se tice Vaseg spominjanja Vipa, postoji tema o tom operateru, a tamo cu Vas rado informisati o svemu.
 
Hteo bih da uzmem nokiju 6303 preko mts post paida pri tom bih uzeo paket bel 150. E sad posto nemam nikakvih iskustva sa tim da li je pametno tako uzimati preko post paida, koliko bi me to kostalo (realno)

Mislim da se sada post paid paketi isplate.
Ti u bel 150 za 750 + pdv din imas 120 minuta razgovora u mrezi i jos 30 van mreze i 150 poruka.

Mozda bi bilo bolje da uzmes telefon uz mix 500. Platio bi ga vise 2000,ali u tom paketu isto imas 150 minuta ( s tim sto nije ograniceno na mrezu kao onih 120 u bel 150) i 150 poruka,ali placas 500 din + pdv.


Meni su juce desila cudna stvar. Otisao sam u poslovnicu mts da prebacim broj sa pripejda na post pejd.
Imam pripejd broj 065 koji koristim i koji sam hteo da zadrzim i u post pejdu.
Racunar nije hteo to da odobri,pa je radnica zvala tehnicku podrsku i oni su joj rekli da ne moze zato sto je broj vec dodeljen nekome.
Mislim,ni njoj ni meni nista nije bilo jasno,ali sam na kraju uzeo drugi broj za postpejd...
 
Meni su juce desila cudna stvar. Otisao sam u poslovnicu mts da prebacim broj sa pripejda na post pejd.
Imam pripejd broj 065 koji koristim i koji sam hteo da zadrzim i u post pejdu.
Racunar nije hteo to da odobri,pa je radnica zvala tehnicku podrsku i oni su joj rekli da ne moze zato sto je broj vec dodeljen nekome.
Mislim,ni njoj ni meni nista nije bilo jasno,ali sam na kraju uzeo drugi broj za postpejd...

Ja isto to planiram da uradim ali mi se nesto ne menja broj...

a idem sutra u MTS da vidim koja je najpovoljniji paket...meni se u TELENORU svidja onaj paket 325 min free i sms 325 komada i da moze da se placa maximum 1500 din ...

pa da li tako nesto ima.... i sta se preporucuje koji je dobar ... i da ne budu ono da me zeznu na kraju meseca da se mi dogovorimo jednu cenu a da platim 10000000 :confused:
 

Back
Top