Yettel - Pitanja i odgovori

Адриан

Ističe se
Poruka
2.767
Ovde mozete diskutovati i postavljati pitanja o uslugama, tarifnim paketima Telenor mreze. Takodje mozete postaviti neko pitanje u vezi usluga Telenor mreze.

Telenor.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
Da, tacno je. Imas dva izbora prilikom promene tarifnog paketa:
1.)Pozivom call-centra na broj 063/9863 (razgovor sa operaterom bez obzira na trajanje se naplacuje ukupno 10 dinara.) Ukoliko nisi upoznata sa novim tarifnim paketima, rado cu te informisati.
Promena tarifnog paketa je besplatna.

2.)Besplatnom registracijom na Portalu Moj Telenor ( www.telenor.rs/portal ), kada se registrujes mozes da sa Portala saljes zahtev za promenu tarife i oni ce ti u roku od 24h obraditi zahtev.
Promena tarifnog paketa preko portala je besplatna.
 
da li je cena razgovora za korisnike prepaid paketa posle 4 od 2.9 din samo u telenor mrezi?
ako nije, kolika je cena za razgovor sa korisnicima ostalih mreza?
da li se razgovor za korisnike tarifnog paketa tako lako obracunava posle za svaki zapoceti minut, ili po broju utrosenih sekundi razgovora?
da li omiljeni broj mora biti u telenor mrezi?
 
1.)Tarifiranje poziva u tarifnom paketu Posle 4 vazi za sve mreze u nacionalnom saobracaju. U intervalu, cena razgovora je 2,9 din. a van intervala 9,9 din. bez PDV-a.
2.)Razgovori u tarifnom paketu Tako lako se tarifiraju na svakih 60 sekundi.
3.)Tarifni dodatak Omiljeni broj vazi samo za brojeve Telenor mreze (062,063,069).

Dodatne informacije:
POSLE 4 - http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3663
TAKO LAKO - http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=5978
OMILJENI BROJ - http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3462
 
Prepaid promocija - Decembar
Posle drugog minuta razgovora, korisnici svih tarifnih paketa imaju besplatne minute sve do pedeset i osmog minuta razgovora.
Besplatni razgovori u mreži važe po isteku 2 minuta razgovora u toku jednog poziva i traju maksimalno 58 minuta po pozivu. Promocija je automatski dodeljena svim postojećim prepaid korisnicima 1. decembra 2008. godine, dok se novim korisnicima u vremenu trajanja promocije automatski aktivira po uključenju u Telenor mrežu.

Promocija važi do 31. januara 2009. godine, a ne odnosi se na usluge sa dodatom vrednošću.


Tako lako Prepaid komplet
tako_lako_komplet.jpg

Sada tarifni paket „Tako lako“ stiže u kompletu s telefonom.
U modernom i praktičnom pakovanju nalazi se sve što vam je potrebno da počnete razgovor.
Komplet „Tako lako“ sadrži telefon Samsung B130 sa srpskim menijem i 063 broj sa 1000 dinara kredita. Cena „Tako lako“ kompleta je samo 2.499 dinara, a pored telefona i 063 broja sa kreditom, dobijate i poklon. Uživajte u razgovoru.

tako_lako_b1302.jpg

Mreža GSM 900 / 1800
Dimenzije 104 x 43.5 x 16 mm
Težina 65g
Melodije polofone i mp3
SMS, EMS
WAP 2.0/xHTML
Kalendar
Kalkulator
Alarm
T9
Konverter
Štoperica





Postpaid promocija - Decembar
Do kraja januara 2009. godine, svi postojeći i novi postpaid korisnici imaju popust od 50% na razgovore u mreži bez obzira na tarifni paket koji koriste.

Telefoni za 1 dinar* - Decembar

1.) Nokia 3110 Classic
nokia3110.jpg

2.) Nokia 5220 Music
nokia5220.jpg

3.) Nokia 6120
nokia6120.jpg

4.) Nokia 2630
nokia2630.jpg

5.) Nokia 1650
nokia1650v2.jpg

*uz odgovarajuci tarifni paket.

Detaljne informacije : http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3155
 
Zašto kad pozovem *444*2# nece da mi se pokaže koliko sam poruka poslala? Pise 0 sto je nemoguce!!!
I zanima me isto, kad imam besplatne poruke pozovem *121*4# zasto mi pokazuje da imam 0 besplatnih poruka a ja na primer znam da imam 50 i normalno ih trosim samo sto ne mogu da vidim koliko mi je ostalo kad pozovem onaj broj?

Nadam se da cu dobiti odgovore!!!
 
Ukoliko ste postpaid korisnik (063/069), svoje besplatne poruke mozete proveriti na sledece nacine:
*100# - Ukoliko koristite tarifni paket Prenesi
*311# - Upit o trenutnom stanju na racunu, besplatnim minutima i porukama

Ukoliko ste prepaid korisnik (062/063/069), svoje besplatne poruke mozete proveriti na sledece nacine:
*121*1# - Ukoliko ste pretplaceni na tarifni dodatak Dodaj SMS

Ukoliko imate jos pitanja ili nejasnoca, slobodno ih ovde iznesite.

Takodje, ukoliko su Vam neophodne dodatne informacije, posetite sledeci link:
:arrow: http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=4164
 
Zašto kad pozovem *444*2# nece da mi se pokaže koliko sam poruka poslala? Pise 0 sto je nemoguce!!!
I zanima me isto, kad imam besplatne poruke pozovem *121*4# zasto mi pokazuje da imam 0 besplatnih poruka a ja na primer znam da imam 50 i normalno ih trosim samo sto ne mogu da vidim koliko mi je ostalo kad pozovem onaj broj?

Nadam se da cu dobiti odgovore!!!

MENI I DALJE NIJE OVO JASNO!!!

AnaIvanovicFan, http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=4164
ovde nisam pronasla svoje odgovore!!
 
Da bismo Vam pomogli u resavanju problema, treba da nam napisete sledece:
1.)Da li ste prepaid ili postpaid korisnik
2.)Da li koristite tarifni dodatak Dodaj SMS
3.)Koji tarifni paket koristite


Jos jednom kazem da ne mozete da ocekujete odgovor, ako ne iznesete neophodne cinjenice i detalje u vezi Vaseg problema.

Srdacan pozdrav i srecni praznici!
 
Više od 30 miliona poruka prošlo kroz Telenor mrežu u novogodišnjoj noći

3. januar 2009 - Ukupno 30,6 miliona tekstualnih poruka (SMS) prošlo je kroz Telenorovu mrežu u Srbiji tokom novogodišnjeg slavlja i prvog januara 2009, što je za 11 odsto više nego prošle godine.

Samo u satu najvećeg SMS saobraćaja – između ponoći i 1 ujutru 1. januara – poslato je nešto više od 3 miliona poruka.

U redovnim okolnostima, Telenorova mreža omogućava promet od 600 SMS poruka u sekundi, a za novogodišnje praznike bila je proširena tako da omogući 1200 SMS u sekundi.

Korisnici Telenorove mreže poslali su i 45 150 multimedijalnih poruka (MMS). Gotovo 850 000 tekstualnih poruka i 1915 multimedijalnih poslato je prijateljima, poznanicima i rođacima u inostranstvu.

http://www.telenor.rs/?section=about&page=6326&pn=1
 
mts je nabavio savremene uredjaje za automatsko ukljucivanje rominga postpejd korisnicima,
posle tri redovno placena racuna u nizu.

zasto telenor ne uradi isto jer ima mogucnosti i sredstava. godinama muce svoje korisnike
prethodnom identifikacijom i uzimanjem svih mogucih podataka pre ukljucenja rominga?
 
Zvanicna informacija o aktivaciji postpaid roaminga:
Kompanija Telenor omogućava besplatno aktiviranje usluge "roaming" za sve pretplatnike Telenor mreže posle tri izmirena mesečna računa uz uslov da u tom periodu broj nije bio isključen iz mreže (odlazni i dolazni saobraćaj).

Mogućnost korišćenja usluge "roaming" i pre ovog roka, pretplatnicima Telenor mreže omogućava se uz uplatu namenskih sredstava u iznosu od 9.000 dinara. Uplata namenskih sredstava od 9.000 dinara važi i za pretplatnike koji kasne sa izmirenjem obaveza po osnovu mesečnih zaduženja. Sredstva, koja korisnik-fizičko lice uplati za aktiviranje usluge roaminga, imaju tretman više uplaćenih sredstava i odobrava se kroz prvi mesečni račun.

Prilikom povratka sa pre paid-a na postpaid korisnik će imati aktivnu uslugu roaming-a odmah nakon aktivacije ugovora.
 
Hvala Ana, to se sve moze procitati na saju telenora, mene interesuje nesto drugo.
Kako jedna jaka kompanija kao Telenor ne moze da obezbedi savremenu opremu
za automatsko aktiviranje rominga a Telekom moze. Zapravo, roming kod mts-a
se ukljucuje automatski nakon tri redovno placena racuna i automatski se gasi ako
se racun ne plati na vreme. Sve je automatizovano do te mere da tu nema mesta ni
potrebe da se korisnik angazuje i trosi dragoceno vreme.
Kako to ne moze da ostvari Telenor i VIP ?
 
Hvala Ana, to se sve moze procitati na saju telenora, mene interesuje nesto drugo.
Kako jedna jaka kompanija kao Telenor ne moze da obezbedi savremenu opremu
za automatsko aktiviranje rominga a Telekom moze. Zapravo, roming kod mts-a
se ukljucuje automatski nakon tri redovno placena racuna i automatski se gasi ako
se racun ne plati na vreme. Sve je automatizovano do te mere da tu nema mesta ni
potrebe da se korisnik angazuje i trosi dragoceno vreme.
Kako to ne moze da ostvari Telenor i VIP ?

Usluga se automatski aktivira nakon tri redovno izmirena racuna.
Pravnim licima će se usluga Roaminga aktivirati (bez uplate 9.000 din) nakon odobrenja pismenog zahteva koji se šalje na fax Službe za praćenje pretplatničkih odnosa Telenora.

Takodje mozete pogledati i detaljnije informacije o roamingu u Vodiču za post paid korisnike:
http://www.telenor.rs/?section=private&page=443

Pozdrav.
 
у Теленор мрежи десило се пар новитета, па ево и да их представимо:

1.)Теленор припејд интернет
prepaidinternet.jpg


2.)Припејд корисници од сада могу да активирају више тарифних додатака.

Сваком новом активацијом рок важења се продужава на 60 дана од дана последње активације. Ово важи и за преостали саобраћај који је корисник остварио приликом претходних активација тарифних додатака, а коме у међувремену није истекла важност.
 

Back
Top