Савремени мисионари...

Jasna

Stara legenda
Moderator
Poruka
82.692
Можда и самозвани мисионари?

Све из најбоље намере, од свег срца што би се рекло групи/организацији којој припадају могу да нанесу огромне штете.
Па ме само занима..
Колико сте свесни тога и колико сте одговорности спремни да понесете?

Ја сам рецимо имала стравичне предрасуде о Јеховиним сведоцима.
Због једне жене која ме је једном приликом сморила у аутобусу (Заиста је била нападна) и због ''прича које круже''.
На форуму сам рецимо доживела да схватим да сам јако погрешила, захваљујући особи која је свесна одговорности коју има када иступа у име групе. :heart:

Почињем тему светлим примером, јер ми циљ и није да иницирам свађу. :D
 
Можда и самозвани мисионари?

Све из најбоље намере, од свег срца што би се рекло групи/организацији којој припадају могу да нанесу огромне штете.
Па ме само занима..
Колико сте свесни тога и колико сте одговорности спремни да понесете?

Ја сам рецимо имала стравичне предрасуде о Јеховиним сведоцима.
Због једне жене која ме је једном приликом сморила у аутобусу (Заиста је била нападна) и због ''прича које круже''.
На форуму сам рецимо доживела да схватим да сам јако погрешила, захваљујући особи која је свесна одговорности коју има када иступа у име групе. :heart:

Почињем тему светлим примером, јер ми циљ и није да иницирам свађу. :D

Mislim da misionarenje treba da postoji, ali kućni pragovi definitivno nisu mjesto za tako što. Pošto živim u zgradi u centru grada izloženi smo straavičnom maltretiranju Jehovinih svedoka i ostalih savremenih misionara. Dešava se da nam i 4-5 njih svake nedjelje dođe na vrata pokušavajući da nam otvore oči...:sad2:
Oni bukvalno stoje pored interfona i čekaju da se ulazna vrata otvore...:sad2::sad2::sad2:
Starije komšije su nekoliko puta zvali policiju koja je intervenisala. Ja jednostavno zatvorim vrata kad ih vidim i to je to...:whistling:
 
Mislim da misionarenje treba da postoji, ali kućni pragovi definitivno nisu mjesto za tako što. Pošto živim u zgradi u centru grada izloženi smo straavičnom maltretiranju Jehovinih svedoka i ostalih savremenih misionara. Dešava se da nam i 4-5 njih svake nedjelje dođe na vrata pokušavajući da nam otvore oči...:sad2:
Oni bukvalno stoje pored interfona i čekaju da se ulazna vrata otvore...:sad2::sad2::sad2:
Starije komšije su nekoliko puta zvali policiju koja je intervenisala. Ja jednostavno zatvorim vrata kad ih vidim i to je to...:whistling:
Па кад нећеш да живиш у предграђу. :lol:

Где мислиш да треба да постоји и како треба да изгледа? :D
 
Mislim da misionarenje treba da postoji, ali kućni pragovi definitivno nisu mjesto za tako što. Pošto živim u zgradi u centru grada izloženi smo straavičnom maltretiranju Jehovinih svedoka i ostalih savremenih misionara. Dešava se da nam i 4-5 njih svake nedjelje dođe na vrata pokušavajući da nam otvore oči...:sad2:
Oni bukvalno stoje pored interfona i čekaju da se ulazna vrata otvore...:sad2::sad2::sad2:
Starije komšije su nekoliko puta zvali policiju koja je intervenisala. Ja jednostavno zatvorim vrata kad ih vidim i to je to...:whistling:

Hm a da se kladimo da ti dodju pravoslavci da ne bi to nazvao stravicnim misionarenjem :lol:

Inace sve ima leka - evo meni vise ne dolaze na prag nijedni misionari - govorim tiho i nosim psa sa sobom :lol:

A misionarenje treba zakonom zabraniti,narocito one sto salecu na ulici sa rraznim ikonicama jer se satro skupljaju pare za neki manastir - aha oce to :lol:
 
Па кад нећеш да живиш у предграђу. :lol:

Где мислиш да треба да постоји и како треба да изгледа? :D

Jehovini svedoci trebaju da imaju svoj centar, kao što u Beogradu imaju pravoslavci, katolici, adventisti, pa ko voli, nek izvoli....
Isto mislim da bi bolji efekat postigli organizovanjem otvorenih javnih predavanja nego maltretiranjem poštenog svijeta u 23:30 noću...:sad2:
 
Hm a da se kladimo da ti dodju pravoslavci da ne bi to nazvao stravicnim misionarenjem :lol:

Inace sve ima leka - evo meni vise ne dolaze na prag nijedni misionari - govorim tiho i nosim psa sa sobom :lol:

A misionarenje treba zakonom zabraniti,narocito one sto salecu na ulici sa rraznim ikonicama jer se satro skupljaju pare za neki manastir - aha oce to :lol:

Da imaš i najmanju predstavu o pravoslavnoj vjeri znao bi da pravoslavci ne idu od praga do praga..:)
A ti koji prodaju tzv. ikonice za priloge, to su prevaranti.Prilozi za manastire se skupljaju isključivo u okviru crkvenih opština i hramova...:cool:
 
Mene nisu dugo obilazili:D i definitivno mislim da oni zapravo tim upadima rade protiv sebe, jer malo ko ce biti tolerantan na narusavanje sopstvenog mira. Mislim na JS.

Vidno je da im nedostaje obrazovanje iz psihologije, zbog cega neumeju da procene koga mogu da navabe, a koga ne.
 
Poslednja izmena:
Da imaš i najmanju predstavu o pravoslavnoj vjeri znao bi da pravoslavci ne idu od praga do praga..:)
A ti koji prodaju tzv. ikonice za priloge, to su prevaranti.Prilozi za manastire se skupljaju isključivo u okviru crkvenih opština i hramova...:cool:

E da si ti meni ziv i zdrav licno sam otvorio vrata a tamo kaludjerica :lol:

sad dal je fals ili je original i dal stvarno skuplja money za manastir to ja ne znam al vazno je da je imala uniformu pravoslavne kaludjerice :lol:

Mada dobro sto da skupljaju na ulici kad mogu da opeljese svoje stado - svadbe,sahrane i ostale zgode:lol:
 
E da si ti meni ziv i zdrav licno sam otvorio vrata a tamo kaludjerica :lol:

sad dal je fals ili je original i dal stvarno skuplja money za manastir to ja ne znam al vazno je da je imala uniformu pravoslavne kaludjerice :lol:

Mada dobro sto da skupljaju na ulici kad mogu da opeljese svoje stado - svadbe,sahrane i ostale zgode:lol:


I Madonna je jedno vrijeme furala fazon kaluđerice...:roll:
 
svi bi kod mice na kafu:cool:
nisu svi tolko...ovaj...u potrebi jel :rumenko: :lol:
па јесте добар изговор... ''мораш код комшике по пензију'' :manikir:

само чекам да отвориш неку тему... све ћу да ти вратим...:mrgreen:

posebno zato sto je njena penzija :lol:

ko ceka...taj mozda povampiri staru :mrgreen:
 
Skoro su bili neki sa los osecaj za marketing.

Naime obicno se u misionarenje salju dve mlade - al ovi su poslali dve "zrele" tete,ustvari jedna je bila zrela za staracki dom sa sve stapom :lol:

I pitali me jer se ja kao mlad covek brinem kuda ide ovaj svet?

Jel zna neko ciji su jer i njih ne stigoh da pitam :lol:
 

Back
Top