Registracija za auto poskupljuje samo za stopu inflacije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
a stopa inflacije ce da bude poskupljenje od 50-100% :lol:

znaci ipak ce biti poskupljenja

a zasto plate u srbiji ne prate stopu inflacije? to nista i to nema veze ?

Ha,ha,haaaaaa...........................Al tebi nije dobro.............:lol::lol::lol:

Inflacija nikada nije bila od 2000. godine pa na ovamo viša od 9 % tako da se raduješ džabe.................Ha,ha,ha................:hahaha::hahaha::hahaha:

Daj bre Jerry uozbilji se malo..................Tvoja mržnja ove vlasti ti pomućuje razum.........Ajde otvori neku svoju temu pa tamo pljuj vlast do mile volje................Ne spamuj ovu temu svojim nebulozama i glupostima..............:bye:
 
ja te pitam zasto uopste registracija poskupljuje

i sadasnje cene registracija su kada se uporede sa prosecnim platama u srbiji - preskupe

recimo u BIH najskuplja registracija za auta preko 2500 kubika jeste 500 evra dok je u srbiji registracija auta od 3000 kubika skoro 1000 evra

zasto sve u srbiji mora da bude duplo skuplje?

koliko je to veca plata u srbiji od plate u bosni? jel duplo? mozda je veca 50 evra ne vise.

znaci zasto je registracija kod nas duplo skuplja nego u bosni?

i to sto je duplo skuplje nije vam dosta nego hocete jos da derete gradjane ove zemlje

lopurde jedne zute

i drugo zbog smanjenja carine na 10% ima da ispastaju najvise oni koji su placali carinu 20%

jer mi sto smo uvezli vozila pre nove godine i platili na njih carinu i pdv , smo ne samo tu vise platili nego cemo zbog smanjenja carina ovima sto kupuju nove automobile da placamo vece registracije! znaci DUPLO ima da budemo odrani
 
Poslednja izmena:
Evo sad sam gledao i uporedjivao cenu registracije u Bosni i Srbiji

Recimo Audi A6 3.0L star 3 godine , cena registracije u Bosni je 884 KM iliti nekih 440 eura

A taj isti auto u Srbiji da registrujete treba vam 81.000 din sto je nekih 950 eura!

Zasto sve u Srbiji mora da je duplo skuplje?!?!?!

Dokle ce ova zuta banda da potkrada narod Srbije i da mu jedno te isto naplacuje duplo skuplje?

Dokle ces narode Srbije da trpis da ti zute lopine zavlace ruku u dzep?
 
Evo sad sam gledao i uporedjivao cenu registracije u Bosni i Srbiji

Recimo Audi A6 3.0L star 3 godine , cena registracije u Bosni je 884 KM iliti nekih 440 eura

A taj isti auto u Srbiji da registrujete treba vam 81.000 din sto je nekih 950 eura!

Zasto sve u Srbiji mora da je duplo skuplje?!?!?!

Dokle ce ova zuta banda da potkrada narod Srbije i da mu jedno te isto naplacuje duplo skuplje?

Dokle ces narode Srbije da trpis da ti zute lopine zavlace ruku u dzep?

E ne ke.njajte više.........................Kada bi sve smanjili na nivo kao u Bosni na ulicama bi ste imali komplet zdravstvo,prosvetu,policiju,vojsku itd. tj. ko god je na državnim jaslama................
 
Pazi ovaj komentar, kao da sam ga ja pisao:

Sve vas treba govnjivim motkama pa udri dok vam se svaka kost ne slomi...
Neka vam plata bude 30.000 dinara i vama i ovim nesretnim poslanicima i eto resenja za ustedu a samim tim i punjenjem budzeta.
Jedva cekam da dodjem da strajkujem ispred vlade jade Srbije zbog ovog idiotizma.
Kukala ti majka i tebi i tvojoj pameti sa poskupljenjem od 300%
Sto se mene tice ja ti zelim sve najgore u zivotu.

Ali i onima koji te podrzavaju u ovome
 
Uopste, samo se namece pitanje da li je ova Diana pomalo retardirana....

tako nam treba

ova nije normalna

Ovu ministarku treba poslati na psihijatriju, koji je to imbecil pa to je strasno, bole nju za zive ljude. Njen auto registruje Vlada Srbije tj mi svi pa nema predstavu sta znaci kada ti dodje registracija auta......

Svaki put kad nesto pojeftinite platimo tri puta skuplje okolo naokolo.
Paraziti , vise nemate granice.
Molim da mi neko kaze sta imamo jeftinije od roba i usluga u regionu i da li uopste imamo nesto kvalitetnije od okruzenja.
Kad gorivo pojeftini motor pocne od djubreta da stuca i trosi 15 poso vise.Struju telefon ,interet ,i hranu(pesticidi) necu da spomenem jer su najgori.
Nikad vise DS.
 
E ne ke.njajte više.........................Kada bi sve smanjili na nivo kao u Bosni na ulicama bi ste imali komplet zdravstvo,prosvetu,policiju,vojsku itd. tj. ko god je na državnim jaslama................

ne pricaj gluposti!

situacija u bosni je jos i gora nego kod nas tacnije tamo je jos vise ljudi na budzetu pa su opet registracije duplo jeftinije nego kod nas!

drugo nasi putevi su uglavnom kroz brezuljkaste krajeve i ravnice dok su njihovi kroz nekakve gudure planincuge i slicne vukojebine sto znaci da je puteve po bosni mnogo skuplje i teze praviti i odrzavati nego ove po srbiji!

jos je federacija BIH bankrotirala pre 6 meseci pa opet im nije palo na pamet da to rese tako sto ce poskupeti registracije automobila za 300% ko nasim pametnicama demokratskim!

i opet pored svega registracija im duplo jeftinija nego kod nas!

poenta je brate, da vi demokrate mnogo kradete. i ovo sto otimate nije vam dosta , nego ocete jos. izgubili ste svaku meru.
 
Ljudi ja ne verujem pa o kakvoj Evropi oni pricaju?
U svim normalnim zemljama u Evropi registracija se ne placa na godisnjem nivou negu u zavisnosti od godista auta. Pa tako ako kupite nov auto kada odete na tehnicki pregled i prodjete ga platicete registracuiju nesto malo para a sledeci poziv dobicete tek kroz nekih 6-7 godina. Starija auta idu cesce ali i to je na svakih 2-3 godine.
A na godisnjem nivou se placa osiguranje i neka vrsta prihoda za koriscenje puteva.

A ne kod nas 80% ide za registraciju a ostalo na osiguranje pa onda je i normalno sto niko nece da isplati stetu


---------------
upravo tako znam za italiju da je tamo registracija tj provera tehnicke ispravnosti vozila svakih par godina i da placas samo prakticno osiguranje

samo u srbiji i slicnim banana drzavama se vozilo registruje svake godine
 
Poslednja izmena:
Ne znam kome je pala na pamet "genijalna ideja" da postavi granicu za luksuz na 2000 cm3 i kakve veze uopšte ima zapremina motora sa luksuzom ?! Da li ti uopšte znaju koliko starijih automobila ima preko 2000 cm3, a koji uz to nemaju ništa ili malo od dodatne opreme ? Mnogi od njih vrede manje od godišnje registracije, a ljudi ih voze samo zato što ne mogu da ih prodaju. Ako već mora da postoji taksa kod registracije (?!) neka osnovica bude vrednost automobila. Takav pregled već godinama poseduje carina za sve marke i modele koji postoje i on je osnov za određivanje visine carine kod uvoza. Ovako imamo situaciju da taksa za krš od 2500 cm3 košta mnogo više nego za novi auto od 1900 cm3 natrpan opremom.

--------------------------

dobar komentar. tako danas neko vozi novi WV Passat ili Audi A4 i 2.0 motorm sa full opremom koji vredi preko 50.000 eura a neki voze Ford Taurus 1982 godiste sa 3000 kubika motor , i onda ovaj sto vozi ford taurus auto koji ne vredi ni 1000 eura, placa registraciju vise nego duplo skuplje nego ovaj sto vozi ganc novi Passat ili Audi cetvorku sa ne znam koliko opreme?

Registracija treba da se placa po vrednosti automobila jer vrednost automobila je ocena za luksuz i ja bih tu granicu postavio na 20.000 eura .

Recimo ovi sto imaju auta ispod 5000 eura placaju nekih 100 eura, do 10.000 eura placaju 250 eura, ovi sa autima od 10 d0 20.000 eura placaju registraciju 500 eura , a ovi sto voze makine skuplje od 20.000 oni neka placaju 1000 eura registracije
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top