Milostan!!!

lav8

Poznat
Poruka
8.133
Vlada kreditira banku braće Đukanović
Autor: Beta | 08.12.2008. - 11:18


Vlada Crne Gore će na sednici u četvrtak odobriti Prvoj banci, čiji je najveći akcionar, sa 46,4 odsto deonica, brat crnogorskog premijera Aco Đukanović, kredit od nešto iznad 40 miliona evra radi poboljšanja likvidnosti, pišu današnje podgoričke "Vijesti".

http://www.blic.rs/ekonomija.php?id=69060

...................................

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Ko ce,ako neces sebi!:whistling::whistling:
 
e drugar mi ima nekretnine u cg i rece mi danas da je u crnoj gori ogromna kriza drzavica im je pred bankrotom i da mu je neki prijatelj gradjevinar nudio stanove na prodaju u podgorici po 600 eura kvadrat a cena je pre samo neki mesec bila 3500 eura

sto se tice budve cene su pale ispod 1000 eura za kvadrat a samo pre par meseci isle su i do 4000 eura.

crna gora se lagano vraca u kameno doba
 
e drugar mi ima nekretnine u cg i rece mi danas da je u crnoj gori ogromna kriza drzavica im je pred bankrotom i da mu je neki prijatelj gradjevinar nudio stanove na prodaju u podgorici po 600 eura kvadrat a cena je pre samo neki mesec bila 3500 eura

sto se tice budve cene su pale ispod 1000 eura za kvadrat a samo pre par meseci isle su i do 4000 eura.

crna gora se lagano vraca u kameno doba

Ona nije ni izlazila iz tog doba,ako kamena igde ima ga u Milostanu

A,zna se ko je gazda pecine:hahaha::hahaha::hahaha:
 
AL NAJJACE JE OVO! POSKUPELA STRUJA GRADJANIMA ZATO STO JE MILO DAO DRZAVNE PARE SAMOM SEBI I SVOM BRATU :hahaha: :hahaha: :hahaha:

USS: Struja je poskupila zbog saniranja Prve banke
Autor/izvor: Mina-business
PODGORICA - Poskupljenje struje nije opravdano sa ekonomskog aspekta crnogorske Elektroprivrede (EPCG) već je pokušaj spašavanja Prve banke koju je ta kompanija dokapitalizovala sa 6,5 miliona EUR, ocijenjeno je danas iz Unije slobodnih sindikata (USS).

Predsjednik Sindikata prosvjete, Zvonko Pavićević, pitao je da li je nedavno poskupljenje struje pokušaj poboljšanja poslovanja EPCG ili je to novac sa kojim crnogorski građani treba da učestvuju u dokapitalizaciji Prve banke. Generalni sekretar USS, Srđa Keković, rekao je da je ta organizacija ogorčena i revoltirana novim poskupljenjem struje kojim će električna energija za domaćinstva biti skuplja 9,8 odsto.

»Socijalne tenzije u Crnoj Gori narastaju a evidentan je i pad standarda i kupovne moći«, kazao je Keković na konferenciji za novinare.

On tvrdi da 70 odsto domaćinstava koja su bila ugrožena nijesu mogla da dobiju subvencije tokom prethodnog poskupljenja struje.

»Vlada pitanje subvencija želi da rješava na štetu građana, jer zna da ih veliki broj domaćinstava neće koristiti«, dodao je Keković.

Predsjednik Sindikata Kliničkog centra, Vladimir Pavićević, takođe smatra da je najnovije poskupljenje veliki udar na budžet radnika.

»Svi bi trebalo da imaju razumijevanja za globalnu krizu, ali su korisnici budžeta zaslužili povećanje cijene rada«, smatra Pavićević.

Iz USS su pozvali Vladu da sprovede mjere po uzoru na američku.

»Vlada Sjedinjenih Američkih Država (SAD) olakšava građanima dobijanje kreditnih kartica, zajmova za studiranje i kupovinu automobila, kao i povoljnije potrošačke kredite«, podsjetio je Pavićević.
 
...kod njih banke propadaju kao u celom svetu a kod nas cvetaju...sta vam to govori :)

...imali su povoljnije kredite...znam lika koji je uzeo 6000 evra...godinu dana nista nije otplacivao a kad je posle 1 godine trebao da vrati 6600 rekao da nema i oni mu produzili jos 1 godinu...zapravo vratio 1600 i duguje im do sledece godine jos 5000 + neka bedna kamata...ima li toga ovde?
 
Црна Гора је приватна држава. Али Мило балнсира између превише играча, ја му дајем још годину, две власти.
 
LJUDI OVO TAKO SMESNO DA NESTO SMESNIJE ODAVNO NISAM PROCITAO! :lol:

Milova privatna banka nije pustala naloge za prenos holandske firme MNSS koja je vlasnik niksicke zelezare i na taj nacin su im prisvojili 26 miliona eura :hahaha: :hahaha:

Ovo samo u Milogoristanu moze da se desi :lol: :rotf: :dash:

--------------

CG: Nove optužbe MNSS i Prve banke
08:20 | Izvor: Beta
Podgorica -- Crnogorski premijer Milo Đukanović kaže da nema najavu da bi većinski vlasnik nikšićke Željezare mogao napustiti Crnu Goru zbog problema u poslovanju.

Đukanović je, komentarišći najavljenu tužbu vlasnika Željezare protiv Prve banke Crne Gore, kazao da je "očigledno reč o pojačanim tenzijama, jer se svi suočavaju sa problemom likvidnosti".

Većinski vlasnik Željezare, holandska kompanija MNSS, je najavio tužbu protiv banke koju kontroliše premijerov brat, zbog navodne prevare i neplaćanja naloga koje je fabrika davala banci. Ta kompanija tvrdi da su joj u Prvoj banci "zaglavljeni" ulozi od 26 miliona evra. :hahaha:

Sa druge strane, banka to odbacuje i navodi da je tvrdnja o zdržavanju uloga "izgovor" za loše poslovanje i dodaje da će holandskom vlasniku depoziti biti na raspolaganju kada vrati garancije i dug od 52 miliona evra.

U Prvoj bankci kažu da, posle ovakvih saopštenja „osnovano sumnjaju da MNSS ima samo jedan cilj - da izvuče svoje depozite, na osnovu kojih je banka izdala garancije za njegove investicije, a da banci ostavi Željezaru sa svojim i njenim dugovima i da naravno za sve to bude kriva banka”.

Inače, premijer Crne Gore Milo Đukanović je kazao i da je "opravdana" mera vlade da bankama pozajmi novac "u interesu očuvanja njihove likvidnosti i stabilnosti". Prva banka Crne Gore tražila je od države na zajam 40 miliona evra i taj kredit bi trebalo da bude odobren ovih dana.

http://www.b92.net/biz/vesti/region.php?yyyy=2008&mm=12&dd=10&nav_id=333446

------------------

:lol: :lol: :lol:
 
sada vam je valjda jasna njegova odluka o priznanju Kosova , lik hoda po jako tankoj zici i toliko se upleo u sve i svasta i samo ga cudo moze spasiti ,varovatno ce mu na sledecim izborima doci kraj jer je svo ovo vreme standard u CG ipak koliko toliko rastao ,prodavali su nekretnine ,imali su solidne plate ,skoro kao i mi ,a privredu ni nemaju ,a sada ce se sve to izduvati kao balon pa je moguce da konacno pobedi i ona retardirana opozicija .
Mada sa druge strane ne bi me cudilo da Milo posegne i za nekim represivnim merama da se odrzi na vlasti jer ipak on i njegov klan drze celu drzavu ,samo je pitanje dokle ce biti koristan zapadu ,verovatno nece jos dugo .
 
evo sad citam milogorski forum i zale se ljudi sto imaju privatne firme da im Milova Prva Banka drzi mesecima virmane i naloge za placanja i zarobljene pare na racunu.

Alo MESECIMA!?!?!

Jos su naterali skoro sve privatnike da predju u njihovu banku , koristeci svoj politicki uticaj...

A ko se usudi da slucajno zatrazi povlacenje para sa racuna i da zatvori racun u banci odma mu salju 20 inspekcija u firmu :lol:

pa oni su bre smesnija karikatura od drzave - cak i od nas...
 
evo sad citam milogorski forum i zale se ljudi sto imaju privatne firme da im Milova Prva Banka drzi mesecima virmane i naloge za placanja i zarobljene pare na racunu.

Alo MESECIMA!?!?!

Jos su naterali skoro sve privatnike da predju u njihovu banku , koristeci svoj politicki uticaj...

A ko se usudi da slucajno zatrazi povlacenje para sa racuna i da zatvori racun u banci odma mu salju 20 inspekcija u firmu :lol:

pa oni su bre smesnija karikatura od drzave - cak i od nas...

Vidis da i od goreg ima gore!

Ne kaze se za badava Crna Gora:mrgreen::hahaha:

Nego,nesto nema ovih *********a sa foruma,da im pare nisu ostale zarobljene u ovoj ''bratskoj'' banci

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
e drugar mi ima nekretnine u cg i rece mi danas da je u crnoj gori ogromna kriza drzavica im je pred bankrotom i da mu je neki prijatelj gradjevinar nudio stanove na prodaju u podgorici po 600 eura kvadrat a cena je pre samo neki mesec bila 3500 eura

sto se tice budve cene su pale ispod 1000 eura za kvadrat a samo pre par meseci isle su i do 4000 eura.

crna gora se lagano vraca u kameno doba

Taj ti se drug malo gadje sa ciframa, jer u strogom centru nije bilo vise od 2500 eura po kvadratu. 4000 eura? Toliko ni u Vectru nijesu kostali stanovi.
 
Taj ti se drug malo gadje sa ciframa, jer u strogom centru nije bilo vise od 2500 eura po kvadratu. 4000 eura? Toliko ni u Vectru nijesu kostali stanovi.

ne pricaj gluposti bili su stanovi i preko 4000 eura

pa drugar jedan tamo, je kao ekstra povoljno kupio stan u budvi od nekog prijatelja gradjevinara stan po 3000 eura kvadrat pre 2 godine....
 
jeli da i ti ne stedis pare u prvoj acovoj banci ? :lol:

Da ti iskreno kazem jednu stvar. Vazi?

Prije svih vas koji svrasavate kad je u pitanju Crna Gora sam znao ce Prvoj banci se obiti o glavu extra povoljni uslovi, niske kamate, odsustvo ziranata itd. Ja ako ih glasam, to ne mora da znaci da cu da dizem kredit u Prvoj banci, tako da nijesam dizao kreditni u Prvoj banci, ni u bilo kojoj drugoj banci, zato je narod pojurio da dize kredite da bi recimo kupili KIA Ceed od 12 000 eura ili pravili ogromnu svadbu itd. pa im onda aj kuku, kako da vratimo kredit. Prije mjesec dana smo podigli sve pare iz banke, pa nek propadaju sad do mile volje ;)
 
Da ti iskreno kazem jednu stvar. Vazi?

Prije svih vas koji svrasavate kad je u pitanju Crna Gora sam znao ce Prvoj banci se obiti o glavu extra povoljni uslovi, niske kamate, odsustvo ziranata itd. Ja ako ih glasam, to ne mora da znaci da cu da dizem kredit u Prvoj banci, tako da nijesam dizao kreditni u Prvoj banci, ni u bilo kojoj drugoj banci, zato je narod pojurio da dize kredite da bi recimo kupili KIA Ceed od 12 000 eura ili pravili ogromnu svadbu itd. pa im onda aj kuku, kako da vratimo kredit. Prije mjesec dana smo podigli sve pare iz banke, pa nek propadaju sad do mile volje ;)

Jes' ,jes',samo ti glasaj:hahaha::hahaha::hahaha:

Koliki moron treba biti,i podrzavati nekog ko kao premijer jedne drzave daje od tvojih para,pare za sopstvenu banku.

Milas prvi sad vice:

Koje su ove ovce kad glasaju za mene?

Ni njemu nije jasno:mrgreen::hahaha::hahaha:
 

Back
Top