problem sa boot-ovima - GRUB4DOS problem

twix

Obećava
Poruka
86
Jesam...pokusavao sam rijesiti problem al sam isao tim putem da taj dio koji je meni nepoznat i koji mi se cini teskim zaobidjem. naravno uspio sam, al evo njega opet. Imam 2 HDD-a, na jednom su Vista i XP, a na drugom samo XP. Sve je radilo kako treba. Vista je stalni stanar mog diska, instalirao sam je, ali slabo je koristim, eto ponekad je upalim cisto radi šminke. cesto se desi da jedan od XP-ova moram reinstalirati. znaci sve se odvija bez problema. tokom instalacije XP-a obrise mi se boot od Viste al lako se vrati uz pomoc njenog bootabilnog CD i opcije repair, a poslije toga pomocu programa "EasyBCD" dodam boot za svaki od XP-ova. problem je nastao kad sam reinstalirao vistu, i kad sam je crekovao. nakon resetovanja racunara pojavio mi se "GRUB4DOS". citao sam o tome i kao sto sam pretpostavio sluzi sa ubacivanje boot-ova, al meni je nejasan! Ponovo mi se pojavio taj problem kad sam i drugi put pokusao crack-ovati Vistu, a treci put mi se pojavio kad sam zamjenio SATA pozicije hard diskovima. Znaci Maxtor je bio na SATA prikljucku koji je na ploci oznacen brojem 2, a WD disk na 1. kad sma cistio racunar zamjenio sma im pozicije i odmah nakon toga reinstalirao Vistu. kad sam ih vratio na prvobitni polozaj vratio mi se i GRUB4DOS. pretpostavljam i zbog cega. kad sam instalirao Vistu on je sebi napravio putanju za bootanje koje je povlacio sa diska1, particije2, kad sam promjenio polozaj diskola vjerovatno nije mogao vise da pronadje cilji. dobro...znam, poceo sam smarati. skratit cu. interesu je me kako da istoristim taj GRUB4DOS za rijesavanje mog problema, ili postoji neki drugi nacin. Da li mi neko moze pomoci?
 

Back
Top