Car & Driver - 10 najboljih automobila na svetu

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.039
renomirani casopis car & driver svake godine pravi listu 10 najboljih automobila na svetu. Ove godine tj za 2009 godinu 10 najbolji su sledeci:


2009 10Best Cars

* 2009 BMW 3-series / M3
* 2009 Cadillac CTS / CTS-V
* 2009 Chevrolet Corvette
* 2009 Honda Accord
* 2009 Honda Fit
* 2009 Infiniti G37
* 2009 Jaguar XF
* 2008 Mazda MX-5 Miata
* 2009 Porsche Boxster and Cayman
* 2009 Volkswagen GTI

http://www.caranddriver.com/reviews...best_worst_lists/2009_10best_cars_10best_cars

----------------------
od nemaca tu su bmw 3 , WV GTI i Porche Boxster. Cudno da nema Mercedesa
od amerikanaca tu su cadillac cts i chevrolet corvette

najvise ima japanaca i to su honda accord , honda fit, infiniti g37,mazda mx5,
 
renomirani casopis car & driver svake godine pravi listu 10 najboljih automobila na svetu. Ove godine tj za 2009 godinu 10 najbolji su sledeci:


2009 10Best Cars

* 2009 BMW 3-series / M3
* 2009 Cadillac CTS / CTS-V
* 2009 Chevrolet Corvette
* 2009 Honda Accord
* 2009 Honda Fit
* 2009 Infiniti G37
* 2009 Jaguar XF
* 2008 Mazda MX-5 Miata
* 2009 Porsche Boxster and Cayman
* 2009 Volkswagen GTI

http://www.caranddriver.com/reviews...best_worst_lists/2009_10best_cars_10best_cars

----------------------
od nemaca tu su bmw 3 , WV GTI i Porche Boxster. Cudno da nema Mercedesa
od amerikanaca tu su cadillac cts i chevrolet corvette

najvise ima japanaca i to su honda accord , honda fit, infiniti g37,mazda mx5,

Tu mi nesto ne stima.
 
pa mozda nama to izgleda neobicno al mi smo manje vise laici a oni su ozbiljan svetski casopis pa stoga smatram da im i rezultati imaju tezinu.

nije to SAT REVIJA vec Car & Driver casopis koji izlazi vise od 50 godina

nije bas sve kao sto izgleda.

Razmisli malo sta bi od automobila moglo da udje u TOP10...

po tvom nekom izboru.


Miata? Jaguar? ma daj...
 
Ima tih lista koliko hocesh...

Top 10 best-selling cars US


1. 2009 Toyota Corolla LE (four-door compact sedan) with equivalent option content.
US MSPR (manufacturer's suggested retail price): $18,604.00
2. 2009 Honda Civic DX-A (four-door compact sedan) with equivalent option content.
US MSPR (manufacturer's suggested retail price): $17,625.00
3. 2009 Mazda3 GX (four-door compact sedan) with air conditioning and other equivalent options.
US MSPR (manufacturer's suggested retail price): $17,140.00
4. 2009 Chevrolet Cobalt LT (four-door compact sedan) with equivalent options.
US MSPR (manufacturer's suggested retail price): $17,705.00
5. 2009 Toyota Yaris (base model, four-door subcompact sedan) with equivalent options.
US MSPR (manufacturer's suggested retail price): $13,895.00
6. 2009 Toyota Matrix XR (four-door compact hatchback) with equivalent options.
US MSPR (manufacturer's suggested retail price): $18,865.00
7. 2009 Hyundai Accent GLS (four-door subcompact sedan) with equivalent options.
US MSPR (manufacturer's suggested retail price): $14,990.00
8. 2009 Pontiac G5 (base two-door compact coupe) with equivalent options.
US MSPR (manufacturer's suggested retail price): $16,335.00
9. 2009 Volkswagen Jetta S (US)/Comfortline (Canada) (four-door compact sedan) with
US MSPR (manufacturer's suggested retail price): $17,640.00
10. 2009 Ford Focus SE (four-door compact sedan) with equivalent options.
US MSPR (manufacturer's suggested retail price): $16,875.00
 
da ima dosta listi ali se ova lista od car & driver uzima kao najrelevantnija.

najprodavanije vozilo naravno ne znaci najbolje

ipak koje je najbolje mogu da odrede iskljucivo ljudi cija je automobilizam profesija a ne laici i amateri

a ko sto znamo vecina ljudi nisu experti vec auta kupuju donoseci odluke iz onoga sto znaju. a znaju jako malo

i drugo normalno je da je corolla kao jeftin mali porodicni auto prodavaniji od porche boxter-a ili Infiniti G37 jer su to ipak skupa i luksuzna vozila


a Cadillac CTS je Auto godine po anketi casopisa Motor trend :ok:

2008 Cadillac CTS - 2008 Motor Trend Car of the Year Winner ...

http://www.motortrend.com/oftheyear/car/112_0801_2008_cadillac_cts/index.html

sad moze jedan da pogresi a vec dva malo teze :)
 
Poslednja izmena:
Sve je to super strava, ali je relativno koji kriterijum je na kom tržištu relevantan. Konkretno, smešno mi je da nema Opel Insignie, koja je auto godine. Dalje, Volkswagen GTI. Koji je to auto? Šta je to? Golf? To ameri koriste izraze te vrste.
I konačno, malo sutra bi ameru bio auto godine GTI koji potroši 15L benzina u gradu, da im gorivo košta onoliko koliko košta u Evropi.
 
Ima tih lista koliko hocesh...

Top 10 best-selling cars US


1. 2009 Toyota Corolla LE (four-door compact sedan) with equivalent option content.
US MSPR (manufacturer's suggested retail price): $18,604.00
2. 2009 Honda Civic DX-A (four-door compact sedan) with equivalent option content.
US MSPR (manufacturer's suggested retail price): $17,625.00
3. 2009 Mazda3 GX (four-door compact sedan) with air conditioning and other equivalent options.
US MSPR (manufacturer's suggested retail price): $17,140.00
4. 2009 Chevrolet Cobalt LT (four-door compact sedan) with equivalent options.
US MSPR (manufacturer's suggested retail price): $17,705.00
5. 2009 Toyota Yaris (base model, four-door subcompact sedan) with equivalent options.
US MSPR (manufacturer's suggested retail price): $13,895.00
6. 2009 Toyota Matrix XR (four-door compact hatchback) with equivalent options.
US MSPR (manufacturer's suggested retail price): $18,865.00
7. 2009 Hyundai Accent GLS (four-door subcompact sedan) with equivalent options.
US MSPR (manufacturer's suggested retail price): $14,990.00
8. 2009 Pontiac G5 (base two-door compact coupe) with equivalent options.
US MSPR (manufacturer's suggested retail price): $16,335.00
9. 2009 Volkswagen Jetta S (US)/Comfortline (Canada) (four-door compact sedan) with
US MSPR (manufacturer's suggested retail price): $17,640.00
10. 2009 Ford Focus SE (four-door compact sedan) with equivalent options.
US MSPR (manufacturer's suggested retail price): $16,875.00


Na takvu listu sam mislio. Odnos cena-kvalitet. Ono sto ljudi mogu da priuste, barem vecina njih.
Iz one prve liste ne mogu da pronadjem nikakvu povezanost. Cena-kvalitet, dizajn...?
Guraju GTI i Mijatu sa Dzaguarom, Fit-om...lista ne predstavlja nista!

@tico, na ovo sam mislio, sta si se istraumirao :)
 
Sve je to super strava, ali je relativno koji kriterijum je na kom tržištu relevantan. Konkretno, smešno mi je da nema Opel Insignie, koja je auto godine. Dalje, Volkswagen GTI. Koji je to auto? Šta je to? Golf? To ameri koriste izraze te vrste.
I konačno, malo sutra bi ameru bio auto godine GTI koji potroši 15L benzina u gradu, da im gorivo košta onoliko koliko košta u Evropi.

WV GTI je prakticno Golf sa turbo motorom od 2 litra

I potrosnja tog vozila jeste ne 15L kako ti navodis vec 7.6L na otvorenom a 11 L po gradu

drugo americko trziste automobila je najkonkurentnije trziste automobila na svetu tacnije na tom trzistu se susrecu ponude najvise proizvodjaca tako da smatram da je relevantnije ovako neko istrazivanje u americi nego u evropi

Sto se tice cene goriva u evropi i usa, u evropi je gorivo skuplje zato sto je vecina evropskih drzava gorivo i voznju automobila proglasila za luksuz i gradjane koje voze auta dere dodatnim porezima i akcizama na benzin

u americi jedinu taksu koju naplacuju na benzin je mislim onaj GST porez sto je ko kod nas PDV i iznosi im taj porez oko 11% dok recimo u srbiji u ceni benzina akciza i PDV iznose skoro 80% maloprodajne cene goriva.
 
Kad sam video da je golf na listi sve mi je bilo jasno! Sa one liste jedino se slazem sa BMW-om. Posto su ameri pravili ovaj "top 10", cude me da nema ni jednog volvo-a ili saab-a koji se tamo voze vise nego golf, miata i ostali zajedno! Nema takodje ni jedenog Mercedesa pored koga onaj cadilac nema sta da trazi! A o klasi supersportskih automobila, gde se takmice dva Porsche-a medjusobno ( i to boxter i cayman) nema svrhe ni polemisati. 'bem ti ja tu klasu bez Ferarija i Lambija.
 

Back
Top