AZIL

gost 114527

Veoma poznat
Poruka
14.555
Ovako....Pokrenula sam inicijativu za otvaranje azila u mom gradu...rekla sam to mojoj profesorki građanskog i ona mi je rekla da se raspitam za brojeve telefona nekih ogranizacija za zaštitu životinjskih prava i da pokušamo sa njima i sa opštinom nešto da se dogovorimo.Pa ako bi ste mogli da mi date imena i brojeve telefona kao i neke ideje za sprovođenje ovoga u delo.Moj grad je preplavljen lutalicama koje su gladne, hladno im je, maltretirane su, a najgore prolaze one koje su još uvek male.Ja sam još uvek maloletno lice i to dodatno otežava čitavu stvar, ali ako bi došlo do sprovođenja ovoga u delo iza toga bi stajala cela škola...Molim vas da pomognete ako ikako možete....
 
Pa što onda ostavljate pse kada nećete da ih bude deset puta više nego što treba....Ako možete da pomognete pomozite, a ne ko sve u ovoj našoj zemlji da se svede na negodovanje likova koji ne žele ništa da pokrenu i da poprave....
 
a ako stvarno hoces da pomognes psima,onda neces trpati pse u azil kako stignes i neces ih imati 600 u azilu,vec onoliko koliko azil moze da primi.....da psi ne bi patili
bolje im je na ulici nego u azilu koji je prenatrpan i u kome kruze virusi
 
a ako stvarno hoces da pomognes psima,onda neces trpati pse u azil kako stignes i neces ih imati 600 u azilu,vec onoliko koliko azil moze da primi.....da psi ne bi patili
bolje im je na ulici nego u azilu koji je prenatrpan i u kome kruze virusi

Rešavajte svoje frustracije negde drugde, imam dovoljno problema i bez toga....ko je govorio o prenatrpanom azilu osim Vas........??
 
Idi na temu azili, naci ces tamo sta ti treba. Jos jednom proveri ko ce ti od profesora pomoci, jer ti ne mozes nista da radis oko otvaranja doticnog azila osim da volontiras u njemu kad se otvori.
 
Žena je politikolog i rekla je da možemo nešto da uradimo i mi kao tinejdzeri....

Nema veze sto je politikolog, mozda je htela da vas otkaci. Ne mozete nista osim da volontrate, tako je po zakonu. Vi mozete da se raspitate, ali uvek je bolje da se raspituje onaj koji ce da radi, da ne bude prepricavanja, tu se cesto izgubi neki podatak. Necu da vas obeshrabrim. Evo, za pocetak treba videti da li je lokalna samouprava, tj. predstavnici opstinskih vlasti, spremna za resavanje problema napustenih zivotinja na nacin na koji se to radi u Beogradu. Znaci, CNR sistem koji bi se uveo kroz Strategiju za resavanje problema napustenih zivotinja koju Beograd sprovodi od 2006.g., izgradnja azila, kampanja za udomljavanje. Koliko u tvom gradu ima organizacija za zastitu zivotinja? Sve ovo treba da se radi u dogovoru sa njima. O kom gradu se radi? Mozda znamo neku organizaciju.
Eto, nadam se da sam malo pomogla.
 
Ovako....Pokrenula sam inicijativu za otvaranje azila u mom gradu...rekla sam to mojoj profesorki građanskog i ona mi je rekla da se raspitam za brojeve telefona nekih ogranizacija za zaštitu životinjskih prava i da pokušamo sa njima i sa opštinom nešto da se dogovorimo.Pa ako bi ste mogli da mi date imena i brojeve telefona kao i neke ideje za sprovođenje ovoga u delo.Moj grad je preplavljen lutalicama koje su gladne, hladno im je, maltretirane su, a najgore prolaze one koje su još uvek male.Ja sam još uvek maloletno lice i to dodatno otežava čitavu stvar, ali ako bi došlo do sprovođenja ovoga u delo iza toga bi stajala cela škola...Molim vas da pomognete ako ikako možete....

A reci mi valjda nije tajna, o kom je gradu rec? Postoje pravila koja su zakonom regulisana sto se tice otvaranja Azila. Lokacija je pod broj jedan.
 
Jedna tema ne može pokriti sva pitanja. Azilom se ne rešava "problem" lutalica, već mora sistematski i sistemski da se radi na rešavanju. S'toga je jako bitno da kažeš gde se grad nalazi kako bi oni koji su upućeni mogli da ti kažu sa čime se možeš susresti.
 
Nema veze sto je politikolog, mozda je htela da vas otkaci. Ne mozete nista osim da volontrate, tako je po zakonu. Vi mozete da se raspitate, ali uvek je bolje da se raspituje onaj koji ce da radi, da ne bude prepricavanja, tu se cesto izgubi neki podatak. Necu da vas obeshrabrim. Evo, za pocetak treba videti da li je lokalna samouprava, tj. predstavnici opstinskih vlasti, spremna za resavanje problema napustenih zivotinja na nacin na koji se to radi u Beogradu. Znaci, CNR sistem koji bi se uveo kroz Strategiju za resavanje problema napustenih zivotinja koju Beograd sprovodi od 2006.g., izgradnja azila, kampanja za udomljavanje. Koliko u tvom gradu ima organizacija za zastitu zivotinja? Sve ovo treba da se radi u dogovoru sa njima. O kom gradu se radi? Mozda znamo neku organizaciju.
Eto, nadam se da sam malo pomogla.

Smederevska Palanka je u pitanju....i ja ne znam ni jednu ogranizaciju.,...
 
Izvinite što nisam dolazila imala sam nekih problema sa konekcijom....Hvala vam što se trudite....Zemlju može moja porodica da finansira ako opštine već ne želi, ali problem je ostatak...
 
Poslednja izmena:
Pa svugde i jeste problem ostatak, precesljaj malo temu o azilu Mladenovac pa ce ti sve biti jasno i prvo se raspitaj o onome u sta se upustas jer nije samo hraniti i naci smestaj vec i leciti sterilisati, pa ko ce da cisti....ima tu milion i jedna stvar, i neko mora da bude 24 sata u svemu tome!
Lepo je to sto mislis o tome i sto imas volju, al nije bas sve tako jednostavno!
 
Izvinite što nisam dolazila imala sam nekih problema sa konekcijom....Hvala vam što se trudite....Zemlju može moja porodica da finansira ako opštine već ne želi, ali problem je ostatak...

Prvo sve pohvale ako zelis da uradis nesto po pitanju pasa lutalica i uopste zivotinja :ok:
Veliki je to korak jer u nasoj drzavi u toj borbi si prepusten sam sebi, znaci ne stoji niko iza tebe (drzava) ko bi mogao da ti pomogne koliko toliko. najbolje da se za pocetak posavetujes sa, na primer forumasima koji se tim pitanjem bave neko duze vreme, cisto da se ne zaletis.

Postoji zakon koji moras da ispostujes jer kod nas ti je tako, niko ne zeli da cuje za tebe kad tebi nesto treba, ali cim si uradio nesto pogresno eto ih odma svi se skupe na kamaru da ti naplate kazne.

Kreni korak po korak, pa kd zapne ti postavi konkretno pitanje.. interesuje me to i to, pa cemo ti pomoci koliko je u nasoj moci.

Pozdrav :bye:
 

Back
Top