pomoc oko odgajivanja
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: pomoc oko odgajivanja

musketar 007 nije na forumu
    neko ima Ligu Sampiona,a neko nema nista...razmislite o tome...Bari...CRVENA ZVEZDA ZAUVEK!!!!!!!
    Zainteresovan član musketar 007 (avatar)
    Učlanjen
    15.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Podrazumevano pomoc oko odgajivanja

ljudi imam problem.imam 1par tigrica koji se puno vole,a ja bih zeleo da izvedem jedno leglo sa njima.jel moze pomoc oko toga jer ja ne znam skoro nista??

Početnik
    Učlanjen
    12.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Smile Re: pomoc oko odgajivanja

Evo neki saveta o parenju, pronasla sam ih na netu nadam se da ce vam pomoci:

Da bi došlo do parenja potrebno je da ptice pokažu za to interes. Preduvjet eventualnom parenju je postavljanje gnijezda zatvorenog tipa dimenzija 15x20x20 cm s otvorom promjera 6 cm.

Gnijezda su uglavnom drvena, s poklopcem sa gornje strane da se ima lakši uvid u stanje unutar gnijezda.

Proljeæe je najpogodniji period za uvoðenje tigrica u parenje.

Ponekad su tigrice vrlo izbirljive u pogledu partnera stoga partnera lakše pronalaze u jatu nego nametnutog.

Smatra se da je parenje zapoèelo kada mužjak i ženka èesto u tjeku dana zajedno ulaze i izlaze iz gnijezda. U fazi parenja potrebno je pojaèati prehranu tigrica dodatnim izvorom vitamina i minerala.

Kad ženka zapoène s polaganjem jaja obièno nese jaja svaki drugi dan i to 5 - 8 jaja. Ženka uglavom sjedi na jajima. Kada do toga doðe ne uznemiravajte ženku jer vrlo lako može odustati od sjedenja na jajima i gubitka ptiæa.

Ptiæi se izvale za 18 dana i gnijezdo napuštaju u dobi od 21 - 30 dan. Zadržavanje u gnijezdu ovisi o naèinu i kvaliteti prehrane. Ženka je spremna za polaganje novih jaja kad se predzadnji ili zadnji mladunac sprema napustiti gnijezdo.

Mladunce je poželjno odvojiti od starijih ptica u drugu krletku 14 ili 15 dana od napuštanja gnijezda.

Inace imala sam tigrice i smatram da su zaista divne ptice!

Slične teme

1. POMOC! Potrebne slike igracha Crwene Zvezde .POMOC
    Autor Interista u forumu Fudbal
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.03.2007., 16:40
  2. !! POMOC !! Dodatna antena za mobilni telefon !! POMOC !!
    Autor ludak1985 u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 27.08.2005., 00:10
  3. pomoc pomoc yahoo mail i krstarica pricaonica
    Autor copex u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.11.2004., 23:46

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku