Koliko vredi ova markica?
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Koliko vredi ova markica?

Početnik
    Učlanjen
    16.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Smile Koliko vredi ova markica?

Interesuje me koliko vredi ova markica? Na njoj piše pet para, srpska kraljevska pošta.

Ističe se Влада из Београда (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano Re: Koliko vredi ova markica?

Погледао сам у каталог и она кошта пола евра по каталогу али се на тржишту продаје за три динара. Иначе све српске маркице са ликовима краља Петра и Александра се продају за један динар (и ја сам се изненадио да су тако јефтине). Ово вам говорим податке од мог оца који се 30 година бави филателијом.

Што се тиче ове маркице постоји тамнозелена и светлозелена и у каталогу коштају непоништене 1 евро а поништене (са печатом) пола евра. Али кажем вам не могу се продати за више од три динара, чак неки траже и да има леп и интересантан печат (да се види име града или датум) да би је купили. Интересантно је да по каталогу у тој серији постоје маркице (са ситим мотивом краља Петра али а другом бојом и ценом) и које вреде по сто и више евра (по каталогу али се продају за мање паре) и две од по 1500 евра ако су поништене а ако нису коштају 170 евра (по каталогу понављам, али се продају јефтиније). Ви нажалост имате ову која се може продати за највише три динара на тржишту (а цена јој је по каталогу како рекох, пола евра поништена и 1 евро непоништена). Тако је сада тржиште да се све маркице продају дупло или тродупло јефтиније него што им је цена по каталогу.

Ако имате друге маркице из те серије поставите па ћу погледати у каталог и рећи вам цену јер као што рекох има их у тој серији и скупљих.

Početnik
    Učlanjen
    16.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Iz ove serije nemam više nijednu, ali imam pun album raznih drugih markica. Gde bih mogla da nabavim neki katalog i vidim njihovu vrednost?

Ističe se Влада из Београда (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Citat Original postavio mcanji Pogledaj poruku
    Iz ove serije nemam više nijednu, ali imam pun album raznih drugih markica. Gde bih mogla da nabavim neki katalog i vidim njihovu vrednost?
    Каталог можете купити у Српском филателистичком друштву сваке недеље (недељног дана, када су продајне изложбе) од 9 часова у Београду код храма Светог Саве у згради позоришта Славија на спрату и кошта око 30 евра.

Početnik
    Učlanjen
    16.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Super, hvala!

Zainteresovan član KUATO (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio Влада из Београда Pogledaj poruku
    Погледао сам у каталог и она кошта пола евра по каталогу али се на тржишту продаје за три динара. Иначе све српске маркице са ликовима краља Петра и Александра се продају за један динар (и ја сам се изненадио да су тако јефтине). Ово вам говорим податке од мог оца који се 30 година бави филателијом.

Што се тиче ове маркице постоји тамнозелена и светлозелена и у каталогу коштају непоништене 1 евро а поништене (са печатом) пола евра. Али кажем вам не могу се продати за више од три динара, чак неки траже и да има леп и интересантан печат (да се види име града или датум) да би је купили. Интересантно је да по каталогу у тој серији постоје маркице (са ситим мотивом краља Петра али а другом бојом и ценом) и које вреде по сто и више евра (по каталогу али се продају за мање паре) и две од по 1500 евра ако су поништене а ако нису коштају 170 евра (по каталогу понављам, али се продају јефтиније). Ви нажалост имате ову која се може продати за највише три динара на тржишту (а цена јој је по каталогу како рекох, пола евра поништена и 1 евро непоништена). Тако је сада тржиште да се све маркице продају дупло или тродупло јефтиније него што им је цена по каталогу.

Ако имате друге маркице из те серије поставите па ћу погледати у каталог и рећи вам цену јер као што рекох има их у тој серији и скупљих.
    Најценјенија је маркица из тих серија је маркица са ликом краља Петра I од 3 динара, жуте боје из 1914. године, тзв. жути Пера, која се код нас реално продаје за око 100€ и то важи за непоништену маркицу. Оригинално жигосана је доста скупља, а такође вреде и маркице од 1, 3 и 5 динара са ликом краља Петра из 1911. године.

Slične teme

1. Koliko vredi cela kolekcija Jugoslovenskih markica od 1977-1992god?
    Autor jovev goran u forumu Numizmatika i filatelija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 26.01.2008., 17:24
  2. STA JE OVO I KOLIKO VREDI ?!
    Autor MarkoMighty u forumu Numizmatika i filatelija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 14.01.2008., 21:06
  3. KOLIKO VREDI?????
    Autor P.S. u forumu Hardver
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 06.01.2008., 20:43
  4. Koliko vredi...