KAFA

:super: ja promenila..ee..jos da je uvek po komadic ratluka..:D..prijtno svima..kafa je jedna prava uzivancija..

kafa-1.jpg

Gospo, kafa vam je divna.........................
 
Nije moja ..i ja sam je usvojila ali mnogo je dobra..skuvana na taj nacin..:D
Kafu volim da pijem iz lepih ..tankih soljica..ne volim solje i one sa debelim ivicama..kod takvih solja mi se gubi svaki ukus ..kao sto ne volim case od debelog stakla..:)
 
Znate li da je još 1627. god. slavni engleski filozof Frensis Bacon zapisao u svom delu
"Sylva Sylvarum": Imaju u Turskoj piće pod imenom Kofa, koje se pravi od bobica sa istim imenom,
crnih kao čađ i jakog ukusa; uberu ih i isitne u prah, zatim ih stave u toplu vodu. Onda to piće
piju u svojim Kofa - kućama, koje su nešto nalik našim tavernama. Ovo je piće koje godi mozgu i srcu i pomaže pri varenju.

Tako je rekao jedan Bacon..a ja kažem...propade mi ceo dan kad ujutru pogledam u teglicu i nema kafe...:D
 
Nisam neki ljubitelj kafe, mogu je popiti, ali mogu i bez nje.
Moj dragi, već, ne može početi dan bez duple, slatke... :)

I ja se sećam tih ručnih mlinova, kojima se kafa mlela neposredno pred kuvanje, i iz kojih se širio jak miris izdrobljene kafe.
Kao detetu mi je bilo zadovoljstvo, kada mi stariji ukažu čast da im skuvam kafu, a da je pri tom sameljem ručnim mlinom.
Kako sam se osećala važnom... :)

Mislim da se draž ispijanja tog crnog napitka gubi pojavom raznih varijacija na temu iste, kupovinom već mlevene mešavine kafe i surogata, te ekspres kuvanjem i ispijanjem "s nogu"...
 
Poslednja izmena:
Potpuno si u pravu, Silva.

Sve manje vremena za merak :confused:

Ja već godinama koristim ovu varijantu "s nogu", i uvek imam po koju kesicu u tašni.
Toliko sam se navikla da ne pijem ni jednu drugu.

Jacobs2in1-1.jpg
 
;)

Tako sam ja jednom rekla, za film koji je svima, aliii svimmmma bio dosadan, a meni baš "lego" :lol: za muškarca kome se ovaj film dopadne, odmah ću se udati :lol:
Jedino se dopao mom najboljem drugu. Valjda mi je zato i najbolji drug :lol:
Našle se dve duše ;)

:lol: :lol: :lol:
Znaš li ti zašto žene ne mogu da nađu romantične i pažljive momke?? :lol:
 
Kafaaa....:cool:

Po jednom od popularnijih tračeva s početka 19. veka, Ludvig van Betoven (1770-1827) je svaki dan
brojao tačno 60 zrna kafe od kojih će napraviti šolju svog omiljenog napitka.:D
 
Khm...:roll:

Ponesen kofeinskim entuzijaznom, Johan Sebastijan Bah (1685-1750) napisao je, 1734. godine,
kantatu posevćenu kafi (Kafenkantate ili Kafena kantata). Postoji i libreto za ovu kompoziciju,
koji govori o zapostavljenim ženama
čiji muževi provode sve svoje vreme u kafanama.

:lol:
 

Slične teme


Back
Top