KAFA

Zvali smo te mi, al' ti se zalepila za klupicu rustičnog tipa,
teško ti i ruku da digneš, a kamo li svoje (mršavo) dupence. :)

Da nije tako, primetila bi da je Taverna otvorena pre pola veka... pardon, pre pola godine. :lol:

:lol::lol: ja vidim borkin post od jutros...
i stvarno nisam je ranije primetila :rumenko:,
mora da je ostatak teme otisao u istoriju..tj arhivu..
 
Budjenjeee....:D

desayuno1id6.jpg


Imate li svoj recept za spravljanje kafe?:)
Podelite ga sa mnom:lol:
 
Ovako:

Ujutru se probudiš, protegneš, odklepećeš do kupatila ... i odmah potom do kuhinje.
Zgreješ vodu, sipaš je do pola šolje, dodaš kašičicu Nes kafe i prstohvat smeđeg šećera, smućkaš pa na kraju u to uliješ mleko do vrha. Možeš da sipaš i malo ruma.
Cevčiš lagano, uz prvu cigaretu i muziku.
Rasanjuješ se, dakle, uživajući u ukusu i mirisu trenutka.

A ako ujutru piješ crnu, obavezno skuvaj jaku i gorku. Kažu da šećer kompenzuje životna nezadovoljstva. Prema tome, treba se boriti protiv uroka zvanog "čemer" izbacivanjem šećera iz kafe. Što je kafa gorča, to je život slađi. :cool:
Tako je, barem, govorila baba iz mog komšiluka. Takoreći, Zaratustra. :lol:
Sve je znala, pa čak i da ti u dnu šoljice vidi ono što je drugima nevidljivo a za tebe nedosanjano.
 
Imala sam i ja jednu Zaratustra komšinicu...pokupila sam par fazona
za gledanje u šoljicu.Ona kaže da je suprotna strana šoljice od one na kojoj
su ti naslonjene usne,ljubavna strana,i ako dok piješ kafu ostaje trag kajmaka pri vrhu
biće svašta lepo tog dana.:cool:
J.bb.g Borac,u tom slučaju ispijanja slatke kafe,moj je život baš bljak a odgovorno tvrdim da nije.:roll:
Taj recept odma probam,idem samo da kupim još mleka..popilo se jutros.:D

Baba sa tri?...
Šta da ti radim,takva ti uloga u životu...jednom ko ni jednom,dva puta za...itd...:lol:
 
Ja ne znam da gledam u soljicu, ali moja drugarica zna, a mozda malo izmislja. Ustvari to gledanje u solju dozivljavam kao za*banciju. Cak mislim da bi svako to umeo samo je caka u tome da uspes da ubedis sagovornika u to sto pricas.
 
Znate li koja je najskuplja kafa na svetu... zove se „Kopi Luwak”. Svako zrno ove kafe prolazi kroz
poprilično bizaran proces nastanka,neću vam kažem koji,raspitajte se..:lol:
Ova kafa se najviše prodaje u Japanu i SAD-u, po ceni koja se kreće između 300 i 1400 dolara po kilogramu.
Mogućnosti proizvodnje su ograničene...:cool:

:kafa:
 
Volim jutarnju kafu..i to onu tursku..i odnedavno sam procitala negde na netu jedan od nacina kuvanja iste..svideo mi se i od tada tako kuvam..u jedno lonce naliti vodu sa ili bez secera ,prema volji i staviti da prokljuca..u drugo sipati ..jednu..dve ..vec koliko treba kasicia kafe...pa je malo proprziti ..samo koliko da se oseti miris..naliti je do pola sa kljucalom vodom ..staviti da krene pena i doliti sa ostatkom....i ukus i miris ..kao na reklami.:D.ja jedino moram da dolijem malo mleka..
 
Volim večernju irsku kafu. :)

Smućkati nes kafu (vruću ili hladnu - kako ko voli), i u nju sipati rakijsku čašicu viskija.
Piti vrlo polako, uz bluz i gledanje u zid ili, još bolje, u more u sumrak, a najbolje - u neku vama dragu osobu.
 
A ja od danas menjam način ispijanja kafe, devojke. :)

Od danas pijem isključivo Irsku kafu, na Borčicin način, sa viskijem! :cool:

Za Borčicinu Irsku, kafa (gotovo da) nije potrebna. :P :lol:
 

Slične teme


Back
Top