KAFA

Управо је пијем....не могу да замислим поподне без овогчаробног напитка.
 
Irish coffe...
Mozda ponekad ali ne uvek, nije bas po mom ukusu ali boze moj mnogo sto-sta nije po mom ukusu...:lol:

Uzeti staklene, prozirne čaše zapremine 3 dl. Čaše treba da su malo zagrejane tj. da nisu skroz ledene..
U svaku čašu sipati casicu viskija, a zatim dodati po kašičicu šećera. Dobro promešati..
Na kraju uliti vruću, crnu kafu, skoro do vrha. Neprestalno mešati kako bi se šećer istopio.
Odozgo slag...:)

- - - - - - - - - -

Irish-Coffee-1_0.jpg
 
Kupih neki dan Intermezzo kafu, "Tradicionalna mlevena kafa", piše. Lepo pakovanje al čudan ukus.
Tražeći datum na pakovanju, sitnim slovima pročitam sastav: uz kafu dodat je i Cicer arietinum Azijski.
Pitam gugla - kaže leblebija.
Prosuo sam je ispred radnje, na mesto gde su se tradicionalno istovarivali kučići, i od tada ni jedan pas nije prišao na dvadeset metara.
Kakav mozak moraš imati pa da tako savršen napitak, kakav je kafa, upropastiš leblebijom? :dontunderstand:
 
Kupih neki dan Intermezzo kafu, "Tradicionalna mlevena kafa", piše. Lepo pakovanje al čudan ukus.
Tražeći datum na pakovanju, sitnim slovima pročitam sastav: uz kafu dodat je i Cicer arietinum Azijski.
Pitam gugla - kaže leblebija.
Prosuo sam je ispred radnje, na mesto gde su se tradicionalno istovarivali kučići, i od tada ni jedan pas nije prišao na dvadeset metara.
Kakav mozak moraš imati pa da tako savršen napitak, kakav je kafa, upropastiš leblebijom? :dontunderstand:

Nekada davno se na nasim prostorima umesto kafe pio napitak od nauta a naut je vrsta leblebije..
Przen i samleven naut je najzdravija moguca zamena za kafu...

Nekome se taj ukus eto ne svidja, ja ga licno volim i kupujem u bio spajzu ponekad divku kafu od leblebije i cikorije..
 
Ova tema je ko stvorena za Diazepam.

Pijem kafu i to samo domaću. Nekad sam pila 3-4 dnevno, sada samo jednu. Sećam se devojačkih dana kako sam volela da mi gledaju u šolju. Probala i ja, al ništa nisam videla :lol:
 
Ја више не пијем кафу и добро је што је тако. Почела је страшно да ми смета и решила сам да је елиминишем. Пила сам три шољице дневно и имала проблем са спавањем. Обожавала сам капућино, еспресо са шлагом и топли-хладни нес. Али то је сада прошлост.
 
Pijem kafu 3 ili 4 puta dnevno.Obavezno pijem sa muzem kad on dodje s posla, kad radi drugu smenu dolazi uvece u pola 11 i tad pijemo kafu!
Ne prevrcem soljicu zbog gatanja, to sam nekada radila.
 
Ujutru tuska,posle dorucka na poslu jos jedna turska i kasnije narucimo s kolegom jednu s rumom(e,ta i ona prva turska jutarnja su mi najsladje pod uslovom da je ne kuva dragi,jer nema blage veze)
 

Slične teme


Back
Top