Ко Динкићу чува леђа

Истина о "Кипарском новцу" не одговара:

  • М. Динкићу

  • В. Коштуници

  • Породици Милошевић

  • Породици Ђинђић

  • некоме другом


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Poruka
20.103
01505005505521222102011.jpg


Krivične prijave protiv Mlađana Dinkića blokirao Aleksandar Nikitović, bivši šef kabineta Vojislava Koštunice

Zbog njegove urgencije čitave tri i po godine niko od nadležnih nije reagovao, jer bi u suprotnom opstanak Vlade Srbije bio doveden u pitanje.

U prijavama se, podsetimo, Dinkić tereti da je otkrio na koji način se 4,5 milijardi dolara iz Srbije odlilo na Kipar, ali je ta saznanja sačuvao za sebe.

Mladen Spasić poznat je kao čovek od vrhunskog poverenja Mlađana Dinkića. Njih dvojica su prijatelji dvadesetak godina, još od studentskih dana na Ekonomskom fakultetu u Beogradu. Svojevremeno su osnovali i rok grupu Čirevi, u kojoj je Spasić svirao gitaru. On je radio u Odeljenju za suzbijanje privrednog kriminaliteta SUP Beograd, da bi posle oktobarskih promena 2000. prešao u UBPOK. Već sledeće godine postaje major i prelazi na mesto šefa Odeljenja za suzbijanje privrednog kriminala u UBPOK. “Proslavio” se radeći na slučajevima po nalogu Dinkića vezanim za istragu o novcu Slobodana Miloševića na Kipru. U međuvremenu, Spasić, zahvaljujući sofisticiranoj opremi i reformi UBPOK, postaje jedan od najmoćnijih policajaca u Srbiji. Ne samo da parira BIA s opremom za prisluškivanje, već njegovi operativci imaju znatno moderniju opremu.

http://www.kurir-info.rs/clanak/politika/kurir-09-12-2008/cir
 
Izvor vesti je do mojega.................

A što se tiče tih tužbi moje pitanje je sledeće: Nikitović nije u vlasti već poprilično.......Zašto sada ne pokrenu tužbu? Nije moguće da Dinkić uvek i svuda ima zaštitnike...........

Ja bih prvi voleo da se Dinkić strpa u zatvor i cela njegova kamarila, ali dajte ljudi ako neko ima dokaza neka ih iznese na sud a ne da ovako polemišemo na osnovu novinarske patke Kurira i njegovih "pouzdanih" izvora....................
 
Izvor vesti je do mojega.................

A što se tiče tih tužbi moje pitanje je sledeće: Nikitović nije u vlasti već poprilično.......Zašto sada ne pokrenu tužbu? Nije moguće da Dinkić uvek i svuda ima zaštitnike...........

Ja bih prvi voleo da se Dinkić strpa u zatvor i cela njegova kamarila, ali dajte ljudi ako neko ima dokaza neka ih iznese na sud a ne da ovako polemišemo na osnovu novinarske patke Kurira i njegovih "pouzdanih" izvora....................
Што се доказа тиче, па Батић то рече и са скупштинске говорнице, па ништа.Он је (Батић) лично поднео кривичну пријаву,која сада чами у нечијој фијоци док не застари. Но,видећемо...
 
dobro jutro generale.
a ti kao ne znas?
pa ujka naravno,sve ih on drzi i placa!!!!!!

i ujka i ujna i svi oni po čijem je nalogu likvidirao domaći bankarski sistem....i kada završi misiju udomiće ga kao gorana svilanovića...negde na dobre jasle....ne bojmo se za njega...sve je to ekipa koja sjajno živi od tudjeg novca godinama...naravno,on nije sam, takvih je koliko voliš....
 
Izvor vesti je do mojega.................

A što se tiče tih tužbi moje pitanje je sledeće: Nikitović nije u vlasti već poprilično.......Zašto sada ne pokrenu tužbu? Nije moguće da Dinkić uvek i svuda ima zaštitnike...........

Ja bih prvi voleo da se Dinkić strpa u zatvor i cela njegova kamarila, ali dajte ljudi ako neko ima dokaza neka ih iznese na sud a ne da ovako polemišemo na osnovu novinarske patke Kurira i njegovih "pouzdanih" izvora....................



Овај био некад министар правде,...


BATIĆ: I SPASIĆ MORA KRIVIČNO DA ODGOVARA

Lider DHSS Vladan Batić nije bio iznenađen našim saznanjima.
- Meni je uloga Mladena Spasića od početka jasna. I on mora krivično da odgovara. Da bi me ućutkao, on me je neovlašćeno uhapsio. Zbog toga sam u oktobru 2005. podneo krivičnu prijavu i protiv njega. Nažalost, ni po njoj ništa nije urađeno - kaže Batić.
 
Daj Bože da pokrenu tužbu pa da vidimo ko je kakav................

Ваљда ће и на то доћи ред!!!

...
Šef UBPOK-a potvrdio da je Antedžol bila glavna kriminalna firma bivše vlasti

Spasić: 11 milijardi maraka izneto iz zemlje

Mladen Spasić mi je rekao i da je Antedžol praktično bila banka i da je preuzeo funkciju Beogradske banke u platnom prometu. Samo u jednoj kalendarskoj godini Antedžol je imao promet od neverovatnih 11 milijardi maraka, a kutije sa dokumentacijom koja se odnosi na transakcije ove nelegalne
kompanije bile naslagane u nizu dužem od 20 metara - tvrdi Predrag Đorđević. To nedvosmisleno ukazuje da je Dinkićev istražni tim pronašao sve što je bilo potrebno da bi se vratio novac

....
O obrazloženju krivične prijave, koju je u februaru ove godine podneo protiv sedam funkcionera iz i oko stranke G17 plus, Predrag Đorđević kaže da je prijavljeni Mlađan Dinkić u martu 2001. godine "angažovao čoveka od njegovog poverenja Nikolu Živanovića" da vodi Beogradsku banku, kao sanacionog upravnika, odnosno vršioca dužnosti predsednika te banke.

- NJegovo postavljenje, kao čoveka veoma bliskog G17 plus i potpuno podređenog Dinkiću, pokazuje da su se i sa te strane Dinkić, Miroljub Labus i ostali iz ove krivične prijave temeljno osigurali. Oni su u svim institucijama i na svim mestima gde se odlučuje, istražuje ili sprovodi bilo koji deo najavljene potrage za milijardama dolara postavili ljude od poverenja i na taj način uspostavili kontrolu nad celim postupkom. Taj zaključak potkrepljuje i činjenica da je predsednik Upravnog odbora Agencije za sanaciju banaka i osiguranje depozita postaje Labus, koji je bio i potpredsednik savezne vlade. Takođe, novi ministar finansija postao je Božidar Đelić, na preporuku ljudi iz G17 plus. U Dinkićev tim uključen je tada i Oliver Bogavac iz Službe državne bezbednosti, kao i nekoliko stručnjaka iz NBJ, čija je uloga bila čisto stručne, bankarske prirode - naglašava Đorđević.

- Baš marta 2001. godine prijavljeni Dinkić i njegov tim odlaze na Kipar sa Slobodanom Aćimovićem, najbližim saradnikom Borke Vučić u Beogradskoj banci d. d COBU na Kipru. Da li je on to dobrovoljno prihvatio nije poznato, ali se njegova uloga svela samo na jedno, a to je da otkrije sve tajne kanale i arhive Beogradske banke d. d. COBU. Aćimović je otkrio prijavljenima mnogo toga što je na Kipru trebalo da nađu. Takođe, Dinkićev tim je sproveo istragu i u prostorijama Ambasade SR Jugoslavije koja je takođe posedovala dokumentaciju Beogradske banke d. d COBU. U njoj su, takođe, bili podaci o dolascima svih aviona, putnicima, posadama i podacima letova kojima se prenosio novac u džakovima, koferima i torbama na Kipar, kao i korespodencija sa kiparskim vlastima.

http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/2006/05/20/srpski/D06051901.shtml
 
i ujka i ujna i svi oni po čijem je nalogu likvidirao domaći bankarski sistem....i kada završi misiju udomiće ga kao gorana svilanovića...negde na dobre jasle....ne bojmo se za njega...sve je to ekipa koja sjajno živi od tudjeg novca godinama...naravno,on nije sam, takvih je koliko voliš....

Да ли мислиш да ће моћи тако до у бесконачност?
 
dinkicu ledja chuva lova koje se nakrao
zato je dobar bilo koja vladajuca garnitura da dodje
mudar je on lopov
posle 5.oktobra dok su se svi otimali ko ce u koju fotelju da zasedne on je lepo s oruzanom pratnjom upao u narodnu banku i pocheo da prati puteve pranja novca SPS lopova
 
i ujka i ujna i svi oni po čijem je nalogu likvidirao domaći bankarski sistem.

i privatna srpska osiguravajuca drustva
neka su bila lopovska, ali dunav kao nije!? a druga su bila potpuno u redu, tek su bili ispunili novi uslov o pdepozitu u visini od 5 miliona dolara.
zamislite dinkica koji zatvara srpske privatne firme koje u depozitu imaju 5 miliona dolara.a moguce tuzbe suzbio je ucenom da ce hapsiti i pritvarati direktore i gazde.
a danas? slovenci i hrvati haraju. dunav ode na dobos.
kad mljadja lupi qurcem o ledinu kako da popravimo stetu!? niko ne zna!
 
Evo prijave!

Pošto u nadležnim tužilaštvima već danima vlada zavera ćutanja o krivičnoj prijavi podnetoj protiv Mlađana Dinkića, uredništvo Kurira juče je Okružnom tužilaštvu dostavilo kopiju prijave

06062060260606.jpg


BEOGRAD - Okružnom tužilaštvu u Beogradu uredništvo Kurira juče je dostavilo kopiju krivične prijave pod oznakom KTR 806/06 protiv Mlađana Dinkića, Miroljuba Labusa i još petoro njihovih saradnika, zbog osnovane sumnje da su izvršili brojna krivična dela u vezi s državnim parama iznetim na Kipar.
.....
OTKAZAO SVIRKU U HRVATSKOJ!

Srpski ministar ekonomije odustao je od ranije ugovorenog nastupa u Zagrebu. Dinkić je sinoć trebalo da svira na promociji albuma “Mesec na vratima” bivšeg člana Pilota Zorana-Kikija Lesendrića. O njegovom nedolasku u Zagreb javila je agencija Ivane Nobilo i Tonija Cetinskog, koja je organizovala ovu promociju. U vesti povodom Dinkićevog izostanka, koju su juče objavili hrvatski portali, navedeno je da je “potpredsjednik stranke G17 plus, prema pisanju srpskih medija, odgovoran za zlouporabe u transakcijama novca građana Srbije na Cipru, a koje su opisane u kaznenoj prijavi koja je prije tri i pol godine podnesena tužiteljstvu u Beogradu”.

http://www.kurir-info.rs/clanak/politika/kurir-10-12-2008/evo-prijave
 
01505005505521222102011.jpg


Krivične prijave protiv Mlađana Dinkića blokirao Aleksandar Nikitović, bivši šef kabineta Vojislava Koštunice

Zbog njegove urgencije čitave tri i po godine niko od nadležnih nije reagovao, jer bi u suprotnom opstanak Vlade Srbije bio doveden u pitanje.

U prijavama se, podsetimo, Dinkić tereti da je otkrio na koji način se 4,5 milijardi dolara iz Srbije odlilo na Kipar, ali je ta saznanja sačuvao za sebe.

Mladen Spasić poznat je kao čovek od vrhunskog poverenja Mlađana Dinkića. Njih dvojica su prijatelji dvadesetak godina, još od studentskih dana na Ekonomskom fakultetu u Beogradu. Svojevremeno su osnovali i rok grupu Čirevi, u kojoj je Spasić svirao gitaru. On je radio u Odeljenju za suzbijanje privrednog kriminaliteta SUP Beograd, da bi posle oktobarskih promena 2000. prešao u UBPOK. Već sledeće godine postaje major i prelazi na mesto šefa Odeljenja za suzbijanje privrednog kriminala u UBPOK. “Proslavio” se radeći na slučajevima po nalogu Dinkića vezanim za istragu o novcu Slobodana Miloševića na Kipru. U međuvremenu, Spasić, zahvaljujući sofisticiranoj opremi i reformi UBPOK, postaje jedan od najmoćnijih policajaca u Srbiji. Ne samo da parira BIA s opremom za prisluškivanje, već njegovi operativci imaju znatno moderniju opremu.

http://www.kurir-info.rs/clanak/politika/kurir-09-12-2008/cir

Amerika.
 

Back
Top