Uz kakvu ste muziku odrastali?

dakyorlando

A picker, a grinner, a lover, and a sinner
Moderator
Poruka
39.937
Šta su vam slušali ukućani kad ste bili mali? Kakva se muzika puštala u vašoj kući dok ste odrastali? I da li je, i koliko, muzika koju su slušali vaši stari uticala na formiranje vašeg muzičkog ukusa?

Ja mogu da kažem da je muzika koju su moji slušali uticala i na mene... naime, u mojoj kući se od mog najranijeg detinjstva puštala kvalitetna muzika... rock, pop, hard rock, r'n'b... pa nije postojalo mnogo šanse da slušam narodnjake kad odrastem... I nije bilo tako.

Da čujem vas.
 
kod mene se slusalo svasta!!
Keva je slusala ac/dc, iron maiden, nirvanu... glenn millera, billie holyday, sonny terry....
A cale je slusao jazz, ruske cigane, balasevica, riblju corbu, procul harum....
tako da smo buraz i ja odrasli pod uticajem dobre muzike.... on je krenuo na blues stranu i bas je usao u taj trip, a ja sam pocela da slusam hard rock, punk, jedno vreme blues, i onda rock 70tih.
 
Majka domaci rock,a otac vise strani,pa pod uticajem toga i ja tako.
Volim da slusam i klasiku.Puno.Ljubav prema njoj mi je ulio deka,mada i moji roditelji vole.
Ne ogranicavam se samo na jednu vrstu muzike,nego volim da cujem i dobru soul,reggae i sl. pesmu.
:whistling:
 
Moj cale je slusao obicno normalnu narodnu muziku i malo popa i muzike 80,a keva najgore sokacare,turbo folk! Pre kao klinac pre crtaca se secam da su pustali sa mtv-a i VH-1 Stonse i Bon Jovi-a,oduvek sam voleo rock i posle sam se naprzio na metal u 7 razredu a pre sam slusao tehno,neki rep,malo starog rocka,e posle sam provalio neke bendove kod ne rodjenog burazera i posle filma brod duhova (svidela mi se ona stvar od Mudvejna Not Falling) sam definitivno zavoleo muziku i otiao kod pirata i naprzio muzike za 2000 dingera najgoreg (najzesceg) blacka i death metala!
 
Moja mama najviše je slušala Brenu i Nedu Ukraden, tata je slabije slušao muziku, oupšte najviše je volio fudbal. A ja pop muziku 80-tih Madonna, Whitney Houston, Jackson Michael, Roxette, Tina Turner i još ne mogu da se sjetim svega.
A da bili su popularni New Kids On the block. Svi su bili ludi za njima.
 
Ћале - некада је слушао рок (имао је и свој бенд), сада већ дуже времена само класику... Заправо, ја га никада нисам видео да слуша рок, тако да баш нисам упознат које су му омиљене групе, али има гомилу плоча из 60-их, 70-их...
Мама - рок... Не знам која јој је омиљена група али знам да воли Velvet Undergound, David Bowie, The Who, Led Zeppelin, Deep Purple, Pink Floyd, The Police, Dire Straits, Ramones, Sex Pistols, The Clash, GN'R, Metallica, EKV, Queen...
 
Kod mene je otac voleo one krajiske i stariju gardu narodne muzike samo sto je on vise voleo da gleda fudbal i kosarku nego sto bi slusao muziku dok moja majka je bila zakleti fan i dan danas YU Grupe i Atomaca i Zeljka Bebeka,a ja i brat od ujaka koji mi je bio kao rodjeni mi smo slusali prevenstveni Azru koju dan danas obozavam i Queen i to negde u sestom osnovne a kasnije sam otkrio sve cari Pantere!
 
Kod mene se svasta slusalo,od repa,roka do haus-a..:D

Ali sve se to slusalo na kasetama naravno,(retko ko je imao komp 90-ih),snimalo sa radija..eh.. :aha:
Sva ta muzika je dosta uticala na mene,npr uz bracu sam dosta slusala hip hop,rep iz 90-ih (Ice cube,House of pain...),i poneki r'n'b..;)..

Super tema btw ;)
 
Moji su bili kul. Cale mi je odrastao uz Ricija Hotina, a keva od kad zna za sebe slusa Dzona Digvida. Stric mi je odrastao uz Koldplej, a ujak uz Stiva Stivensa. I eto tako sam ja formirao svoj muzicki ukus.




Dobro, sad ozbiljno.

Slusao se turbo folk. Uglavnom.
 
Šta su vam slušali ukućani kad ste bili mali? Kakva se muzika puštala u vašoj kući dok ste odrastali? I da li je, i koliko, muzika koju su slušali vaši stari uticala na formiranje vašeg muzičkog ukusa?

Ja mogu da kažem da je muzika koju su moji slušali uticala i na mene... naime, u mojoj kući se od mog najranijeg detinjstva puštala kvalitetna muzika... rock, pop, hard rock, r'n'b... pa nije postojalo mnogo šanse da slušam narodnjake kad odrastem... I nije bilo tako.

Da čujem vas.

Kod mene se nije slušala muzika u kući....a i ta retkost kada bi se dogodila puštan je neki rock.....
 
Šta su vam slušali ukućani kad ste bili mali? Kakva se muzika puštala u vašoj kući dok ste odrastali? I da li je, i koliko, muzika koju su slušali vaši stari uticala na formiranje vašeg muzičkog ukusa?

Ja mogu da kažem da je muzika koju su moji slušali uticala i na mene... naime, u mojoj kući se od mog najranijeg detinjstva puštala kvalitetna muzika... rock, pop, hard rock, r'n'b... pa nije postojalo mnogo šanse da slušam narodnjake kad odrastem... I nije bilo tako.

Da čujem vas.

keva slusa i slusala je pop, rock, disco,malo heavy metala, reggae, blues... cale mi je i dan danas rocker.
cesto su pustali Lenny Kravitza, zato sto se keva lozila na njegov izgled i naravno ziku :D
i tak'.
 

Back
Top