strašno nizak pritisak

miranda:
imam jako nizak pritisak i na ovim vrućinama sam poluživa. Kako da pomognem sebi. Unapre :cry: :cry: :cry: :cry: d hvala

Imam i ja nizak pritisak i to me uzasava,90/60 mi je obicno,a imam 31 godinu.Pomogne mi jedino lezanje sa podignutim nogama uz tecnost i slatko i slano.Tablete efortil mi ne pomazu. Vrucine jedva podnosim i mrzim leto zbog toga,a tek pred kisu,tada sam poluziva.
 
madlen:
miranda:
imam jako nizak pritisak i na ovim vrućinama sam poluživa. Kako da pomognem sebi. Unapre :cry: :cry: :cry: :cry: d hvala

Imam i ja nizak pritisak i to me uzasava,90/60 mi je obicno,a imam 31 godinu.Pomogne mi jedino lezanje sa podignutim nogama uz tecnost i slatko i slano.Tablete efortil mi ne pomazu. Vrucine jedva podnosim i mrzim leto zbog toga,a tek pred kisu,tada sam poluziva.
Ja tablete nisam koristila. Mogu li se kupiti u apoteci ili idu na recept.PS Mislila sam da me niko ne razumije
 
Anonymous:
madlen:
miranda:
imam jako nizak pritisak i na ovim vrućinama sam poluživa. Kako da pomognem sebi. Unapre :cry: :cry: :cry: :cry: d hvala

Imam i ja nizak pritisak i to me uzasava,90/60 mi je obicno,a imam 31 godinu.Pomogne mi jedino lezanje sa podignutim nogama uz tecnost i slatko i slano.Tablete efortil mi ne pomazu. Vrucine jedva podnosim i mrzim leto zbog toga,a tek pred kisu,tada sam poluziva.
Ja tablete nisam koristila. Mogu li se kupiti u apoteci ili idu na recept.PS Mislila sam da me niko ne razumije


Tablete mozes kupiti bez recepta u apoteci.
Ipak, mozda je bolje da se pre toga konsultujes sa lekarom /mozda sada postoje neke bolje pilule jer ove su na trzistu vec jako dugo a kao sto rece m. i nisu nesto efikasne/. Ja sam do 20-te imala slicnih problema, sada je uglavnom ok, pomaze mi kafa sa dosta secera. Nema bas neke logike...
Pozdrav. :)
 
: :wink: Ovo je lično i uspešno iskustvo probaj ividećeš razliku. Kad ustaneš a ti pre nego kreneš dakuvaš kafu popi čašu vode i najmanje još dest čaša utoku dana.Provetravanje prostorija izuzetno pomaže a kad nemožeš tj. nisi u situaciji da podižeš noge ti se podigni na prste i naglo spusti, jer to vraća krv iz nogu koja posle nesmetano cikuliše. Pozdrav
 
madlen:
miranda:
imam jako nizak pritisak i na ovim vrućinama sam poluživa. Kako da pomognem sebi. Unapre :cry: :cry: :cry: :cry: d hvala

Imam i ja nizak pritisak i to me uzasava,90/60 mi je obicno,a imam 31 godinu.Pomogne mi jedino lezanje sa podignutim nogama uz tecnost i slatko i slano.Tablete efortil mi ne pomazu. Vrucine jedva podnosim i mrzim leto zbog toga,a tek pred kisu,tada sam poluziva.

i meni je nizak pritisak ne znam tacno koliko je ali je obicno tako nizak :) mozhda sport moze da pomogne !!
 
Sta doktori?Veliki deo populacije pati od niskog pritiska,istina je da postoje efortil tablete ali doktori preporucuju puuuuuuno tecnosti(kisela voda,caj,koncentrovane supe iz kesice,slana jela)sklanjanje od vrucine(posto je sad zima manja je takva problematika),izbegavanje kafe(jer obara pritisak!),podizanje nogu pri sedenju i lezanju.I to je to!
 
dr:
Sta doktori?Veliki deo populacije pati od niskog pritiska,istina je da postoje efortil tablete ali doktori preporucuju puuuuuuno tecnosti(kisela voda,caj,koncentrovane supe iz kesice,slana jela)sklanjanje od vrucine(posto je sad zima manja je takva problematika),izbegavanje kafe(jer obara pritisak!),podizanje nogu pri sedenju i lezanju.I to je to!

pa kad je to vec tako kritichno da smeta onda doktori?
imam ga i ja ali nemam problema nekih jedino kad sam dala jednom krv
 
Simptomi niskog pritiska su osecaj slabosti,nesvestice...uzrok toga je ne dovoljna kolicina krvi u mozgu a samim tim i nedostatak kiseonika i secera.Podizanjem nogu,kolicina krvi koja se vraca prema srcu,a time i prema mozgu se povecava.Jednostavno receno da bi se povecao pritisak mora ze povecati kolicina krvi koja cirkulise u organizmu,znaci unosenje dosta tecnosti i slane hrane u organizam.
Sa druge strane ti imas hladne noge,verovatno i hladne ruke,nos,usi.Jednim delom to moze biti u vezi sa niskim pritiskom a sa druge strane moguce je da imas i losiju cirkulaciju.Ne znam koliko ti je godina ali da bi poboljsala cirkulaciju moras da se kreces jer ce s tako povecati kretanje krvi kroz noge(i dici pritisak),nemoj nositi nista sto te steze,tipa carapa koje stezu oko noge ili onih za zatezanje.Noga mora da ti bude slobodna.Naravno ne mislim sad da se smrznes nego jednostavno nosi nesto komotnije.Posto pretpostavljam da si mladja osoba,to ti je sasvim dovoljno.
Jos nesto,podizanje nogu se koristi u situacijama kada je coveku bas lose,oseti vrtoglavicu,nesvesticu,za kratko vreme poboljsa stanje.Nisam mislila da non stop dubis na glavi.
Ja prva recimo nemam obicaj da unosim dovoljno tecnosti pa mi se skljoka pritisak.Kolicina tecnosti koju treba da uneses ne samo da bi podigla pritisak vec i da bi bubrezi bili ocisceni i time smanjen rizik od urinarnih infekcija se izrazava tako sto svoju telesnu tezinu podelis sa 7,e toliko casa tecnosti treba uneti.Tu ne racunam supe,gazirana pica nego vodu.Probajte sa tim,pomaze.
 
ja sam imala jako nizak pritisak kad sam imala 16, 17 godina...bukvalno sam padala stalno, onesvescivala se svuda, skupljali me s ulice i nosili u bolnicu , padala sam u autobusu do skole non stop..onda sam pocela da pijem kafu i to se regulisalo mada mi je jos neko vreme bio nizak, mozda jedno sledecih 10 godina ispod normale, dobijala sam napade povremeno ali retko , mislim na onesvescivanje, osecaj da tesko disem itd...
sad mi je pritisak odlican vec dugo 120/75..sad imam 39 godina, ali ipak ako ne popijem kafu ujutru i izadjem napolje ponekad hodam ko pijana, pretpostavljam da mi pritisak ipak pada, ali kafom se regulise odlicno i ne brinem zbog njega vise
poz
 
Откако сам почела пре пар месеци да пијем 2 литре воде, смањиле су ми се тегобе са притиском. Нисам падала у несвест, али бих била јако поспана и мамурна ... жао ми је што контрирам Др. али мени кафа ујутру јако помаже ... и иначе ... када (углавном када се мења време, тј. ваздушни притисак) ми падне притисак, попијем кафу или узмем нешто слатко.
 
Za nizak pritisak je dobro jesti bujon,supice iz kesice,slanu hranu - ne preterivati,imati uzine, piti pivo ili vino - u razumnim kolicinama, izbegavati rakije,jer one spustaju pritisak,ne jesti preterano visnje, beli luk i ne piti vece kolicine soka od paradajza jer i to snizava pritisak.
Nizak pritisak nije toliko opasan kao visok,ali ipak treba voditi racuna.Narocito sto se kod nekih osoba dogodi da pocne da seta,a to je vec ozbiljnija stvar.
Setnja i fizicka aktivnost je preporucljiva i naravno - ne opterecivati se bolestima,jer to vise utice na zdravlje nego nizak pritisak;)
 

Back
Top