Koje su 'minimalne' karakteristike koje treba posedovati PC/laptop za Web dizajn?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
minimalne karakteristike je preteran pojam mozes sve od software (skoro) da pokrenes ali ako chekash za svaku obradu uz kafu onda to nije rad vec smaranje

za normalan (pristojno udoban) rad na dreamweaveru
bar 19'' monitor sa 1280x1024
grafichka shta god 256MB
bar dual core intel + 2 GB ram
(slobodno mesto na hardu zavisi od velichine projekta)

na tome bi trebalo prilichno fino da dihtuje bilo koji web developer

ako deresh uz to adobe photoshop onda treba i vishe od toga pogotovo za profy stvari

ja mantram Intel Energy Kofiguraciju iz gigatrona sa par budzevina i sve radi ko san

Ako ti je bitna mashina i ako je samo jedna bolje budzi desktop od laptopa
 
Hm,pa uzmi ups. Mozes fin da nadjes za 50-ak eura.
To sto je Faust rekao zavrsava posao sto posto. Jedino bih dodao da nije lose uzeti wide screen monitor zbog paleta sa strane,recimo u ps. Za dw nije toliko bitno jer stranica ide u "visinu" i na sirini od 1280 pixela dobro legne sve.
Problem sa ps kod bas ozbiljnih projekata se da resiti ubacivanjem jos 1-2 giga rama(na onih pocetnih 2). Ako je procesor bar dual core ok je,mada ja prepurucujem neki core2duo(zavisi koliko novaca)...bolji su od amd,a pojedini amd-ovi x2 su bolji od dual core intela.
Kod mene recimo sve ide bez problema,a konfiguracija je ono sto je Faust naveo samo je procesor amd 5000+ naravno x2.
A minimum je i neki dobar pentium 4 na 2.5 - 3 GHz sa dosta kesha(recimo 1MB,mada moze i manje),bar 2 giga rama i grafika skoro svaka sa 256MB.
 
1. a sta to..."radi" UPS od 50 evra osim sto pozira pored kucista? :lol:
2. relativno "ozbiljnog" monitora nema ispod 1600X1200..tj. ispod 250 evrica...
inace je to gatanje, a ne rad tj. u stampi ispadne sta...ispadne...:lol:
3. zaboravi AMD...razlozi...razni :lol:
4. zmi desktop; laptop za dizajn...nema toga ispod 1000 evrova; nema pa nema...
mada, nema ni stvarno upotrebljivog desktopa za manje od 700... :lol:
 
e, majstore sjeti se toga kad upalis render neke HD sekvence ili
kad budes obradjivao grafiku 70X100 cm za stampu...
pa ti djubar od masine...pardon, "maksimalno iskoriscena" alatka javi
npr. virtual memory iz too low...
ili kad ti rikne za par mjeseci pa je budes krpio/sklapo iznova :lol:

naravno, tu je i...detaljcic koji se zove deadline,
a nepouzdane masine imaju nezgodnu...naviku da riknu uvijek usred neceg vaznog :mrgreen:
 
1. a sta to..."radi" UPS od 50 evra osim sto pozira pored kucista? :lol:
2. relativno "ozbiljnog" monitora nema ispod 1600X1200..tj. ispod 250 evrica...
inace je to gatanje, a ne rad tj. u stampi ispadne sta...ispadne...:lol:
3. zaboravi AMD...razlozi...razni :lol:
4. zmi desktop; laptop za dizajn...nema toga ispod 1000 evrova; nema pa nema...
mada, nema ni stvarno upotrebljivog desktopa za manje od 700... :lol:

1.covek se zalio na cesto nestajanje struje....treba li detaljnije obrazlozenje mog odgovora?:)
2.nema ovde stampe. Cinjenica je da je bolje sto veci monitor i da je prilicno pozeljno da bide wide (rekoh vec zasto),ali ako je budzet ogranicen ja sam pre za crt 19" (1280x1024) a da prioritet bude u kucistu. Posto pita koji je minimum,logicno je da se prvo paznja posveti kucistu. Ovakav monitor ne kosta uopse mnogo (oko 50e....cak neki dobar sony trinitron,tvrdim,bolji je od mnogih tft po pristupacnoj ceni) i vrlo lako se proda za slicne pare za 4-5 meseci,kada se skupi dovoljno za ozbiljniji monitor.
3. Amd samo u slucaju da nema dovoljno novaca za neki zglavni core2duo,vec samo za dual core.

Na kraju,posto picamo o web dizajnu,moram napomenuti da web stranica bez vecih zavrzlama moze da se uradi u notpadu. Da ne govorim sta se moze uraditi u DW pa makar bio i starije generacije,manje zahtevan....isto vazi i za PS. Ako znas da radis postices veoma dobre rezultate i u petici.A njoj nije potrebna zver u kucistu.

Treba biti realan,a ne uzeti bugatija za voznju po gradu,eventualno 20-ak KM,do susednog mesta,u posetu rodbini. ;)

btw za ove stvari,ja mu mogu prodati desktop za plafon 500e,sa monitorom. ;)Da bira sta zeli....nije nista ispod ruke (nije ni reklama :D , mada ako nekog zanima...:))fiskalni,gotovinski,garancija 3 godine....ma sve ;)
 
Poslednja izmena:
1.covek se zalio na cesto nestajanje struje....treba li detaljnije obrazlozenje mog odgovora?:)

treba; naime taj UPS za 50 evra nije nista bolji/gori od
produznog s osiguracem za 500 din...

2.nema ovde stampe. Cinjenica je da je bolje sto veci monitor i da je prilicno pozeljno da bide wide (rekoh vec zasto),ali ako je budzet ogranicen ja sam pre za crt 19" (1280x1024) a da prioritet bude u kucistu. Posto pita koji je minimum,logicno je da se prvo paznja posveti kucistu. Ovakav monitor ne kosta uopse mnogo (oko 50e....cak neki dobar sony trinitron,tvrdim,bolji je od mnogih tft po pristupacnoj ceni) i vrlo lako se proda za slicne pare za 4-5 meseci,kada se skupi dovoljno za ozbiljniji monitor.

pazi, to nikad ne znas;
npr. ja neki dan radila animaciju za tv/web
zavrsila
zatim se klijent javio i trazio jos i rendere za print; velike...
trebaju im za oglase po novinama...kontas?

ovo za bolje kvalitetan CRT umjesto trash LCDa stoji...

3. Amd samo u slucaju da nema dovoljno novaca za neki zglavni core2duo,vec samo za dual core. ;)

pa sad...nekad je razlika bila..bitna
sad vise bas i nije...

Na kraju,posto picamo o web dizajnu,moram napomenuti da web stranica bez vecih zavrzlama moze da se uradi u notpadu. Da ne govorim sta se moze uraditi u DW pa makar bio i starije generacije,manje zahtevan....isto vazi i za PS. Ako znas da radis postices veoma dobre rezultate i u petici. ;) A njoj nije potrebna zver u kucistu.

i ovo stoji...donekle
jer sve je vise klijenata koji oce pa oce
flash sadrzaje :D

Treba biti realan,a ne uzeti bugatija za voznju po gradu,eventualno 20-ak KM,do susednog mesta,u posetu rodbini. ;)

ma, pazariti Yuga bwe
pa ga...opusteno popravljati svakih 20km
dok konacno ne umre...star, a mlad...:D
 
aham...pa joj stoga /savjetujes "UPS" od 50 evra?
Da,savetujem ups. Mislim,moze uzeti i za 10-20 hiljada...samo,necemo preterivati.
Samo ne vidim kakve to veze ima sa tim sto sam inzenjer.al' dobro :)

Nego,da rezimiramo. Jasno je da je bolje jaci,brzi racunar sa vecim i kvalitetnijim monitorom...tako se mozi ici i do cifre 1-2 hiljade eura. Ali autor teme pita za minimum...minimum bre :D ;)
 
Poslednja izmena:
Da,savetujem ups. Mislim,moze uzeti i za 10-20 hiljada...samo,necemo preterivati.
Samo ne vidim kakve to veze ima sa tim sto sam inzenjer.al' dobro :)

'el ti stvarno ne kontas sta te ja pitam il sta?
taj UPS od 50 evra joj nece nista vise pomoci od produznog s osiguracem
ozbiljan UPS je vec druga stvar...tj. uninterrupted power supply :mrgreen:
a toliko i kosta :)
 
To sto pricas nikako ne moze biti tacno. Peglanje napona....znas li na koji nacin se to radi? Znas li sta se nalazi unutra?
Moras malo ozbiljnije ispitati materiju za donosenje takvih zakljucaka....Par minuta na google i wiki nije dovoljno ;).
Sad da ti objasnjavam princip rada,stvarno me mrzi.Ali veruj mi da nisi u pravu.
Jos kazes da je bolji osigurac na produznom od 500 dinara.
No dobro,nebitno...:)
 
To sto pricas nikako ne moze biti tacno. Peglanje napona....znas li na koji nacin se to radi? Znas li sta se nalazi unutra?
Moras malo ozbiljnije ispitati materiju za donosenje takvih zakljucaka....Par minuta na google i wiki nije dovoljno ;).
Sad da ti objasnjavam princip rada,stvarno me mrzi.Ali veruj mi da nisi u pravu.
Jos kazes da je bolji osigurac na produznom od 500 dinara.
No dobro,nebitno...:)

http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=157025
http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?p=930098&highlight=mustek#post930098

pa sad...ja nisam "inzinjer", al znam sta sebi tj. svom dzepu ne treba da radim... :mrgreen:

ps ne kazem da je bolji vec da je to isto njesra
samo jedno kosta 500 din, a drugo 4000 din
ako joj treba ozbiljan UPS onda ga nema, novog, za 50 evra : )))
 
Ok,vidim da sam pogresno napisao...;)Pa sta...nikada nisi videla gresku prilikom kucanja?
Bacio sam pogled na linkove,ali me mrzi da citam i da ti objasnjavam sta ima veze sa ovim,a sta nema. Stojim iza onoga sto sam rekao. Ups za....evo neka bude 65 eura,zavrsava posao za racunar slican onom o kom se gore pricalo.
A ti pricaj sta hoces. Jedno je procitati dve teme,a nesto sasvim drugo slusati profesore godinama.
no hard feelings...s moje strane pogotovo.:)
pozzz;)
 
Poslednja izmena:
Ok,vidim da sam pogresno napisao...;)Pa sta...nikada nisi videla gresku prilikom kucanja?
Bacio sam pogled na linkove,ali me mrzi da citam i da ti objasnjavam sta ima veze sa ovim,a sta nema. Stojim iza onoga sto sam rekao. Ups za....evo neka bude 65 eura,zavrsava posao za racunar slican onom o kom se gore pricalo.
A ti pricaj sta hoces. Jedno je procitati dve teme,a nesto sasvim drugo slusati profesore godinama.
no hard feelings...s moje strane pogotovo.:)
pozzz;)


ne pada mi na pamet da se na tebe ljutim, ali ne pada mi
na pamet ni da bacam pare kroz prozor;
kako ono kazu ljudi; nisam toliko bogat da pazarim jeftino...
kad ti je racunar sredstvo za rad, a meni jeste, onda
zaebancije poput djubreta od UPSa mogu itekako kostati...
 
Vragana ovaj johny je trazio nesto da se uklopi u budzet a da moze da radi njemu ce vishe znachiti tih 100+ evra ugradjeno u bolji model procesora ili vishe rama njemu ups vrlo verovatno treba samo da bi pogasio procese i ugasio mashinu ako mu recnu struju tamo u njegovom naselju to shto je popaj koncepcirao mu je i vishe nego dovoljno

OK decki(i devojcice);
Sad da cujem kako to zapravo glasi :dontunderstand: >>>
RAM=...............
HDD=...................
rezolucija=..................
Monitor=..........................
U redu..=dual kore ili dual 2 kore ili vec sta dual i sta 2 ?
I na sta jos treba da "pazim" pri kupovini??? :worth::worth::worth:
E da, vec imam UPS(od 50evra), i odlicno mi "pegla" napon, ali kad snema struja imam najvise 20-30 vremena da se resim sta da radim i "pogasim". + ne mogu da prikljucim ADSL modem na taj UPS >>samo monitor i PC. Ima neki kao mnogo bolji i jos sa 6-8 uticnica, ali............mnogo su "jeftini"........cirka 200-250evra.
Ako je sve zajedno vise od nekih 500-600 evra,eeeeeee mnogo je !!!:dash:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top