Grb ~ zastava ~ himna

Još jedan banaćanin

Primećen član
Banovan
Poruka
519
Da li ste zadovoljni izgledom zastave i grba, i himnom Srbije? Treba li nešto korigovati?

Mene samo nervira kod zastave to što se grb nalazi na zastavi, mislim da je bolje da zastava bude bez integrisanog grba.

Himna je super

Grb bi mogli da korigujemo. Zašto bi nam samo dvoglava ptičurina predstavljala grb?!

Vaši predlozi
 
Da li ste zadovoljni izgledom zastave i grba, i himnom Srbije? Treba li nešto korigovati?

Mene samo nervira kod zastave to što se grb nalazi na zastavi, mislim da je bolje da zastava bude bez integrisanog grba.

Himna je super

Grb bi mogli da korigujemo. Zašto bi nam samo dvoglava ptičurina predstavljala grb?!

Vaši predlozi

Sta, a ti bi kao vise volio da vidis sahovnicu ili sta vec:roll::roll:?
 
Sta, a ti bi kao vise volio da vidis sahovnicu ili sta vec:roll::roll:?

Naravno da nisam za šahovnicu.
Ima još nešto što simboliše Srbiju, nije samo dvoglavi orao (koji je ujedno i na grbu nekoliko država), taj dvoglavi orao izgleda kao mutirana kokoška (mutirala zbog radioaktivnosti).

Za oko je lepši čak i grb Vojvodine i grb grada Smedereva nego grb Srbije.
Da li znaš da četiri S nije naše obeležje, nego vizantijsko?

Dakle Srbiju simboliše vizantijsko četiri S i dvoglavi orao kojeg delimo sa nekoliko država.
Dali znaš da je veliki grb Srbije zapravo modifikovan grb Austrije do pre Drugog svetskog rata?
Što se tiče šahovnice, šahovnica je bila jedan od simbola Slovena. I danas se šahovnica nalazi na grbu Češke i Hrvatske.
Mi na grbu nemamo simbole koji su samo naši!
 
Da li ste zadovoljni izgledom zastave i grba, i himnom Srbije? Treba li nešto korigovati?

Mene samo nervira kod zastave to što se grb nalazi na zastavi, mislim da je bolje da zastava bude bez integrisanog grba.

Himna je super

Grb bi mogli da korigujemo. Zašto bi nam samo dvoglava ptičurina predstavljala grb?!

Vaši predlozi



"Treba li nešto korigovati?"

Треба. Оне који су без, да се пита и народ, све то осмислили :thumbdown::thumbdown::thumbdown:
 
Na istoriji već dugo postoji i buja sjajna tema o heraldici. Niti je poenta grba da bude 'lep za oko', nema ružnijeg orla od albanskog, ali je on Albancima sve.
Naš grb je modifikovana verzija belog orla Nemanjića. Iza njega stoji dga tradicija.

Bio sam prijatno izneneađen kada sam video da je na zastavi Srbije i grb, i to po strani, što je efektivnije.

Ne bih menjao ni jedno od tri obeležja.
 
Cetiri ocila je uzeo Dusan jer je smatrao tadasnje Carstvo Srba i Grka za nasljednika Vizantije, ili bar mislim da je tako.
Smatrao je, ali nije lepo da se ukrade grb koji nema veze sa Srbijom.
Ovo bi se moglo protumačiti kako Srbija ima pretenzije na Grčku.

A dvoglavog orla su ja mislim imali i Nemanjici kao grb
Imali su, ali ne samo oni, nego mnogi evrpski vladari i države.

Grb vladara se ne treba uzimati za grb države, onda bi značilo da zastava Srbije treba da bude belo polje sa crvenim krstom. Pošto je to zastava Obrenovićeve Srbije.

Grb Vojvodine je fenomenalno urađen. Grb zaista simboliše Banat, Bačku i Srem, dok grb Srbije simboliše Nemanjiće.
Zamisli kad bi grb Vojvodine predstavljao neki eventualni porodični grb Nenada Čnaka :hahaha:?

Nakaza (orao kojem izrastu dve glave je mutant(nakaza)) je sada grb Srbije, i to treba promeniti. Grb treba da predstavlja DRŽAVU.
 
Smatrao je, ali nije lepo da se ukrade grb koji nema veze sa Srbijom.
Ovo bi se moglo protumačiti kako Srbija ima pretenzije na Grčku.


Imali su, ali ne samo oni, nego mnogi evrpski vladari i države.

Grb vladara se ne treba uzimati za grb države, onda bi značilo da zastava Srbije treba da bude belo polje sa crvenim krstom. Pošto je to zastava Obrenovićeve Srbije.

Grb Vojvodine je fenomenalno urađen. Grb zaista simboliše Banat, Bačku i Srem, dok grb Srbije simboliše Nemanjiće.
Zamisli kad bi grb Vojvodine predstavljao neki eventualni porodični grb Nenada Čnaka :hahaha:?

Nakaza (orao kojem izrastu dve glave je mutant(nakaza)) je sada grb Srbije, i to treba promeniti. Grb treba da predstavlja DRŽAVU.

Ovaj grb i kruna predstavlja Srbe i Srbiju iako je sada republika kao prijasnju monarhiju. Ista je stvar i sa Rusijom i Poljskom, i oni imaju grb i krunu prijasnje vladajuce dinastije iako su sad republike/federacije. Tebi izgleda smeta grb zato sto je srpski:roll:
 
Poslednja izmena:
Misliš da se trebao držati referendum?

Po kojim bi kriterijumima narod odlučivao?


Да, мислим да је требао да буде референдум!

Смешна је на
Drzavna_Zastava_Republike_Srbije.jpg




круна,

па није Србија Монархија
4.gif
 
Ovaj grb i kruna na predstavlja Srbe i Srbiju iako je sada republika kao prijasnju monarhiju. Ista je stvar i sa Rusijom i Poljskom, i oni imaju grb i krunu prijasnje vladajuce dinastije iako su sad republike/federacije. Tebi izgleda smeta grb zato sto je srpski:roll:

Ne, nego mi smeta što on NIJE SRPSKI!
Ako Poljaci i Rusi skaču sa mosta, nećemo mi.
Ovaj grb ne simboliše SRPSKI narod ni SRPSKU državu!
 
Smatrao je, ali nije lepo da se ukrade grb koji nema veze sa Srbijom.
Ovo bi se moglo protumačiti kako Srbija ima pretenzije na Grčku.
Kako sad pa to? Narod koji je živeo u Vizantiji se nazovao Romejcima, a u Grčkoj Grci.
Hajde sad da promenimo i krst kao simbol Crkve, jer ga koriste druge Crkve.

Imali su, ali ne samo oni, nego mnogi evrpski vladari i države.
Kakve veze ima sad to? Svaki narodi ima drugačiju verziju i drugačije tumačenje svog orla. Logika 'to svak ima, ajde mi da menjamo' ne funkcioniše u ovom slučaju.


Nakaza (orao kojem izrastu dve glave je mutant(nakaza)) je sada grb Srbije, i to treba promeniti. Grb treba da predstavlja DRŽAVU.

Opet kažem, informiši se o heraldici, pa pričaj o nakazama. Na grbu Velsa je zmaj (??), na grbu Engleske lav (??). Grbovi nemaju veze sa prirodom i nakazama, već sa simbolikom.
 
Kako sad pa to? Narod koji je živeo u Vizantiji se nazovao Romejcima, a u Grčkoj Grci.
Ala si se nalupao. Grci i istočni Rimljani JESU isti narod, svidelo se to tebi ili ne. Pogledaj npr JEZIK :lol:

Hajde sad da promenimo i krst kao simbol Crkve, jer ga koriste druge Crkve
Au, sad si se isprosipao. Zašto bismo menjali grb crkve, kad on jeste simbol HRIŠĆANSTVA, ISUSA i ČOVEKA?
Kakve veze ima sad to? Svaki narodi ima drugačiju verziju i drugačije tumačenje svog orla. Logika 'to svak ima, ajde mi da menjamo' ne funkcioniše u ovom slučaju.
Ne shvataš, očito.
Mi dvoglavog orla NE TUMAČIMO kao znak Srbije (teritorije) nego kao GRB NEMANJIĆA (porodice/dinastije).




Opet kažem, informiši se o heraldici, pa pričaj o nakazama.
U svakom slučaju JESTE nakaza, to je evidentno.

Na grbu Velsa je zmaj (??), na grbu Engleske lav (??).
Zmaj SIMBOLIŠE Vels, kao što lav simboliše Banat. To nisu grbovi nikakvih careva ni kraljeva, nego grbovi koje je narod izmislio i predstavljaju tu teritoriju (taj delić planete Zemlje)
 
E onda, šta će nam himna BOŽE PRAVDE :D:D:D?????

Pitanje za tebe, treba li se odreći tradicije i kraljevskog porekla Srbije

Ne, ali Srbija nije kraljevina, nego slobodarska demokratska građanska država, koja treba da ima grb koji simboliše NAROD i teritoriju zvanu Srbija. Ne kralja. Kraljevski grbovi mogu u muzej, rado ću ih se sećati.
Nas su Obenovići oslobodili, hajde onda da nam zastava bude belo polje sa crvenim krstom.
 
Poslednja izmena:

Back
Top